Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod foxfox (novy) 21. 9. 2015 12:04

Pánové, jen abych si to ujasnil: má význam kupovat BD Panasonic DMP-BDT700 (vlajkovou loď...upscalink na 4K), když mám TV Panasonic TX-50XCE720, která má taky upscalink na 4K? Oba přístroje taky umí připojení k webu a podobné ptákoviny... Jde mi primárně o kvalitu obrazu. Zvuk mám doma přes DK od Yamahy (HDMI připojení), jako přehrávač BD mám BDP-450 od Pioneeru. Děkuji za názory.
foxfox (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod matelko 2 28. 9. 2015 10:28

:-) Co to máš za TV ? Google ji nemůže najít.

Nejsem si jistý zda ten obrazový rozdíl co se týká kvality musí být oproti Pioneeru nějak markantní. Jiný ano, záleží jak to který výrobce má nastaveno.

Co se týká toho přepočtu na 4K těžko říci. Naše TV Philips by podle návodu už jednou přepočítaný obraz posílaný z Blu-ray Philips neměla znovu zpracovávat. Otázka je kdo z nich to umí lépe. Navíc stačí jedna aktualizace TV nebo Blu-ray a může to být zas jinak.

Pokud bych se rozmýšlel o koupi toho Panáka spíš by rozhodovali jiné věci než primárně jen obraz. Třeba možnost ovládání jedním DO pokud nepoužíváš vždy domácí kino, vzhled, možnosti ovládání při přehrávání nebo jen preference značky Panasonic.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 28. 9. 2015 10:56

Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CanisAureus 30. 9. 2015 18:01

:pozor :pozor :pozor Dovoluji si nesouhlasit s uživatelem Matelko 2. Tazatel má jasnou preferenci v kvalitě obrazu. Matelko 2 nejenže kvalitu obrazu opomenul, ale on o kvalitě obrazu těch 2 přístrojů nic neví a proto by bylo lepší, aby raději mlčel. Vše jsou jen jeho dohady, nejistoty, předpoklady a srovnání s tím, co dělají jeho Philipsy - což je sice hezky popsáno, ale zbytečně. Navíc směřuje tazatele úplně špatným směrem - jako další rozhodující parametry uvedl věci, které by měly být až někde daleko na konci seznamu, místo aby zmínil např. podporu přehrávaných formátů, hlučnost mechaniky, konektorovou výbavu apod. což je daleko důležitější než vzhled, firemní příslušnost a i ta možnost jednoho DO - Harmony One (i jeho bratři a nástupci) odvedou DALEKO lepší práci než HDMI-CEC, popř. firemní UDO.
CanisAureus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foxfox (novy) 2. 10. 2015 14:53

Asi jsem se špatně vyjádřil (a blbě napsal typ TV, co teď mám: Panasonic TX-50CXE720 - děkuji za opravu pcwifi).
Jde mi o to, jestli bude lepší kvalita obrazu z mého stávajícího BD přehrávače Pioneer BDP 450, nebo z Panasonicu DMP-BDT700. Televizor umí upscalink na 4K, ale ten přehrávač Panasonic taky umí upscalink na 4K. Je mi jasné, že při přehrávání obraz nebude současně přepočítávat jednak BD přehrávač a pak znova TV (že by jako výsledek byl 8K...:-)) Jde mi spíše o to, jestli ten BD Panasonic ma lepší SW a HW na upscalink, než ten TV Panasonic, nebo jsou na tom stejně. Pak by nový BD přehrávač neměl pro mě význam, protože teď využívám upscalink na 4K v TV, protože ten BD Pioneer to neumí.
Konektorové připojení je stejné u obou přehrávačů, design je v tuto chvíli nepodstatný.
foxfox (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod CanisAureus 2. 10. 2015 17:58

Já Tě pochopil, proto jsem taky reagoval na ten příspěvek Matelko 2, že si ho nemáš všímat - srovnat nedokáže a to co napsal dále už raději nekomentuji. Nicméně, jak tu Matelko 2 psal (v té smazané přestřelce, nevím jestli jsi ji postřehl), a v tom s ním souhlasím, bez přímého srovnání (a to znamená koupě) se to asi nedozvíš. A řeknu Ti i proč: pravděpodobnost, že má někdo možnost srovnání - tj. vlastní všechny 3 uvedené přístroje a navíc čte zdejší fórum je celkem mizivá - to, že si někdo něco myslí je absolutně irelevantní. Nemám tuto metodu rád, ale asi Ti nezbyde než si to objednat z e-shopu, porovnat a když tak vrátit. Je ještě jedna cesta (složitější, ale poctivější) - zajít do nějakého kamenného obchodu (nemyslím elektromarket) a na férovku se domluvit s majitelem/prodavačem, že bys to potřeboval testnout - nejlepší by bylo, kdyby měli nějaký vystavený kousek - za zálohu (v plné prodejní výši, nic jiného nečekej) zapůjčit.
CanisAureus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 4. 10. 2015 11:16

foxfox (novy) píše:Jde mi spíše o to, jestli ten BD Panasonic ma lepší SW a HW na upscalink, než ten TV Panasonic, nebo jsou na tom stejně. Pak by nový BD přehrávač neměl pro mě význam, protože teď využívám upscalink na 4K v TV, protože ten BD Pioneer to neumí.


Přesně na to jsem ti odpověděl:

matelko 2 píše:Co se týká toho přepočtu na 4K těžko říci. Naše TV Philips by podle návodu už jednou přepočítaný obraz posílaný z Blu-ray Philips neměla znovu zpracovávat. Otázka je kdo z nich to umí lépe. Navíc stačí jedna aktualizace TV nebo Blu-ray a může to být zas jinak.


___________

foxfox (novy) píše:Jde mi o to, jestli bude lepší kvalita obrazu z mého stávajícího BD přehrávače Pioneer BDP 450, nebo z Panasonicu DMP-BDT700.


I na to jsem ti odpověděl

matelko 2 píše:Nejsem si jistý zda ten obrazový rozdíl co se týká kvality musí být oproti Pioneeru nějak markantní. Jiný ano, záleží jak to který výrobce má nastaveno.


Jenom doplním a dovysvětlím:
Rozdíly v obrazu mezi jednotlivými Blu-Ray přehrávači pokud je propojíš HDMI s TV jsou opravdu většinou dost malé (s několika výjimkami). Už jen z principu, úkolem Blu-ray přehrávače je posílat do zobrazovadla obraz co je zaznamenaný na kolečku tak jak je tam uložený. Rozdíly přímo mezi video převodníky nejsou zas až tak markantní. Pokud výrobce vyloženě neudělá nějakou blbost v zapojení u konkrétního typu běžně rozdíly asi nepoznáš.

Teď ty výjimky:
___Úplně nejlevnější přehrávače můžou (nemusí) mít horší obraz, ale o přehrávačích do 2000kč se zrovna nebavíme. :-)
___Většina přehrávačů ti nabízí už nějaké profily co se týká obrazu které upravují obraz před odesláním do TV. Dokážeš si představit to množství variant obrazového podání v kombinaci s nastaveními v té TV.
___Ten tvůj stávající Pioneer používá technologii Qdeo (mimochodem má ji i náš domácí Philips BPD9700) která docela dost zasahuje do obrazu. Jestli je vždy žádoucí (nám doma obraz částečně přibarvuje) musíš posoudit sám vlastními testy s vypnutým a zapnutým. Samozřejmě s některým nastavením TV to může být jako plus a s jiným zase mínus.
___Rozdíly v přepočítávání z menších rozlišení dělají asi největší obrazové rozdíly mezi přehrávači a Panasonic pokud vím to umí velmi dobře. Tenhle Pioneer ovšem taky umí a tak jsou případné rozdíly velkou neznámou.

foxfox (novy) píše:Je mi jasné, že při přehrávání obraz nebude současně přepočítávat jednak BD přehrávač a pak znova TV (že by jako výsledek byl 8K..


Nejde nutně pouze o přepočítávání na nativní rozlišení panelu, ale i o jiné zpracování obrazu které se může projevit třeba nějakým neklidem, artefakty či šumem. Těžko posuzovat jak to může být nakonec viditelné, zdali vůbec. Stejně je lepší když TV už do obrazu zasahuje co nejméně a věří přehrávači. Stejně tak i my musíme důvěřovat výrobcům, že nastaví chování TV tak aby podávala co nejlepší výsledky.

Takže to opravdu musíš posoudit sám, zda má smysl dávat 12 000kč za toho Panasonika.

Jinak za tím, že pokud se rozhoduji mezi přístroji se stejně kvalitním obrazem tak mě budou zajímat v prvé řadě ostatní věci. Vzhled, obsluha, komfort, možnosti připojení, preference značky.

!!! _Za tím si stojím_ !!!

EDIT: Konektorové připojení nemáš stejný, Panák má HDMI 2.0. Otázka jestli bude umět přehrát 4K Blu-ray disky nového standartu. Má i 7 kanálový výstup což někoho může zajímat. Ale jo, v praxi stejně vystačíš i normálním HDMI 1.4 a ostatní nepoužiješ.
Naposledy upravil matelko 2 dne 4. 10. 2015 11:43, celkově upraveno 1
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 4. 10. 2015 11:41

zdravim zucastnene 8-)

jiz sem pred casem resil trable s BD LG, kdy byl problem pretacet film prehravany z USB ci pri nahodile chybe ve filmu misto skobrtnuti - preskoceni takove pasaze se celej zasek a rovnou skocil na dalsi prehratelny soubor. Uz nejsou tak aktualni placky cd/dvd a proto je zbytecny uvazovat o nejakem BD playeru. Nema nekdo typa na nejaky media prehravac,1-2 USB, podpora prehravani z NASu ? Uz sem vypadl ze cviku kdyz byli aktualni na trhu WD player, Asus O´ Play apod. krabicky, to uz je nejaky cas zpatky, doba jiste pokrocila...

thx

PW
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 4. 10. 2015 11:51

RPi2
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 4. 10. 2015 12:03

neco pro blby by nebylo ? :D s timto sem nejak uz pokusoval, cece velke zklamani, velke prodlevy pri ovladani, problem i pri prehravani filmu, nenadchlo me to, uvitam celistve reseni, ne to kde musim vyhlizet dalsi upgrade aby se to chovalo korektne. Zacinam si myslet i dle nazoru k ruznym produktum, ze se vyplati kadit na nejaky levnejsi krabicky a rovnou vpalit vatu treba do POPCORN HOUR VTEN 4K, ktery podle vseho sezvejka asi uplne vse co ma video/zvuk od SD po 4K.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 4. 10. 2015 12:32

Stáhnout 1 soubor, vložit ho na SDkartu, zapnout RPi2 je těžké? Jak prosímtě ovládáš počítač?
Ano, kup si raději nějakou hotovou krabičku.

Pokud si člověk dokáže sestavit PC, nerozumím tomu, že pak může koupit nějakou takovou "HTPC" krabičku a modlit se, že výrobce nepřeruší podporu po nástupu nového modelu následující rok.

Jestli jsi zkoušel konkrétně RPi2 model B s Openelec a něco nefungovalo podle tvých představ, chápu. Pokud ne a srovnáváš to s RPi1, android hdmi TV sticky apod. , děláš chybu.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CanisAureus 4. 10. 2015 13:46

@ Matelko 2 - NEODPOVĚDĚL: Jelikož má tazatel 4k TV, tak NĚCO ten upscaling z Blu-Ray média (čehokoliv jiného) musí udělat, takže Tvoje

Už jen z principu, úkolem Blu-ray přehrávače je posílat do zobrazovadla obraz co je zaznamenaný na kolečku tak jak je tam uložený.


jasně ukazuje, že jsi (jak to slušně říci) VELMI, ale VELMI NECHÁPAJÍCÍ.

Tazatele zajímá, jeslti ten upscaling zvládne lépe jeho TV ze současného přehrávače (který to 1:1 pošle) nebo upscaling z toho "flagshipu" Panasonicu a na to jsi mu neodpověděl ani v původním příspěvku, a bohužel ani v v tom co jsi napsal 2.4. 2015., kdy předtím tazatel JASNĚ A ZNOVU vyjádřil svou preferenci v obrazové kvalitě.

Rozdíly přímo mezi video převodníky nejsou zas až tak markantní. Pokud výrobce vyloženě neudělá nějakou blbost v zapojení u konkrétního typu běžně rozdíly asi nepoznáš.


Jelikož tazatele zajímají konkrétní typy, jsi si opravdu jistý, že tam mezi videopřevodníky nejsou rozdíly nebo jestli v jednom nebo druhém není ta Tebou zmiňovaná bota? Pak mu řekneš co? (až si to koupí a bude to stát za prd) SORRY, JÁ JSEM TO NESROVNÁVAL A NEBYL JSEM JISTÝ, ALE VĚTŠINOU NEBÝVAJÍ ROZDÍLY, PROTO JSEM SI MYSLEL, ŽE I KDYŽ PREFERUJEŠ OBRAZ, TAK TO NEBUDE AŽ TAK PODSTATNÉ? ONO VÍŠ, ALE VÝROBCE ZŘEJMĚ UDĚLAL NĚJAKOU BOTU? Uvědom si konečně, že mu opravdu jde o skutečnost a ne o to, co si kdejaký trouba myslí.

Na nic z toho jsi mu neodpověděl, vše jsou jen Tvé domněnky a předpoklady z TEORIE, ale tazatele zajímá praxe.


Přečti si to po sobě a řekni, kde mu jasně odpovídáš na otázku: Lépe to umí ta TV, nebo varianta 2: lépe to umí ten přehrávač Panasonic.


Shodneme se v jediném:
Takže to opravdu musíš posoudit sám
a tím myslím, že si to koupí a sám se přesvědčí a nedá na Tvé ASI, MOžNÁ, SNAD, PRAVDĚPODOBNĚ, NEJSEM SI JISTÝ A DALŠÍ TVÉ TEORETICKÉ PERLY, KDYŽ JEJ ZAJÍMÁ SKUTEČNOST

Tady jasně sám píšeš, že v upscalingu (a tedy i obrazové kvalitě) bývají rozdíly a o tom, že nic nevíš a je to pro Tě VELKÁ NEZNÁMÁ. Škoda jen, že TO JE PŘESNĚ TO, OČ TAZATELI JDE:
Rozdíly v přepočítávání z menších rozlišení dělají asi největší obrazové rozdíly mezi přehrávači a Panasonic pokud vím to umí velmi dobře. Tenhle Pioneer ovšem taky umí a tak jsou případné rozdíly velkou neznámou.


Navíc (donutil jsi mně kouknout na spec), ten Pioneer upscaling na 4k (kam jinam že, když má 4k zobrazovadlo?) neumí, zase plácáš kraviny.

Fakt nevím, jestli jsi opravdu tak tupý trouba nebo se už jen snažíš mě vytočit (už víš, že to jde) tak, aby mě EKKAR poslal na "odpočinek"
CanisAureus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonito 1. 11. 2015 19:28

foxfox :

Pokud je to ještě aktuální s tou DMP-BDT700, tak mi klidně napiš SZ ...

Tony
TV - PANASONIC TX-P60ZT60E A professionally calibrated!
BD player - PANASONIC DMP-BDT700EG
AV receiver - PANASONIC SA-BX500EG-K
Speakers - 4 x PANASONIC SB-PF800E-M, PANASONIC SB-PC800E-M, PANASONIC SB-WA800E-M
Tonito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leoncze 16. 11. 2015 14:55

dobrý den,
prosím o radu... chtěl bych pořídit nějaký ucházejicí přehrávač do cca 4.000,-
mám TV panasonic 55as640, av receiver onkyo tx-nr636, filmy zatím pouštím na xbox one... ale ten je na blu ray asi *****...(žádné další nastavení obrazu, ani HD audio formáty)
do dudoucna bych chtěl rozšířit 5.1 na 7.1 (u některých playeru je podpora 7.1 u některých neuvádí nic, tak jako lajk nevím, rozhodně bych uvítal kdyby to přehrávač podporoval a samozřejmě v hi res audio) mám v merku tento:
https://www.mall.cz/3d-blu-ray/panasoni ... g?v=766884

díky moc za rady :-)
leoncze
Junior

Odeslat příspěvekod matelko 2 20. 11. 2015 08:15

leoncze píše:do dudoucna bych chtěl rozšířit 5.1 na 7.1 (u některých playeru je podpora 7.1 u některých neuvádí nic, tak jako lajk nevím, rozhodně bych uvítal kdyby to přehrávač podporoval a samozřejmě v hi res audio)


Ta podpora 7.1 by měla být u každého blu-ray přehrávače. Akorát jde o to propojit ten přehrávač s AV receiverem který umí těch 7.1 zpracovat pomocí HDMI.

Klasické digitální propojení přes optiku nebo chinch ti běžně nepřenese HD zvukové formáty a ořízne je na ne-HD. Jestli tyto propojení přenesou i ořezané 7.1 nevím mám doma pouze 5.1 AV Receiver. HDMI je jistota.

Jinak ta zmiňovaná podpora 7.1 může znamenat analogové výstupy z Blu-ray. To mají většinou až dražší přehrávače. Ten tvůj vybraný tyto výstupy nemá, ale přes HDMI těch 7.1 v HD formátech bude na 99.99% posílat do AV receiveru bez problémů.

Je trochu blbý, že má jen jeden HDMI výstup (dané cenovou kategorií) takže pokud by jsi si dokoupil nový AV a chtěl maximálně využít ty zvukové HD formáty z Blu-ray tak musíš propojit HDMI s tím AV a až z AV by šel obraz pomocí HDMI do TV. Nemám s touto kombinací zkušenosti možná je to bez problémů, ale zas tak moc bych tomu nevěřil. Z vlastní zkušenosti vím, že i 5.1 bez HD hraje velice slušně, víc záleží na kvalitě toho AV a reproduktorů než jestli je to HD nebo ne, hlavně u filmů.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků