Multimediální centrum běžící pod Androidem ?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod theo2 22. 12. 2016 11:00

Zdravím, chtěl bych nějaký kompaktní MMC pro přehrávání HD filmů + Youtube + případně Kodi + případně archivy ČT atd. (předpokládám, že vše vyřeší Android apky )
Uvítal bych uživatelskou přívětivost a přiměřeně svižný, nezamrzající prostředí.
Jde mi taky o to, aby podpora Youtube neskončila rok po koupi, jak se mi to stalo u TV a Multimedia station, od Androidu bych očekával trvalejší podporu. Ideální by bylo pro Youtube spárování s telefonem, jak tomu bylo u smart TV ( snadný a pohodlný vyhledání na telefonu a následná projekce z MMC )
Audiovýstup bych chtěl optickej i 2x cinch.
Na tom Androidu nějak zásadně nelpím, ale s ohledem na požadavky je to asi nejlepší volba - nebo se mýlím ?
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod jito 22. 12. 2016 12:51

Než jsi položil tento dotaz i na konkurenčním fóru,podíval jsi tam na testy MMC,které tam jsou?
Asi ne...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theo2 22. 12. 2016 13:19

To jsem se samozřejmě díval, ale zajímaly by mne dlouhodobější zkušenosti s androidem. Když je prázdný zařízení v továrním nastavení vs. zařízení, který slouží už nějakej čas a využívá x aplikací. Tohle je dost citelnej probléh i u telefonů s androidem, kde je HW na hraně. Navíc zařízení, který mám v hledáčku se do testů vůbec nedostaly.
Když se zeptám na "konkurenčním" fóru a nemám žádný odpovědi, to znamená, že se už nemůžu zeptat jinde ?
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod jito 22. 12. 2016 21:41

Zeptat se můžeš kde chceš...
Problém podobných dotazů je v tom,že jsou hodně specifické na konkrétní zařízení nebo model.Odpověď tedy možná nedostaneš žádnou.
Můj názor na Android zařízení-samotný systém bude OK,ale i svůj telefon s tímto OS jednou za čas dávám do továrního nastavení,abych ho kompletně vyčistil.To samé si myslím i o MMC s Androidem.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theo2 23. 12. 2016 17:55

Jde mi o to, jestli jsou nějaký minimální parametry, který by mělo MMS splňovat ( velikost ROM a RAM), aby to zajistilo plynulej chod, popř. jestli je hodně velikej rozdíl v jednotlivých verzích Androidu ( moje nominovaný zařízení mají verze od 4.2 - 6 ).
Například jsem nenašel nic o Sencor SMP-9003PRO http://www.sencor.cz/multimedialni-centrum/smp-9003-pro , žádný ani uživatelský recenze např. na Heurece ani větších obchodech typu ALza, CZC atd ( jediná recenze zní v plným textu "trochu zklamání" ). Ten by se mi papírově líbil, ale má verzi androidu 4.4.2 a navíc se obávám jestli zase použili jejich graficky a logicky zpackanýho uživatelskýho prostředí, jako mají v Sencor 9500T ( všechno výborný, až na uživatelský prostředí a internetový funkce).
Pokud by byl nějakej nekorunovanej král MMS, kterej ostatní nějak převyšuje, šel bych do něj, ale zdá se mi, že v tomto oboru není nějakej lídr, kterýho ostatní jen dohání
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 23. 12. 2016 19:11

dvaja králi :-) :
http://www.zidoo.tv/Product/index/model ... 3D%3D.html
http://www.himediatech.com/q10pro.html
obidve značky majú aj lacnejšie a ešte stále schopné produkty
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 23. 12. 2016 19:19

co jsem se někde dočet, tak starší Android míval problém s přehráváním nových zvukových formátů (např. TrueHD). od 6 by to mělo být v pohodě.
třeba tento by to měl umět
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414191.html
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theo2 23. 12. 2016 20:15

Himedia Q10 je přesně to, co by se mi líbílo - narozdíl od jiných má přesně ty audio výstupy, co potřebuju ( optika do 5.1 systému na domácí projekce i 2x cinch do mobilní audio soustavy pro venkovní použití ). Škoda, že ho už u nás neprodávají ( při té ceně bych preferoval nákup v domácím eshopu).
NEXBOX A95X toho za ty peníze umí opravdu hodně, jenže má jen SPDIF výstup a asi bych musel doplnit převodník z digitálního na analogovej zvuk ( peníze + další napájení )
Asi se v hledání neomezím jen na naše velký eshopy, ale kouknu i na ty malý i na číňany
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 24. 12. 2016 00:36

...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drak019 24. 12. 2016 13:00

Zdravim vsechny pritomne, dovolte abych se podelil o osobni skusenosti s s nekolika android MMC, pred cca rokem sem resil presne podobny preblem ajko zakladatel vlakne. nejschudnejsi cestou se zdal skutecne nejaky android TV box s nainstalovanym kodi a hromadou pluginu na vsechno co potrebuju. realita byla bohuzel jina:
pluginy fungovali vsechny spravne ale problem byl u toho nejdulezitejsiho - prehravani filmu zze sitových disku PC a NAS (filmy v kontajneru MKV, 1080p, 23,976 FPS, audio castokrat dts-hd MA). takze ani jeden z cca 5ti boxu neumnel korektne prepinat vystupni snimkovaci frekvenci, v realu to vedlo k mirnemu trhani obrazu coz bylo velmi rusive a vsimla si to i pritelkyne ktera to vylozene nehledala. stavalo se mi to u vsech verzi androidu 6. nevyjimaje. tento problem sem operativne vyresil nastavenim snimkovaci frekvence na tvrdo v prijmaci i recieveru. obraz byl nasledne krasne plynuly nicmene se dostavili problemny se zvukem - audio dropy cca kazdou minutu (lupnuti v repro) stavalo se to u stop DTS a kvalitnejsi, AC3 slo v pohode.
pokud de o konfiguraci a rychlost boxu: nejsilnejsi konfigurace kterou sem mnel byl:

http://www.ebay.com/itm/Sale-T96-Pro-3G ... SHKhkJbLhg

papirove fakt delo, v realu caste zaseky a opozdene reakce, naprosta nespokojenost a nervy (hlavni pri psani na virtualni klavesnici)

ja teda temer vse kupoval na eBay, ale vsiml sem si ze i nase domaci slovenska a ceska elektra zacali prodavat tyto smart boxy (samozrejme s dvojnásobnou cenou)

napríklad toto:

https://www.nay.sk/di-way-and-6-android-smart-box

sem koupil za 22 dolaru.
nakonec sem celou tuto estradu vyresil nasledovne: HTPC, windows 7, AM1+athlon 5150, 4GB ram, hdd 160gb (mnel sem doma jeden nepotrebny) + skrin ktera vypada dobre a ma dalkovy ovladac. cele mne to stalo cca 100 eur, nepopiram vsak ze procesor, desku a skrin sem kupoval bazarovou. KODI sem nstaloval 17.0 krypton s podporou DSplayeru jelikoz je tam vice nastaveni na post procesing obrazu (pouziva jako renderer MadVR)

absolutne nelitujujedineho eura, pokud by nekdo chtel resit spotrebu: zdroj tam ma 400w, ale realna namerena spotreba behem FULL HD filmu z NAS oscilovala nekde 50-70watt. v pohotovostnim rezimu sem nameril cc 20watt, v rezimu spanku, ci hibernace pod 10 watt.

navic sem trochu popatral po nasem sk bazaru:

https://pc.bazos.sk/inzerat/66454911/Pr ... e-0dBi.php

k tomu nejake dalkove ovladani za par euro a je vymalovano
drak019
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 24. 12. 2016 13:28

no to nejsou moc veselé zprávy, měl jsem dojem, že už to vychytali...

píšeš o problémech při přehrávání filmů ze sítě - platí to i o USB?
HTPC je dobré řešení, ale ne každý chce mít doma další krám s Windows
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drak019 24. 12. 2016 13:46

bohuzel to plati i pri prehravani z usb ci interni pameti...

rozumim ze HTPC neni pro kazdeho, jako alternativu bych uvazoval o NVIDIA shield ale to uz je tak 200e, podle ruznych for vypada ze temito neduhy netrpi, ale nemam to osobne vyskousene...
drak019
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 24. 12. 2016 19:36

väčšina tých boxov má nastavenú výstupnú frekvenciu 24Hz namiesto 23.976Hz ,malo by to robiť malé trhnutie každých cca 40 sek. ja osobne to svojimi očami nepostrehnem
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod theo2 25. 12. 2016 21:43

Diky moc Drak 019, mel jsem podobny varovani ( i videl - bylo to vysvetlovany jako zarizeni zasekany jinejma apkama) tak jsem si chtel overit u uzivatelu jaka je realita v provozu. Asi necham zarizenim cas, aby dozraly a pojedu dal tak jak dosud - HD video + TV ze soucasne 3 roky stare chytre krabicky ( prehraje perfektne vse, to smutny Sencor prostedi holt preziju ), na internetovy sluzby pouziju telefon a pripojeni pres Slimport ( dneska jsem zjistil, ze narozdil od MHL nevyzaduje napajeni)
Takze uz ted se omlouvam, ze za rok sem zase zkusim dam obdobnej dotaz. Diky vsem zucastnenym za rady a doporuceni
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 25. 12. 2016 22:48

A co takhle do toho HTPC použít místo windows OpenELEC s Kodi.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků