CD vs. DVD přehrávač

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 11. 3. 2010 10:39

Kocmeister --> Touch som vylucil kvoli cene a absencii dialkoveho ovladania (nepisem blbosti? z tej stranky som debil). Dotykovy display mozem okaslat, ked sa musim postavit z pohovky. Co je ale dolezite:
- Touch USB MA
- Duet USB NEMA, ale ma dialkac

Mne by vyhovoval Duet s USB (este lepsie FireWire). No proste nic dokonale nie je . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 3. 2010 10:45

Touch dálkový ovládání MÁ, viz. obrázek: http://www.asus.cd/logitech-squeezebox-touch/

Nebo jsem to třeba špatně pochopil a musíš si ho dokoupit, al ena snad všech obrázcích k produktu je vyfocený.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 11. 3. 2010 10:51

Sak to. Ci je v cene. Dokupit sa zrejme da http://www.logitech.com/index.cfm/speak ... 7&cl=gb,en
Podla obrazkov na logitech.com Duet ho ma v cene a Touch ho nema.

Ale na 100% si nie som isty.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 3. 2010 10:55

No ať už je to tak nebo onak, trochu Slayersovi spamujeme téma :-) Ale můj názor je, že Squeezebox je lepší řešení než levný CD přehrávač. Zvuk bude srovnatelný nebo lepší a podpora formátů a funkčnost nesrovnatelná. Proč se omezovat v dnešní době jen na hudební CD?
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 11. 3. 2010 15:23

Chlapci nespamujete, však jsem se na to ptal.Podle mě tohle ovládání je k přístroji, dokupuje se to s tím displayem, tohle je podle mě v základu.
Musím se tomu Squeezeboxu podívat blíže na zub, moc mě to zaujalo, jen kdyby sem přišel nějakej vlastník a podal info o kvalitě zvuku.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 12. 3. 2010 06:39

Tak tady píšou toto:
Obsah balení:

* Hudební přehrávač Logitech ® Squeezebox™ Touch s technologií Wi-Fi
* Zdroj napájení s adaptéry
* Bezdrátový infračervený dálkový ovladač s bateriemi
* Čisticí hadřík
* Uživatelská dokumentace
* Dvouletá záruka a plná podpora produktu

Takže teď už jen pozjistit tu kvalitu výstupu a pojede domů.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 18. 3. 2010 12:44

Tak a jsem tady abych dal EKKAROVI za pravdu a podělil se o radostnou zkušenost z koupě sice bazarového ale pro mě dobrého cd přehrávače Denon DCD-755AR.
Rozdíl mezi cd a dvd přehrávačem je obrovskej a poznám to i na aparatuře která není zrovna za desítky tisíc.
Po anabázi po levnějších cd př. je tohle obrovskej skok a jsem zvukem nadšenej.
Člověk najednou ví co to je separace nástrojů, předozadní prostor, krásný vycinkaný vejšky a bas takovej jakej jsem čekal.
Třeba doznívání činelů i v takovým nářezu jako je SOAD je úžasnej, do toho krásně barevná basa, hluboká až to bere u srdce a mění tep 8-) , (to mě děsně chybělo na sluchátkách).
Popravdě ani tolik detailu jsem nečekal.No prostě spokojenost, končím abych se tady nerozplynul :lol:
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavekx 18. 1. 2019 08:26

prosím o informaci: Mám pro mé uši dostačující externí převodník (DiY od Kudlibabky-dual mono 2xAK4495 + v analogu ruské lampy 4P1L,vazební kond nějaký lepší Munford silver/oil ..snad jsem to nepopletl). Nějaké CD transporty také mám, ale stejjně by mne zajímalo využít k témuž účelu externí mechaniku+notebook. Takže prosím místní znalce o doplnění mého vzdělání:
1/ nepletu se, že software v ntb (Foobar??) umožní přečist digitální stopu třeba i opakovaně a zkontrolovvat dokonalé přečtení nul a jedniček z CD kotouče -takže v tomto úseku signálové cesty vlastně "háájend"?
2/ může tento proces - čtení dat z CD a současně odebírání ZKONTROLOVANÝCH dat externím DA převodníkem běžet současně?
Než mne začnete kamenovat, proč to rovnou nevyzkouším - současná interní mechanika je mrtvá a tak se raději ptám, než pro tento HLAVNÍ účel ( "hájendové" přehrávání CD) nějakou externí mechaniku koupím. Pokud ano, tak by to stejně byla DVD mechanika, když už doma nějaké orig. filmy mám a ne vše je ke stažení na uloz.to... Děkuji předem za ochotu a shovívavost.
slavekx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavekx 18. 1. 2019 10:28

slayers píše:Tak a jsem tady abych dal EKKAROVI za pravdu a podělil se o radostnou zkušenost z koupě sice bazarového ale pro mě dobrého cd přehrávače Denon DCD-755AR.
Rozdíl mezi cd a dvd přehrávačem je obrovskej a poznám to i na aparatuře která není zrovna za desítky tisíc.
Po anabázi po levnějších cd př. je tohle obrovskej skok a jsem zvukem nadšenej.
Člověk najednou ví co to je separace nástrojů, předozadní prostor, krásný vycinkaný vejšky a bas takovej jakej jsem čekal.
Třeba doznívání činelů i v takovým nářezu jako je SOAD je úžasnej, do toho krásně barevná basa, hluboká až to bere u srdce a mění tep 8-) , (to mě děsně chybělo na sluchátkách).
Popravdě ani tolik detailu jsem nečekal.No prostě spokojenost, končím abych se tady nerozplynul :lol:


Jasně že to tak musí být - protože srovnáváš celé mašiny včetně převodníku - to může být rozdíl nebetyčný.
Otázka je, jak by vyšlo srovnání čistě jen jejich mechanik - z obou mašin poslat digitální signál do externího dacu...
a nebo když má jedna z těch mašin vstup na digitální signál a druhá adekvátní výstup - tak je takto propojit a srovnat výsledný zvuk přes stejný sice zabudovaný převodní, ale ze dvou různých mechanik.

-- 18. 1. 2019 10:34 --

domácí test:

zapojil jsem (přes externí přepínač) tři CD přehrávače velmi odlišného stáří a kvality -
stařičké Onkyo Integra DX 6550 (vyráběn údajně 1989-90)
Pioneer DV-444 (Kudlibabka mi jej kdysi doporučil, neb je prý osazen mechanikou dávanou i do nějakého high-endového přístroje)
Denon 3930 - 11,5kg těžké monstrum, v recenzích velmi dobře hodnocené....
-----------
všechny jsem využil jen jako transporty digitálního signálu k exernímu DIY DACu od M.V.(Kudlibabka: (dual mono = dva toroidy, dva čipy AK4495, v analogu ruské 4P1L zapojené jako triody , vazební kondenzátory Munford stříbro/olej), do všech tří jsem dal tři stejná CDčka a nastavil vše tak, aby hrály na vteřinu shodně - takže stačilo kroutit přepínačem a zvuk hudby zněl zcela souvisle i při střídání tří různých mechanik.
(velmi dobře nahraný houslový koncert NO.2 od Brucha )
výsledek? ROZDÍL NESLYŠITELNÝ !! a to jsem k poslechu pozval chlapíka s dost "netopýřima ušima"
možnosti výkladu
A/ možná nejsou daleko od pravdy Ti, co se usmívají nad všelikými úvahami o jitteru a jiných zapeklitostech při čtení digitálního signálu
a kacířsky tvrdí, že každá dobrá mechanika přečte nuly a jedničky natolik přesně, že pro slyšitelnou kvalitu zvuku je hlavní to, co se se signálem děje následně ....
B/dost pravděpodobné = použité mechaniky nejsou kvalitativně odlišné - a tak mne v budoucnu čeká radostné setkání s nějakou, jejíž lepší kvalitu jednoznačně uslyším a rád si na ni našetřím..

Technická poznámka - jistý renomovaný odborník mne upozornil, že takovéto zapojení přes manuální přepínač - i přes zdánlivé rozpojení signálových cest výsledný digitální signál poněkud zprůměruje i při zdánlivém galvanickém přerušení trasy přepínači (pokud jsem jej dobře pochopil), a abych přepínač nahradil ručním přendaváním kabelů do DACU.
což jsem učinil a výsledek naprosto identický = žádný poslechový rozdíl mezi třemi mechanikami.

-- 18. 1. 2019 10:36 --

domácí test:

zapojil jsem (přes externí přepínač) tři CD přehrávače velmi odlišného stáří a kvality -
stařičké Onkyo Integra DX 6550 (vyráběn údajně 1989-90)
Pioneer DV-444 (Kudlibabka mi jej kdysi doporučil, neb je prý osazen mechanikou dávanou i do nějakého high-endového přístroje)
Denon 3930 - 11,5kg těžké monstrum, v recenzích velmi dobře hodnocené....
-----------
všechny jsem využil jen jako transporty digitálního signálu k exernímu DIY DACu (od M.V.=Kudlibabka): provedení dual mono = dva toroidy, dva čipy AK4495, v analogu ruské 4P1L zapojené jako triody , vazební kondenzátory Munford stříbro/olej), do všech tří jsem dal tři stejná CDčka a nastavil vše tak, aby hrály na vteřinu shodně - takže stačilo kroutit přepínačem a zvuk hudby zněl zcela souvisle i při střídání tří různých mechanik.
(velmi dobře nahraný houslový koncert NO.2 od Brucha )

(velmi dobře nahraný houslový koncert NO.2 od Brucha )
výsledek? ROZDÍL NESLYŠITELNÝ !! a to jsem k poslechu pozval chlapíka s dost "netopýřima ušima"
možnosti výkladu
A/ možná nejsou daleko od pravdy Ti, co se usmívají nad všelikými úvahami o jitteru a jiných zapeklitostech při čtení digitálního signálu
a kacířsky tvrdí, že každá dobrá mechanika přečte nuly a jedničky natolik přesně, že pro slyšitelnou kvalitu zvuku je hlavní to, co se se signálem děje následně ....
B/dost pravděpodobné = použité mechaniky nejsou kvalitativně odlišné - a tak mne v budoucnu čeká radostné setkání s nějakou, jejíž lepší kvalitu jednoznačně uslyším a rád si na ni našetřím..

Technická poznámka - jistý renomovaný odborník mne upozornil, že takovéto zapojení přes manuální přepínač - i přes zdánlivé rozpojení signálových cest výsledný digitální signál poněkud zprůměruje i při zdánlivém galvanickém přerušení trasy přepínači (pokud jsem jej dobře pochopil), a abych přepínač nahradil ručním přendaváním kabelů do DACU.
což jsem učinil a výsledek naprosto identický = žádný poslechový rozdíl mezi třemi mechanikami.
slavekx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 18. 1. 2019 11:59

A všiml sis vůbec datumu? Podívej se jak je starý onen příspěvek,na který reaguješ,ach jo...
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod Lupen33 18. 5. 2019 05:54

A proc by nereagoval? Pro me to bylo treba prinosem :-)
L.
Lupen33
Junior

Odeslat příspěvekod pacient 18. 5. 2019 11:09

to;slavekx
Mohu se zeptat jaký externí přepínač jsi použil?
Rád bych si stejný test udělal i na mém hifi.
pacient
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků