Výběr vhodného "přehrávače" podle pož. vlastností.

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Květys 28. 7. 2015 19:57

Dobrý den, ahoj,

už jsem došel konečně k rozhodnutí, že prodám TV (běží mi na ní stejně pořád jen radio, nebo si pouštím písničky) a vyměním ji za "přehrávač". Ale ať hledám, jak hledám, vlastně nevím co chci. Ani v jednotlivých názvech zařízení se pořádně nevyznám.

Proto vás prosím o radu, co vlastně si chci koupit :D :

- mám rád kvalitní hlasitou hudbu, ale nejsem žádný odborník, který nahrává písničky apod.
- neposlouchám techno ani tvrdou muziku, maximálně ten Rock :D
- internetová radia
- USB vstup na flesku a telefon, bude-li na výběr, tak 2
- jde-li s jakýmsi integrovaným HDD (nebo pamětí)???
- pokud CD či DVD, tak maximálně 1 (ale ta se už dnes nepoužívají, spíš bez)
- pro domácí poslech, předpokládám tedy, že na všechno (krom repro beden) stačí jedna "krabička"???
- jsem hračička, pokud umí "přehravače" jiné vylomeniny, sem s nima
- cena? toť otázka, záleží co vše bude umět, snad vám to nestěží případné rady

Původně jsem myslel, že budu mít více požadovaných vlastností, ale nic jiného mě nenapadá, klidně se prosím ptejte. A děkuji vám za rady.
Naposledy upravil Květys dne 29. 7. 2015 18:55, celkově upraveno 1
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod Květys 29. 7. 2015 15:38

Tak jsem měl dnes chvilku času a zašel jsem si do audio prodejny nechat poradit. A hledám Receiver. Akorát neměli žádný s vnitřní pamětí. Věděli by jste o nějakém?
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 29. 7. 2015 17:16

Receiver, už z názvu, funguje jako přijímač signálu. Ten zpracuje a odešle zvuk do beden, popř. obraz na zobrazovadlo. Signál (hudbu, film) mu musíš odněkud dodat - CD/BD přehrávač, gramofon, USB disk/flashka, NAS, internet, HTPC...

Hledal bych proto do nějakého daného finančního limitu stereo nebo AV přijímač s
- možností připojit domácí síť (kabel RJ-45) pro internetové rádia
- USB vstupem na disk/flashku pro songy, co už máš doma

Připojení klasické FM antény mají snad dnes ještě všechny.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Květys 29. 7. 2015 18:51

Právě to co popisuješ mi prodavač řekl, že je například DENON CEOL Piccolo. A koukám do ceníku, kde je uvedeno: Receiver se síťovými funkcemi. Proto jsem zmínil Receiver.

Má snad vše, kromě CD, které jsem už dlouho nepoužil. Jen mě mrzí, že nemohu najít nic s tou pamětí uvnitř. FM tuner vlastně nepotřebuju, když bude mít internetové radio. Na internetu jsou snad všechna radia. Minimálně ty co poslouchám, tak ano :D

Ovšem ta cena 9.500,- mi přijde hodně :D (bez repro...)

Když to zjednoduším, co byste doporučili na přehrávání flasky a internetového radia?
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 29. 7. 2015 19:14

dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 29. 7. 2015 19:33

K cemu vlastne porad trvas na te pameti uvnitr..?
Co na ni jako ma byt, jak to na ni budes dostavat..?
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Květys 30. 7. 2015 07:30

To Abox: Abych nemusel mít neustále připojenou flasku ze předu, alespoň zatím všechny přístroje na které koukám mají USB vstup ze předu. A dostával bych jí tam třeba tím USB vstupem. Nahrát a nechat být. Každý máme jiné chtíče, tak je zkouším realizovat. Pokud to nepůjde, nevadí.

To dkdkdk: jasně něco takového, ale proč to stojí tolik peněz? Kvůli výkonu?
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 30. 7. 2015 10:30

PC+internet -> zvukovka -> (USB DAC) -> zesílení -> reprobedny

další možnost: R/AVR(nový)+internet a k tomu stávající TV
TV by se mohla hodit jako zobrazovadlo, třeba na Youtube je řada písniček (vevo) nebo jejich celá pásma. Záleží na vzdálenosti jednotlivých přístrojů v bytě. Zkus nastínit celkové uspořádání řetězce, co již máš k dispozici a s jakou konektivitou, a co výhledově plánuješ, že asi budeš kupovat tj. alespoň rámcové rozpětí nákladů.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Květys 30. 7. 2015 21:07

DinosaurJr

Děkuji za rady, ale já doma netrávím moc času a zaobírat se youtubem... Občas na něj zabrousím, ale jen při nudě. Vím, že to myslíš dobře a pro spoustu lidí (jak si tak představuji) by byl i dobrý nápad, ale ne pro mě. Děkuji za radu. A ta TV, ta jde prostě z domu pryč :D Žrout času.

Nic jiného nehodlám kupovat. Když si opět pročítám svůj první příspěvěk, stačí to internetové radio (kabel je už přiveden) a USB vstup. Že není s vnitřní pamětí se už pomalu smiřuji (ještě jsem na netu na žádný nenarazil.

Jinak se ještě ptáš na rozpětí nákladů: klidně bych šel i do 10.000,- ale přesto mi to přijde moc peněz. Nebo se snad platí za kvalitu zvuku? (kvalita zvuku vs. Kč - s těmi nemám zkušenosti)
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod Květys 31. 7. 2015 07:15

dkdkdk píše:http://www.luxusni-elektronika.cz/yamaha-r-n301-d6725


Ještě dodatečně děkuji za typ, neb další den hledám a vypadá to, že skončím přímo u tohoto typu :D

EDIT: Tak asi ne, na těch stránkách, kam odkazuješ, v komentářích pán odpovídá: Dobrý den, k tomuto receiveru nezapojíte žádný flash disk, USB na zadním panelu slouží pouze pro Wifi modul nebo bluetooth adaptér.
Až odpoledne přijdu, ještě to pořádně pročtu... Musím letět.
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 31. 7. 2015 08:06

Tak to se omlouvám. Nestudoval jsem, na co ten USB slouží.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 31. 7. 2015 18:16

dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 1. 8. 2015 14:59

No asi by bylo dobré dotaz upřesnit trochu více... Např. kde chceš poslouchat hudbu tj. zda u stolu u PC/NB nebo v obýváku (bez TV) nebo jinde a zda na relax, na podkres či jinak. A z toho plyne, jaké vlastně chceš reoprosoustavy ? Máš již nějaké k dispozici nebo budeš shánět nové ? Důležité je zda připojení NETu bude do PC/NB (jaké má k dispozici audio výstupy ?) nebo přímo do R/AVR (při používání bez TV - s nimi nemám příliš zkušeností). Nebo zda je k dispozici třeba signál z kabelové TV, kde si lze naladit taky řadu radio vysílání. Připojení i ovládání z PC/NB mi přijde mnohem snažší (než jen z R/AVR) a hlavně je k dispozici mraky radio stanic z celého světa (s různou kvalitou). Pokud nechceš zvuk k obrazu z TV, předpokládám, že dva kanály =STEREO= budou OK !
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Květys 1. 8. 2015 15:37

dkdkdk píše:http://www.luxusni-elektronika.cz/yamaha-r-n301-d6725


Tak opět změna. Po dlouhém povídání, nebo spíš poslouchání jsem objenal tuto N301, a připojím k ní sitový disk. A vše vyřešeno. Kdybych věděl o těchto možnostech, nějakej flash disk bych neřešil....

Díky za tip....

-- 1. 8. 2015 16:41 --

DinosaurJr píše:No asi by bylo dobré dotaz upřesnit trochu více... Např. kde chceš poslouchat hudbu tj. zda u stolu u PC/NB nebo v obýváku (bez TV) nebo jinde a zda na relax, na podkres či jinak. A z toho plyne, jaké vlastně chceš reoprosoustavy ? Máš již nějaké k dispozici nebo budeš shánět nové ? Důležité je zda připojení NETu bude do PC/NB (jaké má k dispozici audio výstupy ?) nebo přímo do R/AVR (při používání bez TV - s nimi nemám příliš zkušeností). Nebo zda je k dispozici třeba signál z kabelové TV, kde si lze naladit taky řadu radio vysílání. Připojení i ovládání z PC/NB mi přijde mnohem snažší (než jen z R/AVR) a hlavně je k dispozici mraky radio stanic z celého světa (s různou kvalitou). Pokud nechceš zvuk k obrazu z TV, předpokládám, že dva kanály =STEREO= budou OK !



Repro soustavy jsem si po dvouhodinovém zkoušení v obchodě, kdy pán velmi ochotně měnil repro za repro, už vybral. Původně i s bednama jsem se chtěl vejít do 20k, ale jak jsem poslouchal a poslocuhal, přesáh sem svůj rozpočet o 10k. Vůbec nevadí, už se těším až vše bude doma..... Díky
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 1. 8. 2015 20:29

OK, napiš sem pak poslechové zkušenosti jak pohodu a přednosti tak i to, co by se třeba dalo zlepšit (obvykle se najdou mouchy, které však nebývají zásadní).
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků