Koupě staršího,ale kvalitního cd přehrávače

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mdeejay 7. 12. 2016 15:52

Jelikož jsem prodal, všechny své přehrávače a nemám na čem hrát, tak uvažuji o koupi staršího cd přehrávače.
Mám nějaké typy od Arcam CD73 (WM8741 24-bit stereo DAC), popř. CD82 (2 x WM8740s), nebo starší s TDA1541A – SAA7220P/B a CDM-4/19
- Sony 338,558,557ESD
Občas se dá koupit něco jako Rega Planet 2000, nebo Emotiva XDA-1, ale toto neznám.
Máte s něčím nějaké osobní zkušenosti? Nepotřebuji vyloženě nějaký high end,ale posun vpřed oproti tomu co jsem měl v podpisu. Popř. nějaký typ. Díky
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC,Cambridge Audio 640C V2,Kenwood DP-7060,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi,Supra LoRad,Monster Cable HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i,Sennheiser HD650,Audio-Technica ATH-A700X...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 7. 12. 2016 17:17

Moje zkušenost je taková, že CD přehrávače se zvukově liší minimálně, je to někde na úrovni odlišnosti převodníků, takže v podstatě nic.

Ty jsi sám slyšel rozdíl mezi DCD-1460 a DVD-2200?
Jestli chceš něco imba super, tak bych šel od arcamu do nějakého CDčka řady FMJ.

Z mého pohledu je zajímavý vliv na zvuk u beden, nahrávky a předzesilovače. U konce, pokud má potřebný výkon, ten vliv taky šulnul. možná se liší zvukem, pokud máš třeba AB vs A, ale jinak ne.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mdeejay 7. 12. 2016 17:55

Rozdíl mezi DCD-1460 a DVD-2200 jsem slyšel. U 2200 byl podle mě detailnější a průzračnější zvuk. Rozdíl slyšet byl, ale asi nemůžu zase říct,že zásadní.
Na druhou stranu u cd přehrávače za 8-10tis a jiného za 20-30tis by měl být rozdíl slyšet ne? Všichni vychvalujou Sony řady ES jak to hraje a tak bych něco chtěl zkusit třeba i od nich. Ten Arcam by asi nemusel být špatný kup, akorát nevím o kolik hrajou líp jejich novější modely od těch starších. Jedině zkusit koupit více přehrávačů a testovat doma a popř. něco zase poslat dál...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC,Cambridge Audio 640C V2,Kenwood DP-7060,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi,Supra LoRad,Monster Cable HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i,Sennheiser HD650,Audio-Technica ATH-A700X...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 7. 12. 2016 18:52

a srovnáváš stejné CD vs CD, nebo SACD vs CD?
jinak řada FMJ už je celkem stará, první modely jsou z roku kolem 2000.

-- 7. 12. 2016 18:59 --

poslal sem ti PM ohledně Arcamu CD93T
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mdeejay 7. 12. 2016 20:45

Jinak co ještě Cambridge Audio Azur 640C V2? Ten má 2 x Wolfson 8740...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 7. 12. 2016 21:04

Cambridge audio je problematický co se týče kvality součástek, dost se ty jejich produkty sypou. Ten arcam bude podle mne větší držák.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mdeejay 7. 12. 2016 21:15

Hm, myslel jsem, že to je kvalitní značka.
Občas se objeví něco za dobré peníze. Třeba ta Rega Planet 2000 (7tis), ale já to neznám.
Jinak poslouchám jen CD a hudbu rock, hard rock, elektronickou, rnb a i dance,takže všehochuť...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 7. 12. 2016 21:35

Tak jako může ti to chodit bez problémů, ale nějaké ohlasy na to jsou ne uplně ideální. Oni mají výborný zvuk za málo peněz, tak někde ušetřit musí, když se koukneš kolik stojí třeba ty arcamy.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mdeejay 15. 12. 2016 16:27

Tak je na cestě Cambridge Audio 640C v2 v origo balení s komplet příslušenstvím (za 4tis). Ještě vemu na zkoušku starýho nejvyššího Kenwooda 7060 pro porovnání a když se naskytne dobrá koupě nějakého Arcam z vyšší řady,tak ho vemu taky pro porovnání. Třeba zjistím,že rozdíly budou minimální a že se zbytečně za něčím honím... :-)
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod tomashewk 30. 3. 2017 09:21

Trochu obecnější otázka k tématu. Odešel mi doma CD přehrávač DENON DCD 620. Postupně přestával číst různé disky, až v něm nešlo přehrát nic. Dle vyjádření servisu byly prý prachem zaneseny cesty laseru a oprava by se nevyplatila - to sdělovali mému otci, který mi to potom tlumočil. Mě se zdá divné, že není možné pouze vyměnit čtecí jednotku, když všechny převodníky v přehrávači fungují. Ale stalo se a otec odvezl přehrávač do šrotu.

Teď ta otázka:
Chtěl bych koupit opět např. DENON DCD 620, prostě starší, ale kvalitní přehrávač. Na bazarech je toho spousty. Ovšem, jak se vyvarovat toho, aby přehrávač nepřestal postupně číst přehrávaná CD? Dá se nějak vyměnit pouze čtecí jednotka? Jak je to obecně s trvanlivostí a opravitelností těchto přehrávačů? Škoda vyhodit všechny ty kvalitní převodníky pouze kvůli zanesené optice...

Díky za rady a názory.
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 30. 3. 2017 11:08

Tos měl hodit na aukro, tam by ti za tenhle šrot ještě ruce utrhali :-D
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 30. 3. 2017 11:50

Je to normální vlastnost čtecích jednotek, že se časem laser rozostří mimo automatickou schopnost doostřování, že se prověsí závěs čočky... Proto jsou konstruovány pro relativně snadnou výměnu a prodávají se náhradní. O zaprášení slyším poprvé, spíš si myslím, že se s tím technici nechtěli otravovat. CD přehrávač je zavřená krabice a pokud jste jej neprovozovali těsně vedle pily nebo na stavbách :-), pak se podle mě nemá šanci dostat dovnitř tolik prachu, aby znemožnil čtení. A prach se kdyžtak dá lehko odstranit.

Pokud bys chtěl, koukni sem, rozumný dohodě se nebráním.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 30. 3. 2017 13:03

To tak, jeden CD přehrávač odvezl na smeťák a tobě vysolí 10 tisíc aby ho tam odvezl za tebe, nynyny!

-- 30. 3. 2017 13:49 --

Jinak pokud bys chtěl doporučit něco funkčního a se zárukou, narozdíl od petuldyho bazmeku. tak můžeš vzít třeba něco z těchto.
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3429
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3418
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 30. 3. 2017 14:33

U toho Onkya bych byl velmi obezretnej na stav jemne mechaniky uvnitr, kdyz evidentne zazilo poradnou ranu.
A ten NAD 516 je za tuhle cenu vynikajici koupe. Je to ale nejzakladnejsi model a Sirius 3 je zvukove vyrazne dospelejsi - viz odkaz na zvukove srovnani v mem inzeratu.

Jsou to dobre tipy pro nekoho, pro koho je zasadni priorita minimalni cena a kdo hleda prehravac do sestavy zakladnich komponent. Tzn. uplne jiny segment nez kam patri prehravac se Siriem 3.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 30. 3. 2017 15:16

je otázka do jakého segmentu patří DENON DCD 620, myslím že všichni tuší, že tady uživatel neplánuje vysolit 12 litrů za CDP, které si bude ještě muset nechat opravit. To akorát Pitrs Praha se snaží vehementně prodat :-D
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tomashewk 30. 3. 2017 15:49

Moc děkuji za Vaše názory. Já jsem si říkal, že to vyhození bylo ukvapené rozhodnutí, ale což. Díky i za Vaše doporučení. Ten NAD je ale příliš drahý. Uvažuji skutečně o tom DENONu (DCD 620), který se zde dá sehnat i pod 2000,- Kč. Předpokládám, že by to mohlo hrát dobře.
Např. zde: https://www.sbazar.cz/vintages/detail/2 ... borny-stav
Nebo podobně zde: http://aukro.cz/denon-dcd-660-i6769176714.html

Co myslíte? Je i DENON dobrou volbou? Hledám nějakou zlatou střední cestu...
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 30. 3. 2017 17:03

Je to chcípáček, za ty peníze můžeš směle sehnat vyšší řadu. známý koupil za 1000 kč DCD-1000 myslím..

-- 30. 3. 2017 17:05 --

tady máš něco,
http://www.ebay.de/itm/Denon-Spitzen-CD ... SwuxFYyu2g

je tam i tlačítko Preisvorschlag senden

takže mu můžeš nabídnout třebas 40 EURo a třeba to vezme. ALE JE TO BEZ DÁLKY, POZOR NA TO U TĚHLE STARÝCH PAŠTIK Z BAZARU.

-- 30. 3. 2017 17:08 --

tady si můžeš něco vydražit, kolem 500 kč
http://aukro.cz/hi-fi-komponenty-cd-prehravace-101029

-- 30. 3. 2017 17:09 --

tohle by moho ukojit tvoje potřeby
http://aukro.cz/cd-prehravac-yamaha-cdx ... 87956.html
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 3. 2017 17:48

Šel bych cestou starší levný cdp s kvalitní mechanikou a kvalitní externí D/A převodník adekvátní k sestavě,starý cdp mají převodníky naprd,teda ty levný.
Vincent SV 237MK/Sony CDP-227ESD/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro stavěné,seas prestige třípásmo(Dawsoo)
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashewk 31. 3. 2017 11:19

platprd píše:Je to chcípáček, za ty peníze můžeš směle sehnat vyšší řadu. známý koupil za 1000 kč DCD-1000 myslím..

Moc Ti díky za doporučení.

Leony5 píše:Šel bych cestou starší levný cdp s kvalitní mechanikou a kvalitní externí D/A převodník adekvátní k sestavě,starý cdp mají převodníky naprd,teda ty levný.

Bude tomu vyhovovat ta Yamaha CDX-493? Dá se u toho pak jednoduše měnit optika, až to přestane postupně číst CD? Dá se k tomu ta optika sehnat?

Díky!
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 3. 2017 12:52

Ze starejch cdp jsou na tom dobře Pioneer PD-S, mají dost bytelný mechaniky, ale že to po těch letech přestane načítat to je velmi pravděpodobně. Raději kup novej a máš klid
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashewk 31. 3. 2017 14:59

Leony5 píše:Ze starejch cdp jsou na tom dobře Pioneer PD-S, mají dost bytelný mechaniky, ale že to po těch letech přestane načítat to je velmi pravděpodobně. Raději kup novej a máš klid

Ale to načítání jde spravit právě výměnou té optiky, ne? To je pro mne velmi důležitá informace samozřejmě :-).

Edit 15:42
Našel jsem Denon DCD 755 za 1000 Kč. Šel by dle Vás doporučit?
tomashewk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kotrcka 6. 4. 2017 00:59

je realne ze u 1000 korunoveho prehravaca sa budes trapit s hladanim nejakej suciastky, ktora to mozno (!!!) spravi? alebo je realnejsie za 2-3 (5?) roky, ak sa aktualny kus pokazi, ze si sadnes na ebay/aukro/hifibazar a za 1000 kupis dalsi?

vymena sucasti u prehravaca za 10000 - OK. u prehravaca za odvoz, no neviem.
kotrcka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 4. 2017 09:38

CD přehrávač rozhodně není komponent, který bych doporučil kupovat naslepo, tedy bez možnosti využití, tedy různě z Ebaye, z Německa atd. To je cesta k problémům.

Faktem také je, že na poli převodníků (DAC) došlo za posledních cca 10 let k překotnému vývoji ve zvukové kvalitě. Tzn. taky bych radši pár kaček přišetřil a koupil klidně základní přehrávač ale novější konstrukce, viz třeba ten NAD C516 z hifibazaru.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bobzbrna 29. 4. 2017 07:31

Taky jsem to před časem řešil - ojetý CD-přehrávač do 2000,- Kč, aby měl variabilní výstup, protože hraju rovnou do koncáku.
Začal jsen u SONY CDP-970 a postupně ji porovnával s těmito přehrávači : DENON DCD-1015, PHILIPS CD-753,
SONY CDP-950, DENON DCD-1420 a nic ji nepřehrálo. Samozřejmě pro mé uši.
Jinak souhlas s tím, že kupovat starší CD-player je velké riziko.
Pro co si ses nakonec rozhodl ty?
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Karat 920 DC, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj FOOBAR 2000 + XMOS U8 DSD1796 USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 11. 6. 2017 23:37

Petulda píše:Faktem také je, že na poli převodníků (DAC) došlo za posledních cca 10 let k překotnému vývoji ve zvukové kvalitě. Tzn. taky bych radši pár kaček přišetřil a koupil klidně základní přehrávač ale novější konstrukce, viz třeba ten NAD C516 z hifibazaru.

Máte vyzkoušeno, že např. nový cd přehrávač z roku 2016-2017 za cenu 6-10tis je zvukově lepší, než např. stará espritová řada od Sony, či jiné staré vysoké řady jiných výrobců?
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 6. 2017 09:50

Je třeba porovnávat rovného s rovným, tzn. pokud dnešní low-end, tak s dřívějším low-endem a pokud Sony ES, tak s úměrně pozicovanými CD přehrávači dneška.

Jinak zdaleka ne všechny Sony ES byly zvukově excelentní.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 10. 2017 19:14

Rozhodně souhlasím s názorem,že zvukový rozdíl dnešních základních cd přehrávačů je minimální,skoro nerozeznatelny,cenová hladina 5000-10000kc tomu odpovídá,ale neznamená to,že hraji zle,naopak,tiché mechaniky,slušně lasery a navíc třeba Pioneer pd-10 i sacd vrstva. Zkrátka platí pravidlo,že pokud máš slušný zesík,který umí hrát přímo,čistě a k věci + čistě hrající regalovky,nemusíš se bát ani přehrávače z řady entry level,ani bazarovky od Sony. Jeden příklad za všechny: Yamaha dcd 300 + zesík as301 + dali zensor3,heco victa,xavian- vše takové to základní a přednes skutečného hifi systému!!!
Bazi 36
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 10. 2017 00:14

U mě se osvědčil Sony CDP 227 ESD za 3,5k.V porovnání s Pioneer 9J (SACD-CD) a bazarovou cenou 10k.Sony se mi zvukově zdá o kus lepší,ale neumí SACD což pro mě není podstatné.Také jsem se domníval že čím modernější D/A převodník tím lepší zvuk CD nahrávek,ale není tomu vždy tak.Některé staré CD přehrávače dokáží přehrát ve stejné cenové kategorii ty nové,ale je tomu i naopak.Potom je tu riziko že odejde mechanika která už se nedá snadno sehnat a přehrávač končí.Tak že starý CDP za mě ano,ale jen ty co ve své době byli na vyšší technické úrovni a které mají vzhledem ke stáří a riziku adekvátní cenu.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bobikamissny 4. 2. 2018 16:52

Zdravím vás všechny, prosím pěkně, nevíte někdo o spolehlivém a šikovném opraváři, který se rád "hrabe" v elektronice typu zesilovače, cd přehrávače, kazetové magnetofony atd. Nejlépe na Praze 3, 6, 8. Budu vděčný za každou radu. Mám asi 5 komponentů k opravě. Vřelé díky za odpovědi. Robert G :hm
bobikamissny
Kolemjdoucí