VHS Rekordér - Philips VR510 - zaseklá kazeta;nejde vysunout

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 7. 2015 11:36

Zdravím všechny!

Mám poněkud obstarožní VHS rekordér, jedná se o Philips VR510.
Bohužel, znenadání přestal fungovat, poněkud divným způsobem se v něm zasekla kazeta.

Co si pamatuju, po vložení kazety asi 4x zabzučel motor, který hýbe se zasouvacím mechanismem, jako kdyby jel na prázdno... (Obr 1)

Gumový řemínek je v pořádku.

Samozřejmě, vypnutí a opětovné zapnutí ze/do zásuvky nepomohlo, zmíněný motůrek zabzučel jen 2x. Rekordér se po takovém resetu chová, jako kdyby kazeta v něm nebyla.

Dobře, tak to rozdělávám, našel jsem ozubené kolo, které s týmto mechanismem hýbe. (Obr 2)

Na doraz jedním směrem jde (zasunutí kazety), ale na doraz nejde druhým (vysunutí kazety).
To už kolečko při vyvinutí velké síly přeskakuje.

Ale divné je, že pokud kolečkem zahýbu po resetu, rekordér si všimne, že kazeta je vevnitř, roztočí se obrazová hlava, ale jen na chvíli, pak se rekordér vypne.

V tomto stavu se displej rosvítí, pokud stisknu tlačítko PLAY, REWIND, nebo FORWARD.

Je to nějak divně zaseklý, nevím proč, nevím co se stalo....

Na Googlu jsem hledal, nic moc co by mi pomohlo jsem nenašel...

Předem děkuji za pomoc,
Vít "VitekST" Staniček
Přílohy
Obr 2.jpg
Obr 2
Obr 1.jpg
Obr 1
anonymni

Odeslat příspěvekod jito 2. 7. 2015 13:02

jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 7. 2015 17:41

Toto řešení jsem už našel, ale týpek na videu popisuje trošinku jiný problém co mám.

Rozdíly:

a) Řemínek napojený na motor, který vysunuje/zasunuje kazetu je v pořádku.
b) Kazeta je zaseklá "natvrdo", točil jsem tím ozubeným kolečkem, které je napojené na ten zasouvací/vysouvací motůrek, kolečko je zaseklé (jak jsem popisoval)
c) Páska se na video buben a na audio hlavy nenačte (je v kazetě).

Takže, promiň, toto mi nepomohlo, přesto děkuji.

//EDIT:
A zaseklá kazeta je jen část problému.
Já jsem rekordér používal dříve, a jak jsem popisoval, kazeta tam taky uvízla.

...nicméně otočením zmíněného ozubeného kola šla kazeta vysunout.
Vysunul jsem si vysunul, jenže po vložení tam uvízla zas.
anonymni

Odeslat příspěvekod vitek_s 26. 3. 2018 20:45

Dobrý den
Mám stejně se projevující problém na PHILIPS VR520/58.
Video po připojení k napájecí síti začne vkládanou kazetu "polykat" ale tento proces nedokončí.
Kazetu skoro usadí na převíjecí trny, pak ji kousek nadzvedne a ještě asi 2x se ji pokusí znovu usadit. Nakonec ji opět malinko nadzvedne a upadne jakoby do Standby modu. Kazeta je v něm uvězněna a nejde vyndat ani ručním pootáčením ozubeného kola na pravé straně, neboť to je mechanicky zablokováno.
Z tohoto divného stavu se nevzpamatuje nijak jinak, než odpojením od elekřiny a opětovným připojením po několika desítkách vteřin.
Pak se několikrát pokusí kazetu znovu usadit na trny ale zase neúspěšně. A zase "zvadne."
Jenže nyní už lze kazetu ručním otáčením ozubeného kola na pravé straně vysunout ven z přístroje.
Nejsem žádný odborník na videa ale mám podezření, že je nějaký problém s infra LED, hlídající stav kazety.

Najde se někdo, kdo by mi poradil na co se ještě podívat?
Mechanickou závadu jsem při prohlížení svým laickým okem nenalezl..
vitek_s
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků