BR prehrávač nerozpozná HDD

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod festinak 14. 12. 2016 18:29

Ahojte,
niekoľko rokov sme doma používali televízor Panasonic TX-L55WT50E, pričom priamo na prehrávanie filmov z HDD WD 1TB sme používali BR prehrávač Panasonic sa-btt195. Všetko fungovalo ok, prehrávač prelúskal aj mkv-čka s vysokým dátovým tokom úplne bez problémov. Lenže...disk sa pokazil tak som kúpil nový, štandardný WD ale 2TB (konkrétne WD 2.5 "Elements Portable). A nerozpozná ho ani TV ani BR prehrávač, napriek tomu že som aktualizoval firmware. Píše že zariadenie nie je kompatibilné. Čím to môže byť? Môže byť že TV a BR prehrávač nerozpoznajú zariadenia s väčšou kapacitou ako 1TB? Na internete som nič také nenašiel. Kupovať kvôli tomu nový BR prehrávač mi príde divné...
festinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 14. 12. 2016 18:39

no je možné (a pravděpodobné), že HDD je naformátován v NTFS, s tím mívají hlavně starší zařízení problémy. Mrkni na to ve správci disků a případně ho přeformátuj na FAT32
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod festinak 14. 12. 2016 19:03

Predtým som mal NTFS a v pohode. FAT32 ani nemá význam, kvôli obmedzeniu veľkosti súborov. Nepomôže ani keď disk rozdelím na dve partície, ani keď mu "zmenším" partíciu pod 900gb. Nechápem :/
festinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 14. 12. 2016 19:10

že by mu nestačilo napájení? ale to by asi ani nehlásil, že je disk nekompatibilní...

já používám na přehrávání 4 TB 2.5, ale musím jet přes MMC, protože starší AVR mi NTFS nebere. druhý 1 TB 2.5 mám ve FAT32 - jsou na něm jen MP3, takže je to v pohodě
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod festinak 14. 12. 2016 19:20

Pozeral som manuál pre BR prehrávač a má podporu do 2TB a taktiež aj NTFS...
festinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod theo2 22. 12. 2016 11:04

řeším podobnej problém, jen mám ten USB externí disk 4 TB viewtopic.php?f=1703&t=1258527
zdá se, že tyhle velký disky jsou stavěný na to, aby si rozuměly s IT technikou a ne s AV technikou :(
theo2
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků