Apple TV 4K HDR Dolby Vison

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 9. 2017 13:10

Ahoj,máme na trhu novou Apple TV ,která podporuje 4K ,HDR ,Dolby Vison .Ceny filmů v 4K 250-350Kč ,půjčení za cca 80Kč.

https://www.apple.com/cz/apple-tv-4k/

Jednoznačně jde o nejlevnější legální možnost sledovat 4K filmy.

Seznam 4K filmů dostupných v USA .Doufejme,že brzy budeme mít stejný počet titulů.
http://www.flatpanelshd.com/news.php?su ... 1505495519

Nevýhodou je zvuk,jen Dolby digital 7.1 a pouze v angličtině.České stereo nebo jen české titulky.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas_F 16. 9. 2017 15:48

To je pohoda, ne? Dabing je degradace snímku na nejvyšší možný úrovni za mě teda. Otázka je, jakej bude ten výběr v HDR pro CZ trh, osobně na Iphone toho vidím hodně málo a nekoresponduje to s tím US listem, ale asi do toho půjdu, vracím UBD player a vyzkouším Apple TV, pokud bude comprese těch titulů, jako měl Apple pro HD filmy, tak by to mohlo bejt skvělý médium pro HDR streaming.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 9. 2017 16:46

Nejde o dabing jako spis o to,ze i ten original je jen Dolby digital. Zadny TrueHD nebo DTS HD master.
Snad se to rozhybe a s necim prijde i Google. Mam android TV tak bych aspon usetril za apple tv. UHD prehravac si necham,preci jen mam nejakou sbirku a par filmu chci mit v maximalni kvalite.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas_F 16. 9. 2017 17:41

Chápu. To určitě si ponech, já čekám na nějakej model, kterej si chci nechat na dlouho a jelikož poslední dobou pouštím většinově přes streaming, tak je to pro mě zbytečný a BD si přehraju na Pročku, čili to vracím v rámci 14 dnů, ačkoliv jsem byl spokojen. Taky bych rád, aby google se dal do sebe, ale nejsem si jist s časovym univerzem u nich, navíc mě docela znervźňuje, že některý tituly na Play jsou jen v češtině a chybí oroginál audio, což je pro mě naprosto mimo. Apple má ceny lepší, ale musíš zase platit za krabici, nicméně pokud bude obsah, půjdu tam. Bylo by dobrý vědět, jakej obsah je skutečně reálnej pro CZ Itunes.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod jito 16. 9. 2017 18:36

Lucas_F-Pokud jsi odkojený dabingem komerčních TV nesčetným počtem dementních seriálů,tak se nedivím,že máš averzi.
Ale jak prohlásil slavný Louis de Funès,tak dabing Františka Filipovského je lepší,než vlastní hlas Louis de Funès....
Vše je pouze o tom,kdo dabuje a jak.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 16. 9. 2017 19:23

Jasně, jsou příklady kvalitního dabingu i nadstandartního dabingu, kdy jeden z nich jsi uvedl, ale to co jsem měl možnost slyšet za poslední léta je hrozně plochej výkon těch lidí, jak kdyby se to dělalo na běžícím páse. Pro mě navíc je nepřekonatelnej faktor lip sync, jakmile necejtim ten originál, nedokážu tomu filmu věřit a jsem akorát otrávenej a obecně to jak herec mluví, je pro mě základ hereckýho výkonu a dabing je povětšinou prznitelem díla..prostě to nejsem schopnej překousnout.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 9. 2017 20:30

https://www.letemsvetemapplem.eu/2017/09/21/prvni-recenze-apple-tv-4k-uzasny-obraz-vykoupeny-vyssi-cenou/
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucas_F 29. 9. 2017 21:48

Apple TV má zásadní problém - automaticky se detekuje nejlepší možnej output, kterej TV podporuje, takže např. 4K/Dolby Vision/60Hz a veškerej obsah AppleTV pouští v tomhle outputu, čili si pustíte Full metal jacket v HD a poběží v "dolby vision 60fps", čili naprosto přesycený barvy a zmrvenost originálního titulu, samozřejmě se může vše přenastavit, ale to pak musíš vždy k aktuálnímu obsahu, co si chceš pustit, měnit output settings, což je trochu mimo. Jinak obrazový kvality jsou dle recenzí velmi v pořádku, čili doufám, že tenhle output problém opraví při prvním updatu.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 19. 8. 2018 18:18

Před nedávnem jsem pořídil Apple TV 4K a jsem mile překvapen u CZ stopy. Itunes všude uvádí CZ stereo,ale skoro všechny filmy co mám mají DD 5.1 CZ .Stereo má jen Forrest Gump a ten má stereo i na UHD BD.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Koby 5. 11. 2018 13:13

Prosím vás, znalci :)) Jak máte na Apple TV 4k nastavený výstup do TV? Mám 4k HDR 50hz a zkoušel jsem i 60hz. Chroma 4:2:2 ...

Problém je, že se videa z itunes trochu cukají a nejdou plynule. Když to vezmu, tak při filmu v HD 1080p se video seklo při nastavení výstupu z Apple tv na 60hz každou tak asi třetí vteřinu. Nicméně to jsem vyřešil výstupem z Apple TV na 50hz , ten stejný film teď jede plynule.

Ale tohle nastavení nefunguje úplně dobře na 4k videu,
to se seka lehce pořád..

Dokážete poradit? děkuji
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 25. 11. 2018 09:36

Koby: Máš to zapojený přes wifi nebo přes kabel?Nemůže to být wifinou?
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 25. 11. 2018 09:58

Připoj kabelem ,nainstaluj aplikaci speedtest a změř rychlost spojení.Měl bys mít alepsoň 25MBit.
Pohraj si v nastavení s položkama podle dynamickéhorozshau a podle snímkové frekvence
https://support.apple.com/cs-cz/HT208288

Pak mě napadá ještě prověřit HDMI kabel
Nastavení > Video a audio- Zkontrolovat HDMI
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků