Chytré krabičky z Číny za pár korun

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HONZAK1 27. 11. 2016 20:32

Dobrý den, co si myslíte o něčem takovémto :

http://www.ebay.de/itm/XGODY-3-32G-TV-B ... 2349075647

Hledám něco přes co budu schopen kvalitně přehrávat video a hudbu v domácí síti z NAS. Máte nějaký aktuální tip na vyzkoušenou krabičku? Nejde mi primárně o absolutně nejlevnější řešení. Zapojení HDMI do LCD, optika do AV receiveru, kabelem do sítě. Díky.
Naposledy upravil MgX dne 28. 11. 2016 19:56, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven nápis, který byl proti pravidlům napsán pouze velkým písmem.
HONZAK1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 27. 11. 2016 20:52

měl jsem půjčený MXQ TV BOX Amlogic S805 (najdi si na Alim) a byl v pohodě, jen trochu pomalejší reakce na DO, ale dá se to.
kdybych si nějaký kupoval pro sebe, tak si tam vyberu NEXBOX A95X, ten by mohl být svižnější a dělá se i ve verzi s 2GB paměti
koukám, že nemá optiku, ale SPDIF - to by snad nemělo vadit
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 11. 2016 21:04

za mna odporucam Raspberry Pi 3 + niektoru s kvalitnych zvukoviek (HifiBerry, IqaudiO...). Vsetko si vyladis podla seba - na video KODI, na hudbu Runeaudio alebo Volumio.
DALI Zensor 3
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads) / Jays q-Jays II / Sony WH-1000XM2
Fiio E10K 2 ► iBasso IT01; SGS7 ► Dragonfly Black ► TinAudio T2; Tennmak Crazy Cello
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HONZAK1 28. 11. 2016 07:58

Díky za tipy. Já jen mám takový laický pocit, zda to Rpi 3 není to samé jako už ta hotová krabička. I ty se liší velikostí pamětí, atd.. Možná mám jen obavu z toho, jak to Rpi poskládat a hotová věc mi přijde "more users friendly".
HONZAK1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 11. 2016 08:24

Ja mam krabicku od MINIX a jsem spokojen, vyhodou je nejaka SW podpora do budoucna, zbytek noname krabicek z ciny maji podporu nejistou, ale tim nechci rict ze funguji spatne.
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
Trinity Audio Phantom Master 4, VIVO XE800, TY Hi-Z, VE Monk+, KZ ZS5, KZ ZS6
Shanling M1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 28. 11. 2016 10:03

pozri aj Zidoo X9S má veľmi dobre vyladený firmware a podporu
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=291943
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 11. 2016 13:50

HonzaK1, ano, Raspberry Pi si naozaj vyzaduje aspon strednu uroven technickych a pocitacovych znalosti, ale vysledok je potom super - prehravanie z NAS, Hifi audio, snimanie IP camery, IR ovladac... Na druhej strane, s pomocou kamosa to zvladnes aj ty, sam som pomahal rozbehat tri Raspberky a doma mam sam 2 (a zvazoval som tretiu na hifi audio zvlast :-) ).
Ak vsak takeho kamosa nemas, ostavaju ti len hotove krabicky, tam vsak poradit neviem. Ak si to rozmyslis, kludne sa ozvi ;)
DALI Zensor 3
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads) / Jays q-Jays II / Sony WH-1000XM2
Fiio E10K 2 ► iBasso IT01; SGS7 ► Dragonfly Black ► TinAudio T2; Tennmak Crazy Cello
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Waclav K. 28. 11. 2016 14:48

Hotové krabičky vypadají lákavě, ale taky mám nyní v šuplíku jedno Raspberry Pi3, zatím vyzkoušeno jen s KODI. (OSMC). V plánu zatím použití jako alternativní MMC (zjm.pro děti;)
Využití čistě na audio mě taky lákalo, ikdyž "počítač" mám prozatím vyřešený externí zvukovkou.
Jakým způsobem z něj vytáhnout slušný analog.signál? (ext.zvukovka?)
Můžu poprosit o zkušenosti se zmíněnými app? (runeaudio, volumio). Jsem amatér, pokud jde o Raspberry. ;)
Děkuji.
Chytrému napověz, hloupého ...
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 11. 2016 18:03

Waclaw, k tomuto mam niekde na fore (Dalsie zariadenia?) aj samostatnu temu.
Kvalitny zvuk riesis externou kartou... a to bud priamo do USBcka (napr. Audioquest DragonFly) alebo kartickami, ktore prisrobujes zhora na dosku RPI - napr. Hifiberry, IQaudiO a par inych. Kazda firma ma viac typov tychto zvukoviek, jednak podla verzie RPI (RPI 1 vs RP2+RPI3) a jednak kvality a sposobu pouzitia: ak chces vystup zvuku aj v AC3 formate (video do receivera), tak potrebujes napr. HifiBerry Digi+, ale ak iba kvoli kvalitnemu stereo vystupu, tak potrebujes len karticku DAC+ a pod. Ak vsak riesis iba hroznu kvalitu zvuku z audiojacku z RPI, tak staci pouzit zvuk z HDMI, kde je kvalita ovela lepsia.
Softver na prehravanie je rozny - RuneAudio, Volumio, moode audio a este zopar, ale je to cca to iste, pouzival som RuneAudio aj Volumio a rozdiely minimalne. Pri tomto pouziti nepotrebujes mat zapnuty vido vystup z RPI, ovladanie robis na mobile.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Waclav K. 28. 11. 2016 18:45

Děkuji. To stereo na Raspberry zatím řeším spíš teoreticky. Multimédia mám přes HDMI, jen nevím, jak z toho HDMI vytáhnout pouze audio do klasické starší (stereo) hifisestavy. (pouze cinch vstup na zesilovači) Vytáhnout zvuk přes jack 3,5mm mi zatím svědomí nedovolilo. ;) Takže asi bude ta externí karta - proč ne. Ovládání přes mobil je výhoda. Uvidíme, chci brzy vyzkoušet, ale nezbývá zatím čas.

Teď mě napadá, k původnímu tématu, že jednu chytrou krabičku mám zapojenou v práci.
"Multiroom streaming adaptér" z Lídlu - poslouchám na tom internetová rádia, zapojené do staré poctivé hifivěže. Kupodivu to spolehlivě funguje, navíc je tam USB vstup s flashkou, kdyby náhodou. Ovládání přes mobil. Test byl i tady na AVmanii.
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Waclav K. 2. 10. 2017 18:07

Tak jsem postupem během času zkoušel Raspberry Pi3 s ext.zvukovkou Sound Blaster x-fi, co mi doma zbyla, (ma RCA výstupy) a zvuk teda není pořád nic moc. V porovnání s výstupem z CD přehrávače. Navíc zvukovka funguje jen jako DAC převodník, ale nefunguje ovládání hlasitosti a výstupní signál je docela slabý.
Na ovládání jsem zkoušel Rune audio, ale nezobrazoval se mi kurzor a nedařilo se mi to použitelně rozchodil. (zkusím ještě nějakou alternativu) Momentálně na tom mám jen OSMC/KODI. Na videa dobrý, obraz jde přes HDMI a zvuk přes USB do té zvukovky a zesilovače. Bez nároku na kvalitu.
Za každý dobrý tip/nápad díky. ;)
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2017 18:21

Stacilo dat vyhladat "raspberry" :)
Aktualne ako hlavny audio prehravac (na sluchatka Hifiman he400i+qJays 2) frcim na tomto rieseni: viewtopic.php?f=726&t=1266296 . Mal som viacere DAPy, ale aj ked zvukovo boli OK, ziadny nedokazal zvladnut moju velku zbierku MP3/Flac (na sieti) a vadila mi aj ta nutnost neustale dobijat baterku.

Ako jedno z dalsich samostatnych rieseni mam RPi3 combo : domace video (KODI z NAS) + hifi prehravac do receiveru (Volumio) s kartou Hifiberry Digi+. Prepinanie SDkariet s operacnym systemom mam riesene cez SD card swicher (nedavno som objednaval dalsi na Gearbeste za 6 Eur).
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 2. 10. 2017 23:23

HONZAK1 píše:Dobrý den, co si myslíte o něčem takovémto :

http://www.ebay.de/itm/XGODY-3-32G-TV-B ... 2349075647

Hledám něco přes co budu schopen kvalitně přehrávat video a hudbu v domácí síti z NAS. Máte nějaký aktuální tip na vyzkoušenou krabičku? Nejde mi primárně o absolutně nejlevnější řešení. Zapojení HDMI do LCD, optika do AV receiveru, kabelem do sítě. Díky.

Pred casom som kupil toto
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_562952.html
a funguje o ako ma. Ma to predinstalovany (a aktivovany) Win10 + Android. Bez problemov som do toho dostal aj Ubuntu. Ma to najsilnejsi Atom Z8350 a vsetko co potrebujes - momentalne za 73 EUR.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor