TV Box vs Raspberry Pi

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 3. 3. 2017 18:25

Potřeboval bych poradit s výběrem přehrávače k TV, momentálně používám Minix X8-H, ale běží na A4.4 a rád bych něco novějšího. Je připojený přes optiku do Yamaha A-S301, takže přes vestavěný DAC.
Požadavky na zařízení:
Abych rozchodil KODI - data půjdou z NASu
Aby šlo přehrávat z Google Play Music který mám předplacený
Kvalitní zvuk tzn. i kvalitní SW přehrávač.

Tzn. existují 2 možnosti, nějaká krabička s Androidem/Win/... + DAC
RPi + DAC

u RPi se mi líbí cena a možnosti rozšíření, ale nemám s tím absolutně žádnou zkušenost. DACů se dělá několik a nevím který ideálně zvolit. Existuje nějaký Plug and play řešení? Případně mě nasměrujte, co jsem zatím koukal tak jde zhruba o to koupit RPi + desku s DACem, krabičku + SD kartu s FW je tak? Ale fakt v tom plavu, potřeboval bych poradit krok za krokem co kde stáhnout a koupit a jak to rozběhat. Nastavit KODI není problém ale aby běhalo zároveň i Google Music? Co všechno se dá rozběhat na tom RPi? Linux? Nerad bych to koupil a pak nastavoval 2 měsíce.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 3. 3. 2017 19:38

Dost otázek....
Mám doma RPI3 i s DAC pro RPI.Na začátek upozornění-nastavení současného audio výstupu do HDMI a optiky je dost omezené.Chvíly jsem si s tím hrál a stereo jde dostat současně do všech výstupů.Horší je to s prostorovým zvukem.
Addon pro Google Music existuje.
Osobně doporučuji jako OS vybrat LibrELEC(Kodi)-to je stejné jako OpenELEC,ale je svižnější.
https://libreelec.tv/downloads/
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 3. 3. 2017 19:49

Prostorový zvuk nepotřebuji, stačí mi stereo, jde mi o kvalitu muziky, u filmu mi na zvuku až tak nezáleží. Který DAC teda vybrat?

-- 3. 3. 2017 19:53 --

Jinak nepotřebuji Wi-Fi, hlavně lan a aby to přehrálo po síti i větší HD videa.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 3. 3. 2017 19:55

Podle toho,jaké výstupy potřebuješ
http://rpishop.cz/24-audio
Já koupil HiFiBerry Digi+ (TOSLINK+CINCH)
LAN jede bez problémů,běžně přehrávám BD.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 3. 3. 2017 20:29

Mě stačí 2 cinche. Je ten DAC lepší než to co je v tom zesilovači?

-- 3. 3. 2017 20:31 --

A je potřeba to nějak instalovat nebo konfigurovat? Nebo to jenom připojím a jede to?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 3. 3. 2017 20:40

Kvalitu si netroufám hodnotit.Beru to tak,že když je podobná věc na trhu,tak doufám,že ano.
Instalace se provádí úpravou txt souboru v systému,kam se zapíšou potřebná data-nic složitého.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků