Je realne Zoom h4n propojit s androidem pres USB OTG?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Balda_87 17. 9. 2016 05:54

Zdravím, pokud volím nevhodnou sekci, omlouvám se. Ale o rekording jde, ikdyž asi trochu odlišným způsobem. Tema hodlám doublovat i na mobilmanii, tak snad toto počínání není příliš škodné.

Nejeden zvukomol mne nejspíš roznese
Řeším z mého pohledu netradiční kombinaci. posledních několik měsíců tvořím/skládám hudbu ve fl studiu, reasonu a zkouším i jiné DAW, ikdyž FLko - které patří k těm finančně dostupnějším, mi asi nejspíš docela stačí. Ostatní dema, nebo warez pouze pro důkladnější osahání před investicí vlastně skoro neužívám. Ale protože trávím i mnonho času cestováním nebo v terénu, začal jsem oťukávat i DAW pro přenosná zařízení Android (telefon huawei p8) nejzajimavější mi připadají Caustic (zdarma port i pro windows), G-Stomper studio, obojí za pár kaček v kombinaci s pár měnšími app pro zpracování zvuku. Sic poněkud nepohodlným ovládáním, jsem však překvapen, jak slušných výsledků lze na telefonu dosáhnout. A dolaďovat projekty lze v teple domova pohodlně na PC vždycky. Horší, když myšlenka a správný materiál uteče, nebo jsou v objemu nasbíraných dat pozapomenuty... než-li diskutabilní kvalita výsledné "prvotiny". Mobilní projekty považuju často za poznámky či vymakaný a detailní záznam myšlenky.


Obratnější lovec, sytější vesnice
Zakládám si na tvorbě vlastních samplů - lovení nahrávek a následné zpracování. V případě mobilní tvorby brzděné nutností prohnat vše PC, nebo nekonečným (a ne příliš bezpečným a praktickým) prohazováním microsd karty v telefonu a microsd karty v SD redukci ze zoomu.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu..
Radši bych v zoomu jel na rychlejší, spolehlivější SDHC a neopotřebovával slot v telefonu ustavičným vyměňováním, jelikož je to slot určený spíše k trvalejšímu obsazení (jeden telefon už jsem bohužel podobnou manipulací zmrzačil - včetně karty, sloty i plošné spoje a fixace slotu jsou křehčí než by jeden čekal..

Až všechna ta ztracená žbluňknutí opláčeš.

Stopař bez průvodce, tápe tmou
Zajímá mne nejvíce (nemám všechna zařízení při sobě a zatím nevlastním USB OTG adaptér - abych zkusil) zda je reálně možné přes OTG adaptér připojit zoom k telefonu a používat k nahrávání přímo do telefonu zoomovu sadu mikrofonů, případně i použít další externí mikrofon. Tuším že po propojení nedojde k automatické instalaci z depozitu ovladačů jako se děje u windows i linuxu.
Nebo se pletu?


Jakýkoliv názor vítán, aktuálně jde o pokus realizovat jednu myšlenku, ale znamenalo by to rychlé shánění OTG v městě jenž mi cizí a uhánění kurýrní služby se zoomem z domova (Notebook si posílat nehodlám) s dobře uváženým místem pro předání, jelikož karavanu nezastavíš pro zapomenutou hračku.


I malá špetka může kotlík dosolit
Četl jste někdo něco na podobné téma někde? cokoliv? I jiný rekordér?
Beru vše, co se namane a nebude moc OT ;)
Vřelé a upřímné Dík za pozornost a v případě dobrých srdcí, která alespoň tuší kde podobné info hledat a jaké pojmy použít, těm jen těžko vyjádřím míru vděku za vzácné minutky které tématu věnují ;)
nebo mne alespoň nasměrujte.
Jsem povolný.


Každopádně ať s Vámi, i bez Vás, hodlám téma řešit nejpozději po návratu do domoviny a sjednocení vybavení. Stydno mi je, že mne takové řešení nenapadlo dříve a nyní se tak příšerně hodí.

(P.S. Na cestách se musím snažit maximáně omezovat jednak nadbytečnou váhu mimo životně důležité vybavení, tak i počet používaných zařízení a nelze opomíjet i energetickou náročnost. - telefon nabiju kapesním solárem, tužkovky do zoomu taky. Notebook už ne. A ruku na srdce, i s použitím SSD je laptop do outdooru příliš křehký, houževnatý a také drahý.)


:hm
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků