Postavení HTPC - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 28. 1. 2012 15:57

Tu istu chybu hlasi aj mne.... Ja len ze ci to nesuvisi dako so sleep rezimom wifi v android. Pokial ma pamat neklame tak wifi pokial v android nie je pouzivana tak by sa mala vypinat obdobne by to malo byt aj pri 3g sieti...
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 28. 1. 2012 16:34

Asi tam len treba nastavit iny timeout - ak na to pridem, urcite napisem.

EDIT:
Na XBMC fore som nasiel odporucanie zmenit port http://forum.xbmc.org/showpost.php?p=850300&postcount=5
Odar
Trvalý BAN


Odeslat příspěvekod Odar 9. 2. 2012 19:59

Odar
Trvalý BAN


Odeslat příspěvekod ujoslav 29. 2. 2012 22:54

Som zvedavý či a v akej podobe sa na to podarí portovať XBMC.
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TurboLama 1. 3. 2012 07:44

XBMC na tom běží, na oficiálních stránkách je i video - stránky ale momentálně kvůli zvýšené zátěži běží v omezeném režimu, takže není přístupné, naštěstí to má google v archivu.
TurboLama
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 1. 3. 2012 07:56

Ten cip normalne v pohode prehrava BluRay video. Ja som si tu hracku objednal - resp. som sa napisal do poradovnika. Skusim sa s tym potom pohrat.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 1. 3. 2012 09:34

No neviem vo mne dake velke dojmy to video nesposbilo. Mne tie videa pridu ako ulozene streamy. Preco v tom screen nie je vidiet viac z hodnot pri tom videu.
No vyuzit to na hudbu ako hudobne pc to uz sa mi skor pozdava....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kingie 8. 3. 2012 20:45

Jestli tu je nekdo s bohatou zkusenosti se skladanim PC, zajimal by me co si myslite o hlucnosti klasickych HTPC formatu microATX / ITX oproti treba takovym big towerum.
Je mi jasne, ze ke zbytku hifi se vzhledove nehodi, ale kdyz uvazuju o funkcnosti, tak bigtower maji silnejsi konstrukci, ktera muze pomoct anulovat vibrace, vice chladici plochy(predevsim te neizolovane deskama PCB), vice mista na prutok vzduchu a nakonec - vetracky muzou byt vetsi cili s nizsima otackama, a take nejsou tak natesno, aby musel generovany proud vzduchu narazet na okolni steny a zesilovat kraval.
Nemluve o tom, ze modularita umoznuje drzet krok se vsemi standardy a delat zmeny v pidiskrini bude krajne obtizne..

No tolik moje teorie, muze mi na to odpovedet nekdo s praxi z obou "svetu"?
kingie
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 8. 3. 2012 21:04

Ja to vidim tak, ze ak skladat cosi male, do "hifi" PC krabice, tak jedine cosi, co bude sluzit ako klient pre prehravanie po sieti. Dat tam hoci 64 GB SSD HDD, ako zdroj pouzit PicoPSU + zdroj z notebooku. Za idealnych okolnosti pouzit konstrukciu bedne, kde sa vyvedu heatpipes na vnutorne steny bedne, ktora tym padom sluzi ako velky pasivny chladic (na tento styl viewtopic.php?p=8624774#p8624774 ).
Cisto na prehravanie HD filmov sa da dnes pouzit aj malicky pocitac Raspberry Pi.

Ja to mam spravene takto viewtopic.php?p=7838119#p7838119 par fotiek je tu viewtopic.php?p=7847899#p7847899 Je to velka, tazka bedna, CPU by sa uchladilo kludne aj pasivne, ale nakolko ventilator nepocut, tak ho vrtim na nizkych otackach kvoli zivotnosti komponentov. V buducnosti sa mozno z tej zostavy stane ulozisko na data v inej miestnosti a mozno postavim cisto klientske PC, ktore bude ako hifi komponent. Zial cele mi to zatial kazi financne nedostupna PCI Express zvukova karta s moznostou synchronizacie cez S/PDIF / wordclock / superclock (ale to je uz ina pesnicka).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 20. 4. 2012 17:39

Logitech K400 je doma. Rozmerovo cca ako klavesnica na mojom Lenovo W520. Pich do USB, chvilu srotenia a Win7 hned frci. No problem. Odporucam ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 6. 6. 2012 14:22

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 6. 6. 2012 17:37

Odar co tvoja "malina" ?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 6. 6. 2012 19:06

Vyplatene, berie si ho ale kamos, ja nemam cas sa s tym hrat. Ak budem mat od neho nejaky feedback, sprostredkovane nejake zakladne info poskytnem. Tusim do konca jula slubovali, ze by to mali dodat. Otazne je, ci z toho nebude december.
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků