blueray přehrávač LG - nejde spustit MKV soubor

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mzare 12. 6. 2016 21:11

Zdravím, až do dnešního dne šli téměř všechny soubory s příponou MKV přehrát na mém přehrávači LG BX580.
Dnes se mi již jeden nový MKV soubor nepodařil, ikdyž na počítači běží normálně. Zaktualizoval jsem si driver, ale nepomohlo to. Nemůžete mi poradit jak dál? Je to pro mě docela klíčové, neboť ho mám napojen přes AV receiver do domácího kina. Děkuji.
mzare
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 6. 2016 21:28

Mkv je jen "kontejner" ("matryoschka video") - v něm můžeš mít jakejkoliv další kodek.
Zkus ho překódovat pomocí třeba FormatFactory na jinej kodek, kterej tvůj přehrávač umí.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Viktor69 12. 6. 2016 22:00

Jestli to MKV nahodou nebude v h265...
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mzare 13. 6. 2016 13:03

a když to bude v h265, tak co pak dělat?

-- 13. 6. 2016 14:26 --

tak jsem koukal do vlastností a kodek je MPEG-4p10/AVC/h.264
mzare
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 6. 2016 15:39

Podívej se do stejnýho místa na "vlastnosti" souboru, kterej v přehrávači spustit jde.
Potom si nastav konverzní program, třeba právě ten FormatFactory, nebo Free Video Converter (a je spousta dalších) tak, aby ti z toho nespustitelnýho učunil spustitelnej = aby ti ho překódoval.
Další možností je pohledat, jestli u toho tvýho přehrávače jde přeflashovat firmware na novější verzi, která už by mohla obsahovat dekodér pro modernější kodeky a mezi nima i ten h.264 nebo h.265 ... Kontakt na zákaznickou linku prodejce nebo přímo zastoupení LG určitě nebude na škodu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mzare 14. 6. 2016 10:41

tak jsem zjistil ve vlastnostech souboru, že je daný soubor zablokovaný. Tak jsem kliknul na odblokování a ted již funguje i na přehrávači.
mzare
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků