Marantz UD7007

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radyatorius 21. 4. 2014 19:05

Zdravím, vlastnim prehravac Marantz UD7007. Zatím spokojenost. Jenom taková menší věc, a to je přenos zvuku při přehrávání filmů. Mám propojenou TV(LG 55LA860W) s UD pres hdmi monitor a zvuk mám pripojen pres analog do PM6005/DALI zensor 3. Problém je ten, ze zvuk mi jde napřed před obrazem. Pokud vim, tak UD a ani TV nemá žádné korekce. Můžete mi poradit jak by se to dalo vyřešit (kromě kupování receiveru)? Díky.
Radyatorius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 21. 4. 2014 19:15

Kým ti neodpovie niekto skúsenejší, tak skúsim ja. Nevlastním modernú TV a nikdy som nič podobné zapojené nemal, ale predpokladám, že cez hdmi z prehrávača ide nie len obraz, ale aj zvuk, však? Ak áno, nepomohlo by vytiahnuť zvuk z TV? Alebo sa bojíš nejakej degradácie zvuku? Myslím, že by to šlo použitím niektorých z analógových výstupov alebo si dokúpiš lacný prevodník FiiO D03K a prepojíš ho nasledovne: TV -> optika -> prevodník -> analóg -> zosilňovač
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JamesBlond 21. 4. 2014 20:03

Problém je způsobený pomalým procesováním obrazu televizí. Zvuk je správně, obraz je zpožděný. Řešení je nastavit v receiveru zpoždění zvuku. Marantz neznám, můj, pár let starý Sony umí.
JamesBlond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 21. 4. 2014 21:16

Lenže on receiver nemá :)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JamesBlond 22. 4. 2014 08:14

Potřebujete zpozdit zvuk - buď na zdroji nebo na zesilovači. Zkuste vypnout co nejvíc precesingu obrazu na TV.
JamesBlond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radyatorius 22. 4. 2014 16:25

To Trymore: UD7007 ma dva výstupy hdmi, jeden do receiveru(obraz i zvuk) a druhy do monitoru(obraz), který používám ja. Co se týče zvuku, tak mám přehrávač propojen analogove do zesilovače (Marantz PM6005), který ma jak coaxial, tak optical in, takže dac převodník není treba. Zkoušel jsem propojit z TV pres optiku, ale bez úspěchu. Nefunguje ani zvuk na samotné TV pres tento hdmi výstup. Když jsem zkoušel propojit pres hdmi, které ma jít do receiveru, tak funguje obojí, akorát je kvalita obrazu hodne špatná.
Radyatorius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JBudin 4. 1. 2015 21:13

chtěl bych si pořídit tento BD přehrávač

obávám se že budu mít stejný problém, že obraz bude opožděn za zvukem
pročetl jsem si manuál a nikde ani zmínka o možném zpoždění zvuku přímo v BD

DAC v BD bude určitě lepší než v mém receiveru, proto jsem to chtěl propojit analogově

takže analog bude jen pro poslech sterea bez obrazu = CD /SACD / DVD audio /BR audio
JBudin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leoshavla 25. 9. 2018 10:04

Zdravím, plánuji koupit tento přehrávač k receiveru Marantz SR 7010 jaké s ním máte zkušenosti a máte k němu český manuál. Díky
leoshavla
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků