Ustup HDD rekorderu?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polp 11. 4. 2016 08:38

Pekny den.

Obecna otazka : je nejaky duvod, proc je tak mala nabidka HDD rekorderu?

Jsem majitelem panasonic hdd rekorderu cca 7 let, a tak nejak uz pomalu dosluhuje, tak jsem dnes zkusil zapatrat jak se veci na trhu maji, a jsem nejakej dost zmatenej - horko tezko nachazim par kousku hdd rekorderu na vetsine velkych eshopu... ale zadny od meho oblibeneho panasonicu ...?

Tim se chci zeptat : stalo se v mezidobi neco, co jsem nezaregistroval, proc se u nas prestali hdd rekordery nejak nabizet? Nebo snad prisla nejaka nova kategorie pristroju, ktere jsou nahradou videa...a stejne jednoduchou jako byly hdd rekordery? (nemam vubec chut kupovat multimedialni centrum nebo podobnou vymozenost a konfigurovat a konfigurovat..)

tak dik za trochu zmateny dotaz..

P.
polp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 11. 4. 2016 08:47

Dodnes mam jak video (Panasonic), tak i HDD/DVD rekorder (Pioneer).
Po koupi TV, ktera ma PVR v sobe, uz mi to jenom lezi (pouzivam jedine, kdyz chce nekdo prehrat sve stare video kazety na DVD - to je k nezaplaceni).
V TV mam permanente zapojen 2.5" HDD na nahravani. Nastavim casovac a hotovo.
Obavam se, ze lepsi uz to nebude...pomalu kde co, ma moznost pripojit ext. HDD na nahravani.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 11. 4. 2016 08:54

Hlavní problém úbytku HDD rekordérů vidím v přechodu TV vysílání na digitální formát a rozvoji nahrávání přímo v TV přijímačích, případně STB. Výhodou tohoto způsobu nahrávání je přímé ukládání datového streamu na rozdíl od HDD rekordérů, které v převážné většině prováděly analogově digitální převod.
Takže pokud chcete nahrávat TV pořady, pak je možnost výběru vhodného STB, které dnes zpravidla už všechny umějí ukládat programy na externí HDD, případně flash paměť.
Pokud ale chcete digitalizovat analogový signál, budete omezen na klesající nabídku HDD rekordérů nebo na nutnost pořídit nějaké digitalizační zařízení k PC.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polp 11. 4. 2016 08:58

pekny den. diky za reakci

No, mozna jste mi odpovedel alespon na druhou cast otazky:)

zeptam se tedy: pokud bych koupil TV ktera splnuje to co rikate, umi to toto?:

1) nahravat na externi hdd jak rikate s tim, ze TV je vypnuta (=asi ten casovac jak popisujete)
2) umoznuje to same (nahravat na externi hdd) za sledovani jineho programu?

to jsou v podstate rezimy, ktere zena pouziva, a bojim se ze vysvetlit ji ze "doba je zla, musis se prizpusobit" vygeneruje akorad zlo na mou hlavu:-)

dik, P.
polp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 11. 4. 2016 09:16

Konkretne Panasonic TV - naplanuji casovac, TV zapne pouze tuner (bez obrazu), nahraje, vypne.
Jelikoz ma pouze 1 tuner, neumoznuje nahravat a neco jineho sledovat.
Mam moznost pres internet sledovat jak UPC Horizon GO, tak i Podu (ktera umoznuje az 36 hodin sledovat zpetne), tak me to vubec netrapi.
V TV mam navic v HDMI zasrceny prtave Evolve, tak TV muzu sledovat behem nahravani prave pres internet (nebo na PC).
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polp 11. 4. 2016 09:22

Dekuju. Uz jsem si nasel nejake navody a potvrzuju ze to je u panasonicu vetsinou jak rikat. tzn sledovat jiny kanal nez nahravat vicemene nelze (mluvim o spodni cenove kategorii TV, zas nehodlam pripadne investovat zbytecne moc).

ach jo. Doba se meni, a misto abych musel investovat do hdd rekorderu, vyhodim TV i starej rekorder:-) Uz nejak starnu:-)

kazdopadne diky moc...

Pavel
polp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 11. 4. 2016 09:52

Tak si místo HDD rekordéru pořiďte nějaký STB s nahráváním a k tomu externí disk. Pro tyto účely to bude prakticky stejné jako s HDD rekordérem. Můžete nahrávat cokoliv nezávisle na sledovaném programu v TV.
https://www.alza.cz/dvb-t-pozemni/18856 ... 508&sc=397
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polp 11. 4. 2016 10:09

Ja vim ze to nejak jde

Jenze ted diky stejne znacce HDD rekorderu i TV (panasonic) jsem na vse mel 1 dalkovy ovladac a stejnou logiku ovladani (vcetne podobnych menu v obou pristrojich). Takze varianta jineho pristroje je vic nez negativni ergonomicky posun ...

Asi bude nejlepsi reseni TV s PVR a zkousnout to, ze sledovani jineho programu pri nahravani neni mozne. Ale i zde jde o pokles uzitne hodnoty:-//

Ale vsem dik za diskuzi!

P
polp
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků