gramofon tesla nzc 420

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MEDIC911 30. 6. 2011 13:43

Nemate nekdo zkusenosti stim to gramofonem? Motorek se toci, ale talir ne. Po sundani horniho talire jsem zkousel pootocit spodnim plastovym a jde to velice ztuha. Neotviral jsem to. Nevite cim by to mohlo byt?
MEDIC911
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod enregistree 30. 6. 2011 15:15

Mozna se uvolnila osa, co byla zalisovana do toho subtalire. Pak si subtalir "sedne" na desku. Je potreba vymenit subtalir s osou - pokud se to zalepi, tak se problem bude opakovat, kdyz nekdo zatlaci zeshora…
--
L_u_k_a_s
enregistree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 6. 2011 15:35

Rozhodně se neboj to rozebrat.Jinak nic nezjistíš. :-(
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MEDIC911 1. 7. 2011 09:37

Dobrá kouknu se dovnitr. Abych jsem to otevrel musim vyšroubovat srouby co jsou zespodu nebo v tom je jiny figl?
MEDIC911
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 7. 2011 11:11

Hřídel se subtalířem by měl jít vytáhnout z hlavního ložiska směrem vzhůru pouhým tahem - případně za pootáčení tím plastovým subtalířem. Podle toho jak to líčíš máš zatuhlé mazadlo - zkusil bych to ohřát - opatrně foukat fénem směrem od motorku pod ten subtalíř, případně odmontovat spodní kryt a šachtu ložiska ohřát stejným způsobem (foukat fénem) nebo přiložením vyždímaného hadru předtím namočeného do hodně horké vody. A přitom zkoušet pootáčet a tahat. Po vyjmutí hřídel oleštit suchým hadrem, šachtu ložiska vymýt technickým benzínem a namazat řídkým strojním olejem - na kola a šicí stroje a podobně.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MEDIC911 2. 7. 2011 13:00

Sundal jsem spodni kryt, foukal jsem na kryt hridele fenem a zkousel jej vytahnout ale ani se to nehlo. Nejspis jsem urvat jeden dratek jak jsem to otviral nevite nahodou tam patri? Ma zelenou izolaci a je pripojenej na vyhlazovaci kondenzator ve zdroji. Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
MEDIC911
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 7. 2011 18:34

Myslím že někde mám servisní manuál na NZC420, tak by ses měl podle něj dohledat - dej mi do SZ spojení, pošlu ti ho (jpg).
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod grep2 16. 8. 2017 07:15

Zdravím a připojuji se s dotazem k tomuto stroji. Včera jsem ho zachránil z kontejneru a rozhodl jsem se ho vyzkoušet. Předesílám, že na to, že byl odvezený do ekodvora je opticky v dokonalém stavu. Kryt není ani naprasklý, minimum prachu a raménko bylo proti pohybu zajištěno takovou červenou gumičkou (vypadá původní), takže zkrátka vypadal, že by mohl jet.

Doma jsem ho zkusil pustit a motor se točí, spouštění raménka funguje. Mám však problém s hlasitostí. Mám doma fungující bedny 1pf 067 62 (na těch si přehrávám hudbu ze sextetu). Po zapojení do gramofonu a puštění desky sice v bednách občas něco při otáčení s potenciometry zachrastí, ale hudba z nich nejde. Velmi potichu je slyšet hudba přímo od jehly.

Co můžu udělat, než to odnesu někam do servisu? Jsem amatér
Mám špatné bedny?
Je třeba nějaký další zesilovač nebo předzesilovač? Pouze jsem připojil bedny a zapojil gramofon do sítě.
Mám vyzkoušet propojit gramofon s fungujícím zesilovačem v sextetu třeba tímto kabelem? https://kytary.cz/reloop-221112/HN16198 ... dwQAvD_BwE
Máte nějaký tip, kam to případně v Brně odnést, kde se mi na to podívají.
grep2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 8. 2017 10:34

Můžeš si udělat kontrolu aspoň částečnou sám doma. Můžeš mi popsat svoje možnosti týkající se měření elektrickejch veličin? Co jseš schopnej si sám doma změřit? Schéma ti pošlu, to není problém ...
Hlavní pro funkci je mít zmáčknutý příslušný funkční tlačítka, mají označení stejnýma symbolama, jaký uvidíš i na zadní stěně u vstupních konektorů pro další zařízení. Pro přehrávání vlastní přenoskou musíš mít zmačknutý tlačítko se značkou krystalu nebo cívečky - to označuje buď piezoelektrickou, nebó magnetodynamickou přenosku. Teprve pokud to nebude hrát, dej mi vědět, pořešíme to dál ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod grep2 17. 8. 2017 07:18

Moje možnosti měření se omezují na levný multimetr,takže snad jsem schopen změřit odpor, proud a napětí.
Na přední stran přístroje jsem zkusil během přehrávání desky zmáčknout tlačítko CRYST a případně tlačítko MAGN, ale nic to nezměnilo.
grep2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 8. 2017 07:52

grep2 píše:Zdravím a připojuji se s dotazem k tomuto stroji.
...
Mám vyzkoušet propojit gramofon s fungujícím zesilovačem v sextetu třeba tímto kabelem? https://kytary.cz/reloop-221112/HN16198 ... dwQAvD_BwE
Máte nějaký tip, kam to případně v Brně odnést, kde se mi na to podívají.
Vzadu na gramci najdeš plochej špunt zastrčenej jako konektor do DIN-zásuvky, označený čtveřicej maličko se překrejvajících kroužků - to je vývod přímo od přenosky. Špunt slouží jako propojka, když ho vytáhneš, zruší se spojení mezi přenoskou a vlastním vnitřním zesilovačem gramce - a gramec jde použít jen jako šásko bez další elektroniky stejně tak jde použít samotná elektronika k zesilování signálu externího gramce bez předzesilovače. Je možný, že předchozí majitel ho takhle používal a ten špunt při vyhození nedal zpátky. Při zkoušení pomocí DIN5 - DIN5 šňůry a jinýho zesilovače se vstupem PHONO - třeba právě v Sextetu - bys musel pohlídat, abys měl tzv. kříženou šňůru, která propojuje kolíky (1 a 3) a (4 a 5) na obou stranách překříženě ... Já marně přemejšlím, kdo z kolegů - bastlířů bydlí ve Štatlu a s tím gramcem by tě nevyhodil ... No, o jednom bych možná věděl a optám se ho - pak bych ti na něj poslal kontakt pomocí SZ.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod grep2 17. 8. 2017 09:51

Díky moc, zkusím ho kontaktovat
grep2
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků