Chytré krabičky z Číny za pár korun

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HONZAK1 27. 11. 2016 19:32

Dobrý den, co si myslíte o něčem takovémto :

http://www.ebay.de/itm/XGODY-3-32G-TV-B ... 2349075647

Hledám něco přes co budu schopen kvalitně přehrávat video a hudbu v domácí síti z NAS. Máte nějaký aktuální tip na vyzkoušenou krabičku? Nejde mi primárně o absolutně nejlevnější řešení. Zapojení HDMI do LCD, optika do AV receiveru, kabelem do sítě. Díky.
Naposledy upravil MgX dne 28. 11. 2016 18:56, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven nápis, který byl proti pravidlům napsán pouze velkým písmem.
HONZAK1
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 27. 11. 2016 19:52

měl jsem půjčený MXQ TV BOX Amlogic S805 (najdi si na Alim) a byl v pohodě, jen trochu pomalejší reakce na DO, ale dá se to.
kdybych si nějaký kupoval pro sebe, tak si tam vyberu NEXBOX A95X, ten by mohl být svižnější a dělá se i ve verzi s 2GB paměti
koukám, že nemá optiku, ale SPDIF - to by snad nemělo vadit
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 11. 2016 20:04

za mna odporucam Raspberry Pi 3 + niektoru s kvalitnych zvukoviek (HifiBerry, IqaudiO...). Vsetko si vyladis podla seba - na video KODI, na hudbu Runeaudio alebo Volumio.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HONZAK1 28. 11. 2016 06:58

Díky za tipy. Já jen mám takový laický pocit, zda to Rpi 3 není to samé jako už ta hotová krabička. I ty se liší velikostí pamětí, atd.. Možná mám jen obavu z toho, jak to Rpi poskládat a hotová věc mi přijde "more users friendly".
HONZAK1
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 11. 2016 07:24

Ja mam krabicku od MINIX a jsem spokojen, vyhodou je nejaka SW podpora do budoucna, zbytek noname krabicek z ciny maji podporu nejistou, ale tim nechci rict ze funguji spatne.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 28. 11. 2016 09:03

pozri aj Zidoo X9S má veľmi dobre vyladený firmware a podporu
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=291943
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 11. 2016 12:50

HonzaK1, ano, Raspberry Pi si naozaj vyzaduje aspon strednu uroven technickych a pocitacovych znalosti, ale vysledok je potom super - prehravanie z NAS, Hifi audio, snimanie IP camery, IR ovladac... Na druhej strane, s pomocou kamosa to zvladnes aj ty, sam som pomahal rozbehat tri Raspberky a doma mam sam 2 (a zvazoval som tretiu na hifi audio zvlast :-) ).
Ak vsak takeho kamosa nemas, ostavaju ti len hotove krabicky, tam vsak poradit neviem. Ak si to rozmyslis, kludne sa ozvi ;)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Waclav K. 28. 11. 2016 13:48

Hotové krabičky vypadají lákavě, ale taky mám nyní v šuplíku jedno Raspberry Pi3, zatím vyzkoušeno jen s KODI. (OSMC). V plánu zatím použití jako alternativní MMC (zjm.pro děti;)
Využití čistě na audio mě taky lákalo, ikdyž "počítač" mám prozatím vyřešený externí zvukovkou.
Jakým způsobem z něj vytáhnout slušný analog.signál? (ext.zvukovka?)
Můžu poprosit o zkušenosti se zmíněnými app? (runeaudio, volumio). Jsem amatér, pokud jde o Raspberry. ;)
Děkuji.
Chytrému napověz, hloupého ...
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 11. 2016 17:03

Waclaw, k tomuto mam niekde na fore (Dalsie zariadenia?) aj samostatnu temu.
Kvalitny zvuk riesis externou kartou... a to bud priamo do USBcka (napr. Audioquest DragonFly) alebo kartickami, ktore prisrobujes zhora na dosku RPI - napr. Hifiberry, IQaudiO a par inych. Kazda firma ma viac typov tychto zvukoviek, jednak podla verzie RPI (RPI 1 vs RP2+RPI3) a jednak kvality a sposobu pouzitia: ak chces vystup zvuku aj v AC3 formate (video do receivera), tak potrebujes napr. HifiBerry Digi+, ale ak iba kvoli kvalitnemu stereo vystupu, tak potrebujes len karticku DAC+ a pod. Ak vsak riesis iba hroznu kvalitu zvuku z audiojacku z RPI, tak staci pouzit zvuk z HDMI, kde je kvalita ovela lepsia.
Softver na prehravanie je rozny - RuneAudio, Volumio, moode audio a este zopar, ale je to cca to iste, pouzival som RuneAudio aj Volumio a rozdiely minimalne. Pri tomto pouziti nepotrebujes mat zapnuty vido vystup z RPI, ovladanie robis na mobile.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Waclav K. 28. 11. 2016 17:45

Děkuji. To stereo na Raspberry zatím řeším spíš teoreticky. Multimédia mám přes HDMI, jen nevím, jak z toho HDMI vytáhnout pouze audio do klasické starší (stereo) hifisestavy. (pouze cinch vstup na zesilovači) Vytáhnout zvuk přes jack 3,5mm mi zatím svědomí nedovolilo. ;) Takže asi bude ta externí karta - proč ne. Ovládání přes mobil je výhoda. Uvidíme, chci brzy vyzkoušet, ale nezbývá zatím čas.

Teď mě napadá, k původnímu tématu, že jednu chytrou krabičku mám zapojenou v práci.
"Multiroom streaming adaptér" z Lídlu - poslouchám na tom internetová rádia, zapojené do staré poctivé hifivěže. Kupodivu to spolehlivě funguje, navíc je tam USB vstup s flashkou, kdyby náhodou. Ovládání přes mobil. Test byl i tady na AVmanii.
Chytrému napověz, hloupého ...
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Waclav K. 2. 10. 2017 17:07

Tak jsem postupem během času zkoušel Raspberry Pi3 s ext.zvukovkou Sound Blaster x-fi, co mi doma zbyla, (ma RCA výstupy) a zvuk teda není pořád nic moc. V porovnání s výstupem z CD přehrávače. Navíc zvukovka funguje jen jako DAC převodník, ale nefunguje ovládání hlasitosti a výstupní signál je docela slabý.
Na ovládání jsem zkoušel Rune audio, ale nezobrazoval se mi kurzor a nedařilo se mi to použitelně rozchodil. (zkusím ještě nějakou alternativu) Momentálně na tom mám jen OSMC/KODI. Na videa dobrý, obraz jde přes HDMI a zvuk přes USB do té zvukovky a zesilovače. Bez nároku na kvalitu.
Za každý dobrý tip/nápad díky. ;)
Chytrému napověz, hloupého ...
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2017 17:21

Stacilo dat vyhladat "raspberry" :)
Aktualne ako hlavny audio prehravac (na sluchatka Hifiman he400i+qJays 2) frcim na tomto rieseni: viewtopic.php?f=726&t=1266296 . Mal som viacere DAPy, ale aj ked zvukovo boli OK, ziadny nedokazal zvladnut moju velku zbierku MP3/Flac (na sieti) a vadila mi aj ta nutnost neustale dobijat baterku.

Ako jedno z dalsich samostatnych rieseni mam RPi3 combo : domace video (KODI z NAS) + hifi prehravac do receiveru (Volumio) s kartou Hifiberry Digi+. Prepinanie SDkariet s operacnym systemom mam riesene cez SD card swicher (nedavno som objednaval dalsi na Gearbeste za 6 Eur).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 2. 10. 2017 22:23

HONZAK1 píše:Dobrý den, co si myslíte o něčem takovémto :

http://www.ebay.de/itm/XGODY-3-32G-TV-B ... 2349075647

Hledám něco přes co budu schopen kvalitně přehrávat video a hudbu v domácí síti z NAS. Máte nějaký aktuální tip na vyzkoušenou krabičku? Nejde mi primárně o absolutně nejlevnější řešení. Zapojení HDMI do LCD, optika do AV receiveru, kabelem do sítě. Díky.

Pred casom som kupil toto
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_562952.html
a funguje o ako ma. Ma to predinstalovany (a aktivovany) Win10 + Android. Bez problemov som do toho dostal aj Ubuntu. Ma to najsilnejsi Atom Z8350 a vsetko co potrebujes - momentalne za 73 EUR.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků