MMC Emgeton Guru 5 a nastavenie DLNA

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 9. 11. 2014 10:40

mam Access point,ktory vysiela wifi signal.Pomocou tohto signalu ide internet na pc,notebooku,tablete i v emgetone guru 5 (dalej len EG5) cez original wifi prijimac.Zdielam subory a lahko sa dostanem pomocou domacej siete WORKGROUP na subory z notebooku na pc a naopak.V EG5 mi v polozke SIET zobrazuje pracovnu skupinu WORKGROUP a pod nou najdem notebook (pc zial nie a neviem preco).Problem je,ze ked sa chcem na tento notebook pripojit,tak mi vypise ze treba zadat uzivatelske meno a heslo http://s28.postimg.org/z3jzfszel/IMAG1387.jpg

neviem o ake uzivatelske meno a heslo (notebooku) ide a po zadani vypise - pripojenie zlyhalo.Nema s tym niekto skusenost? V podstate sa nemozem dostat k suborom cez EG5 na pc ci notebook.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 9. 11. 2014 11:51

Skús v ntb nasledovné:
Ovládací panel -> Sieť a internet -> Domáca skupina -> Zmeniť rozšírenie nastavenie zdieľania -> a v sekcii "Zdieľanie chránené heslom" označ "Vypnúť zdieľanie chránené heslom"

...daj vedieť či pomohlo
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 9. 11. 2014 12:02

ano,to mam - vsetko je spristupnene a bez hesla tak nechapem o ake uz.meno a heslo sa moze jednat.Manual je tu: http://ulozto.sk/xbh2ESPK/emgeton-guru-5-manual-pdf

vyrobca pise iba:
Obrázek

o hesle tam bohuzial nie je ani zmienka :hm
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 3. 2015 00:36

este by som sa k mojmu problemu vratil,pretoze si s nim neviem rady.Zakupil som iny MMC - Sencor SM9000,problem vsak pretrvava.Jedna sa o to,ze sa mi nedari dostat z MMC k pevnym diskom na pc.Chyba bude asi na strane Windowsu a prehnanym administratorskym pravam k diskom.

popis problemu:

zobrazenie pevnych diskov na MMC (C a D a Users na C)
Obrázek

pri pokuse o pristup na disk D (alebo aj C) vypise - zadajte heslo
Obrázek

pri pokuse o pristup do priecinku Users (je to disk C,klasika - pouzivatelia Windowsu) je pristup uspesny bez hesla
Obrázek

uspesny pristup do Users,kde som pre skusku nakopiroval film,ktory uspesne MMC zobrazilo.Jedine takto mozem kopirovat subory na disk MMC (kopirovat-vlozit),co je dost neprakticke
Obrázek



ked som skusal vytvorit iny disk zdielany modemom pomocou SAMBA,bol som vyzvany k tomu,aby som si zadal vlastne heslo a toto heslo mi MMC zobral a dostal som sa k disku bez problemov.
Obrázek


mam original Windows 8.1,nechapem vsak ako ho mam nastavit aby som dostal k diskom pristup bez hesla.Pri kopirovani ma obcas vyzve k administratorskym pravam.Pri potvrdeni "ako Administrator" mozem kopirovat subory (nechapem preco mam vobec na C ochranu proti zapisovaniu)
Obrázek


chyba bude bud v nastaveni uctov,alebo v administratorskych nastaveniach windowsu 8.1,neviem vsak kde to zmenit.Pokial ma s tym niekto skusenost,alebo si s tym niekto poradil tak by mi to moc pomohlo.Nechce sa mi totiz koli tomu kupovat NAS :roll: Dik
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 14. 3. 2015 10:49

Mas ten disk nazdielany?

Win 7:

Klik pravym - Zdielat s - SPecifikovat ludi. Pridaj tam everyone a povol read.

Malo by to ist. Mne to bezalo vsetko.

-- 14. 3. 2015 10:52 --

"Pri potvrdeni "ako Administrator" mozem kopirovat subory (nechapem preco mam vobec na C ochranu proti zapisovaniu)"

Treba vypnut UAC:

Ovladacie panely - Uzivatelske ucty. Je tam posledna moznost spravovanie UAC. Dat posuvnik uplne dole - restart PC...

Obrázek
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 3. 2015 12:37

Mas ten disk nazdielany?
Win 7:
Klik pravym - Zdielat s - SPecifikovat ludi. Pridaj tam everyone a povol read.

mam,dokonca som tam popridaval vsetky polozky a povolil uplny pristup
Obrázek

Malo by to ist. Mne to bezalo vsetko.

tomu verim,preto vravim,ze je to urcite windowsom 8.1 - aby sa v nom boh vyznal

"Pri potvrdeni "ako Administrator" mozem kopirovat subory (nechapem preco mam vobec na C ochranu proti zapisovaniu)"

Treba vypnut UAC:

Ovladacie panely - Uzivatelske ucty. Je tam posledna moznost spravovanie UAC. Dat posuvnik uplne dole - restart PC...

aj to mam :) ;-) zial bez uspechu.Mam vypnuty aj firewall na modeme,siet je bez hesla :-[

Obrázek

mam nejasnost aj v tomto - konto chranene heslom.Hlavne,ze pri prihlasovani do Windowsu idem hned na plochu
Obrázek
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 14. 3. 2015 14:46

Daj tam Win7. Win 8 aj 8.1 je hnoj...

Inak skus nazdielat nie cely disk, ale len adresar na tom disku. Ci to nepomoze...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 3. 2015 15:15

Inak skus nazdielat nie cely disk, ale len adresar na tom disku. Ci to nepomoze...

jj,pomohlo dikes o<:) aspon som sa trosku pohol dopredu.Na zdielanie mi to uplne postacuje,takze este raz dik :)

Daj tam Win7. Win 8 aj 8.1 je hnoj...

nemam :) win 8.1 mam origos iba koli dx11.2 ;-)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 14. 3. 2015 16:22

Inak ja som kupil k tej Yamahe BR totok:

http://www.dlink.com/uk/en/support/prod ... -enclosure

Do toho som svacol 2x2TB disky + serviio = parada ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 3. 2015 17:03

jj,NAS je dobra vec len sa mi na nom nezdaju za tie peniaze Atom procesory a musim potiahnut kable pre Glan.Keby to malo aspon dual pentium 22nm

A ake si dal disky,wd red pre nas? akou rychlostou ti zapisuje
Naposledy upravil icotech852 dne 15. 3. 2015 16:58, celkově upraveno 1
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 14. 3. 2015 18:15

Ja mam siet 10/100 ale uz kukam po 10/100/1000 routri :)

Cize po kabli idem max. tych 12MB/s... Malo...

Dal som WD Green disky koli spotrebe a teplote.
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 16. 3. 2015 14:36

a NAS zobudzas Wake on LAN,alebo ti bezi nonstop? MMC NAS asi nedokaze zobudit,ze?
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 17. 3. 2015 13:18

No mam nastavenu hibernaciu diskov...

Cize system v NAS bezi, ale disky a tym padom aj ventilator su vypnute.

Ak si v Yamahe/TV kliknem na Serviio, do cca 5 sec sa rozbehnu disky a vidim adresare.

NAS ma moznost aj schedule on a schedule off, ale to zatial nevyuzivam...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 22. 3. 2015 15:40

spekuloval som nad tym NASom,ale zatial mi dobre posluzi aj starsi Acer Aspire One s Atom dual core 1,3Ghz s Win XP SP3 a externym diskom.Disk mam v NTFS co mi vyhovuje,sietovka je tam zial iba 10/100,ale na zdielanie do wifi to staci :) Priecinky si dosynchronizujes cez LAN pomocou programu SYNCTOY

zatazenie CPU pri kopirovani LAN 10/100 je minimalne a Atomy maju dobru spotrebu
Obrázek
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 18. 4. 2015 08:49

tak co Meg,ako funguje NAS? aj ja som poriesil Lenovo Iomegu http://us.hardware.info/reviews/3642/io ... ter-review ,pretoze Windows XP nevypinal disky a zdielanie cez Windows nie je bohvie co (Technisat Technistar robil podobne problemy s pristupovym heslom)

Ja mam siet 10/100 ale uz kukam po 10/100/1000 routri

uz som poriesil aj GLAN s FTP.Popisem ti rychlosti

Sencor SM 9000
Wifi: 800KB - 1,6MB/s
LAN 10/100 : 3 MB/s
GLAN : 7-11 MB/s

Iomega je dualcore 1.2Ghz,rychlosti zapisu su od 6MB/s - 40MB/s.Zalezi od velkosti suboru,priemerne 25MB/s

Cize po kabli idem max. tych 12MB/s... Malo...

to je uz skoro GLAN,na streamovanie uplne postacujuce (napr.datovy tok bluray je 3MB/s).Horsie je ked clovek kopiruje na NAS velke mnozstvo dat.

Dal som WD Green disky koli spotrebe a teplote.

ohladne WD Greenov pozor - s Nasmi sa moc nekamaratia.Sam mam starsi WD10EURS,ktory som chcel dat do NASu ale musel som koli tomu kupovat Iomegu so Seagetom,inak by som poriesil drahsi Synology.Este som odskusal aj Zyxel,ale to bol nepodarok

Desktopové disky jsou navrhovány pro práci v zapojení jako samotné disky a problém může nastat v případě výskytu chyby. Greenpower se pokusí realokovat potenciálně vadné clustery na jiné místo disku, což je normální chování, ale ponoří se přitom do tzv. deep recovery cycle, kde může strávit až dvě minuty. Problém je, že NAS, respektive řadič pole RAID, povoluje pouze 7 až 15 sekund na vyřešení chyby a poté odpojí disk z pole. Disk řady RAID Edition má funkcionalitu zvanou TLER (Time Limited Error Recovery), která disku v přechodu do deep recovery cycle zabrání a disk tak stráví opravou chyb jen 7 sekund.

http://pctuning.tyden.cz/software/zaloh ... ud?start=5
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků