Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 18:08

ferus --> ked bude cena BD napalovaciek na urovni okolo 100 EUR a media budu za rozumnu cenu (do 1 EURa), tak si mozes byt ISTY, ze vsetci prejdeme na BlueRay na 25GB.

Ale teraz (co som pozeral cca pre mesiacom - mozno sa to zmenilo) LG BD napekacka bola okolo 170 EUR, co mi pride teda ako dost. Navyse viem, ako to bolo s prvymi DVD napalovackami (citalo len co napalilo a to tiez len 4x). Proste aj ta technologia chce este trosku casu. Ale je to len otazka casu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 5. 2009 19:23

fetus píše:pak je tu samozrejme zvuk a nechapu proc kdyz je s novym formatem obrazu i zvuk v dts-hd a tru hd to mrsit do 5,1 nebo dts.Stejny jakoi u dvd nejdriv se rikalo staci stereo a zvuk se tahal z vhs nebo z tv a najkdnou u dvd neni ani 5.1 nekomu dost. Jinak velice slusny projektor full hd od sony stoji 54000,- a ma velice slusny hodnoceni.


Jak jsem jiz napsal, aby melo smysl davat do veci urcenych pro komp DTS-HD, tak nejdrive bude muset byt vyreseno jeho prehravani na kompech coz neni a podle vseho to vypada, ze jeste dlouho nebude. Ono obecne jsou BD na kompu desny ojeb, tohle fakt nekdo *****, kdyz navrhoval BDcka.
Jaky Full HD od Sony mas na mysli? Sony VPL-HW10? Jako neni spatny, ale pro mne to nema business case na upgrade proti memu stavajicimu. To co bych potreboval je Panasonic PT-AE3000E, coz je stale "lidovych" 78000Kc. >:-(
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fetus 8. 5. 2009 19:51

Odar píše:ferus --> ked bude cena BD napalovaciek na urovni okolo 100 EUR a media budu za rozumnu cenu (do 1 EURa), tak si mozes byt ISTY, ze vsetci prejdeme na BlueRay na 25GB.

Ale teraz (co som pozeral cca pre mesiacom - mozno sa to zmenilo) LG BD napekacka bola okolo 170 EUR, co mi pride teda ako dost. Navyse viem, ako to bolo s prvymi DVD napalovackami (citalo len co napalilo a to tiez len 4x). Proste aj ta technologia chce este trosku casu. Ale je to len otazka casu.


Jo hd format je novinka a musi se zaplatit vyvoj a kazdopadne zatim je to drazsi,ale vypalovacka za 4500,- me nepride draha a co se tyka srovnani dvd ja daval za prvni dvd smazku 9900,- takze situace se opakuje.Vse co se vypali jde precist vsade-zkousel jsem tri prehravace a ps3 takze tohle ma trosku navrch oproti prvni dvd smazce.A navic s mkv je vetsi problem kde to prehrat krome pc nebo investice do popcornu a podobne a jeste jsou nejaky problemy s level 4.1 a 5.1 a zvuk nesmi byt delany v mkvmerge atd a Blu ray je v pohode.Mkv ma taky zmrseny format jelikoz diky cropingu pri ripovani do mkv utrpi rozliseni a uz neni 1080 ale 800,960,1040 a podobny hodnoty coz se projevi zelenym pruhem pokud to pustis pres hdmi proste tomu da MKVToolnix na *****.Ted davam za jedno bd 150 kc a pred cca 6 mesici jsem daval 230 takze se to trosku hybe,ale pokud to bude stale kupovat par jedincu ceny se nepohnou a mkv tohle uplne podelava.
Naposledy upravil fetus dne 8. 5. 2009 20:12, celkově upraveno 3
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod fetus 8. 5. 2009 19:55

Dusan píše:
fetus píše:pak je tu samozrejme zvuk a nechapu proc kdyz je s novym formatem obrazu i zvuk v dts-hd a tru hd to mrsit do 5,1 nebo dts.Stejny jakoi u dvd nejdriv se rikalo staci stereo a zvuk se tahal z vhs nebo z tv a najkdnou u dvd neni ani 5.1 nekomu dost. Jinak velice slusny projektor full hd od sony stoji 54000,- a ma velice slusny hodnoceni.


Jak jsem jiz napsal, aby melo smysl davat do veci urcenych pro komp DTS-HD, tak nejdrive bude muset byt vyreseno jeho prehravani na kompech coz neni a podle vseho to vypada, ze jeste dlouho nebude. Ono obecne jsou BD na kompu desny ojeb, tohle fakt nekdo *****, kdyz navrhoval BDcka.
Jaky Full HD od Sony mas na mysli? Sony VPL-HW10? Jako neni spatny, ale pro mne to nema business case na upgrade proti memu stavajicimu. To co bych potreboval je Panasonic PT-AE3000E, coz je stale "lidovych" 78000Kc. >:-(


Sony VPL-HW10 jo to je ona a s tim panakem ma spolecnyho vic jak dost.A co se tyka dts-hd ono to ale DTS- HD z compu jde trosku si zagoogluj nez tu budes hazet rezolutni zavery.A potom vyvoj jde kupredu a za par mesicu az to bude soucasti kazdeho compu budes ty mit doma x filmu s bitrate zvukem nadhernych 384 pri nejlepsim 448 kbps.Pak bud budes vse tahat znova nebo to mit proste nebudes coz me privadi k myslence proc rovnou nezustat u dvd vzdyt taky nebylo spatny ne a bylo a je levny.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2009 21:02

fetus píše: coz me privadi k myslence proc rovnou nezustat u dvd vzdyt taky nebylo spatny ne a bylo a je levny.

nie, nie, nie, kvoli tomu som FULL HD TV nekupoval :lol: :pozor
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fetus 8. 5. 2009 21:24

Odar píše:
fetus píše: coz me privadi k myslence proc rovnou nezustat u dvd vzdyt taky nebylo spatny ne a bylo a je levny.

nie, nie, nie, kvoli tomu som FULL HD TV nekupoval :lol: :pozor


No kvuli MKV snad taky ne jinak na ne je spis lepsi hdready ta neukaze takovy rozdil ostrosti.Jinak tvuj nick je jen nahodou totozny s adminem hdclubu nebo jsi to ty
??? ;-) ;-) ;-) ;-)
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 9. 5. 2009 08:17

fetus --> TV som zatial kupoval hlavne na 1080p MKV, ale je mi jasne, ako to bude do 2 rokov. Ked padnu ceny BD napalovaciek, idem do BD.

Nie, na HD Clube nie som (a admin uz urcite nie), ale som kadetade inde ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fetus 9. 5. 2009 09:32

Odar píše:fetus --> TV som zatial kupoval hlavne na 1080p MKV, ale je mi jasne, ako to bude do 2 rokov. Ked padnu ceny BD napalovaciek, idem do BD.

Nie, na HD Clube nie som (a admin uz urcite nie), ale som kadetade inde ;)


Klesne neboj ja daval pres 10000 a dneska uz je kolem 4500 a mam ji rok ja myslim ze zasadni zlom nastane az kolem vanoc do ty doby ne.Pokud maji na kramu 10 bd a nikdo je nekupuje nemaji nutnost jich brat vic a zlevnovat.Teprve az zacne byt zajem vetsi zacnou obchodnici brat vic kusu a tim padem za lepsi cenu,ale dokud budou mkvčkari palit na dvd9 masivnejsiho nastupu bd se nedocakame a ns par nadsencu to nezachrani.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 9. 5. 2009 09:54

Problem, preco nepalim MKV je prave ten, ze vacsina 1080p MKV ripov sa na DVD9 nemesti. Resp. mozno aj mesti, ale ked tam ktosi prihodi CZ audio stopu, uz to clovek nevypali. Preto som presiel na system HDD, pozriet, zmazat. A mozno to budem praktizovat aj u BD. Ono to vypalovanie stoji dost casu, pokial chce mat v tom clovek aj poriadok.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dusan 9. 5. 2009 10:06

fetus píše:Sony VPL-HW10 jo to je ona a s tim panakem ma spolecnyho vic jak dost.A co se tyka dts-hd ono to ale DTS- HD z compu jde trosku si zagoogluj nez tu budes hazet rezolutni zavery.


Panasonic ma proti vsem ostatnim projektorum ve stredni cenove kategorii jednu obrovskou vyhodu a to je pamet na nastaveni cocek podle formatu vstupniho signalu, coz je naprosto skvela funkcionalita, ktera vyrazne zvysuje uzitnou hodnotu projektoru. Ten Sony nejenom, ze ji nema, ale ma i s tim souvisejici manualni zoom a ostreni, coz je opet vyhoda pro Panasonic. Skoda divneho naceneni a vubec obtizne dostupnosti projektoru Panasonic v EU, protoze ve Statech stoji paradoxne lepsi Panasonic mene nez horsi Sony, ale bohuzel u nas je to o dost obracene. :-(

Ja bych rozlisoval teoretickou a praktickou stranku veci. Ano, teoreticky existuje reseni pro DTS-HD z kompu, prakticky to nedava moc smyslu ani financne ani technicky, protoze to predpoklada zakoupeni zvukove karty, ktera stoji vice nez cely dost dobry standalone BD player a i tak existuje spousta tezko resitelnych problemu s kompatibilitou a softwarem. On pocitac si obecne moc s audio video technikou nerozumi a u BD jsou tyhle problemy zasadne zkomplikovany nesmyslne paranoidni a technicky zhovadilou BD specifikaci, kterou v podstate nelze na pocitaci naimplementovat, tak aby to slapalo.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 9. 5. 2009 10:08

Odar píše:Problem, preco nepalim MKV je prave ten, ze vacsina 1080p MKV ripov sa na DVD9 nemesti. Resp. mozno aj mesti, ale ked tam ktosi prihodi CZ audio stopu, uz to clovek nevypali. Preto som presiel na system HDD, pozriet, zmazat. A mozno to budem praktizovat aj u BD. Ono to vypalovanie stoji dost casu, pokial chce mat v tom clovek aj poriadok.


Ja jsem placky uz zcela zrusil. Presel jsem na system stahnout, ulozit, nechat. Momentalne mam nejake 3TB storage, rozsiritelne po krocich na 6TB, 12TB az 17TB. To uz se pak da neco i v high definition ulozit.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 9. 5. 2009 12:47

Dusan --> Plne HDD, kde mas pozrete filmy odpajas z masiny a davas do pivnice? :D No ja mam maticnu dosku s 5timi SATA konektormi + eSATA na externy + nejake to USB, hadam par rokov postaci ;) Napr. mam komplet 9 serii Akta X na DVD, ale nemal som silu palit to - postupne pozeram a pomaly mazem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dusan 9. 5. 2009 15:01

Odar píše:Dusan --> Plne HDD, kde mas pozrete filmy odpajas z masiny a davas do pivnice? :D No ja mam maticnu dosku s 5timi SATA konektormi + eSATA na externy + nejake to USB, hadam par rokov postaci ;) Napr. mam komplet 9 serii Akta X na DVD, ale nemal som silu palit to - postupne pozeram a pomaly mazem.


Ne mam neco cemu rikam Terarko a sice NAS server umisteny v mem technology room (serverovne) doma.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fetus 9. 5. 2009 15:35

Dusan píše:
fetus píše:Sony VPL-HW10 jo to je ona a s tim panakem ma spolecnyho vic jak dost.A co se tyka dts-hd ono to ale DTS- HD z compu jde trosku si zagoogluj nez tu budes hazet rezolutni zavery.


a technicky zhovadilou BD specifikaci, kterou v podstate nelze na pocitaci naimplementovat, tak aby to slapalo.


Takze nejdriv si postesknu ze na trhu chybi neco mezi dvd9 a bd 25 je tam velky prazdno a medium 15 gb by asi uvital kazdya potazmo by to vyresilo ze neni kam ulozit mkv co ma treba 12 gb.jinak i ja udelal nekolik desitek mkv a vim ze je to jen otazka nastaveni ale z kazdeho blu ray jde udelat 8,5 gb mkv soubor.Co se tyka blu ray technologie nemam s ni zadny problemy udelam si z bd v pc co si zamanu.Muzu dokonce zmensit bd 50 gb na 8,5 gb vcetne menu pri zachovani struktury aby to slo prehrat vsude,o vlozeni jakychkoliv zvuku ci titulku nemluve.Zadny omezeni jsem jeste nezaznamenal,struktura je v poradku a nevim co proti ni mas pokud se s tim naucis pracovat a trosku do toho zavrtas neni nic co by si s tim neudelal.Jde jen o to ze to ma urcite naroky na hardwer v pc to se neda nic delat chces li mit blu ray musis zaplatit.Kdo se chce kvalitne svest taky musi za auto zaplatit vic jak za skodovku a pokud tvrdite ze mkv je stejne dobry jako blu ray je to jako jezdit oplem a tvrdit ze je to stejny jako mercedes tak na co utracet za mercedes kdyz i opel sveze..No a ukladani videi na hdd mam taky za sebou bohuzel s vysledkem nevalnym i ja jsem kdysi ukladal dvd na hdd a do chvile kdy me jeden 250 Gb kleknul pak bylo po radosti (nejky kousky jsem dodnes nesehnal)a tohle muze potkat kohokoliv z vas je to preci jen vyrobek a k dokonalosti ma daleko a ja vypalim znovu jeden disk,ale vypridete o TB.A technika jde kupredu a za 3-5 let bud budes mit doma starou masinu aby si mel kde ty hdd poustet jelikoz neverim ze dnesni hdd na pc za takovych par let napojis.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 9. 5. 2009 15:46

Zrovna možnosti připojení současných harddisků i za pár let bych se rozhodně nebál. Já se okolo počítadel motám už dlouhou dobu a pamatuji jen 3 disková rozhranní používaná u PC v kategorii "Workstation": ST506, IDE a SATA. Průniky různých verzí "Serverového" SCSI do "Workstation" asi netřeba brát v potaz.

Při dnešních cenách harddisků je pro "důležitá data" samozřejmě dobré používat RAID 1 (Mirror) nebo vše důležité alespoň občas zazálohovat na externí disk.

Základem je samozřejmě dobrá značka disků viewtopic.php?p=6361652#p6361652 a jejich dobré chlazení. Ideální je provozní teplotu disků udržet pod 35 stupňů Celsia, což je například u běžných "tichých" a tedy minimálně "ventilovaných" HTPC problém.
Kozousch
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků