Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 12. 1. 2016 12:41

Na BDP typ nemám, rád se také dozvím jestli nějakej takovej existuje :-)
Jaký typ domácího kina to přesně je?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Demaon 31. 1. 2016 10:37

Zdravím všechny zakoupil jsem si nedávno přehrávač blu-ray disků Samsung BD-J4500 a zdá se mi docela dost hlasitý. Ve scénách s mluveným slovem nebo hudbou jej není slyšet ale jakmile je ticho je slyšet docela výrazně. Jedná se o chybnou mechaniku nebo je to vlastnost přehrávačů? Přehrávač mám poprvé takže s tím žádné zkušenosti nemám.

Přikládám odkaz na youtube, kde jsem se snažil zvuk přehrávače zaznamenat:
https://youtu.be/4RKDvOMX3wA

Děkuji.
Demaon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod syrokvash 3. 2. 2016 09:22

Ahoj, mám dotaz, snad někdo ví. Chci nahradit starší domácí kino za receiver + BD player. Recieiver už mam , reproduktory k němu je na cestě. Ale nevím jaký BD player. Vím, že většina má ethernet, DLNA, umí přehrávat audio/video přes USB z flash nebo pěvného disku. Otázka, umí nějaký BD player přehrávat primo ze sítí, třeba z NAS, nebo sdílené PC složky na lokální siti?.
Díky za odpovědi.
syrokvash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matelko 2 14. 2. 2016 15:13

Demaon píše:edná se o chybnou mechaniku nebo je to vlastnost přehrávačů? Přehrávač mám poprvé takže s tím žádné zkušenosti nemám.


Ne, není to vlastnost. Pokud není nějak poškozený přehrávaný disk tak by měli být tiché. Při načítání kolečka nebo zapnutí jsou běžně slyšet, ale normálně při přehrávání neruší. Pokud hlučí takhle moc může být někde zrada. Klidně i softwarová která nutí stále načítat vysokou rychlostí a při pouhém přehrávání nezpomalí. Taky se mi stalo u jednoho DVD přehrávače, že mu některý disky nechutnali a trochu vibrovali.

Vyzkoušej jiný kolečka, bude-li hlučet dál tak je zrada v přehrávači. Jestli to bude stačit na reklamaci netuším. Můžeš ho zkusit aktualizovat, ale nepovedená aktualizace (výpadek proudu a pod.) může přístroj odrovnat takže bych nejdřív raději navštívil servis, zvlášť jestli je ještě v záruce.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foxfox (novy) 28. 3. 2016 10:00

Takže zase prognózy "odborníků a znalců oboru" nevyšly...díkybohu:
http://avmania.e15.cz/panasonic-dmp-ub9 ... ulce-dubna
foxfox (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 5. 8. 2016 06:46

Jak dobré je přehrávání BD disku na Xbox one? Plánuji si konzoli pořídit ale chtěl jsem i BD přehrávač. Tak bych placl dvě mouchy jednou ranou. Přehrávání všemožných ne vždy kvalitních mkv souboru z hdd na televizi se mi nezdá kvalitou úplně adekvátní.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 5. 8. 2016 09:57

kvalita obrazu je veľmi dobrá a mechanika je tichá oproti niektorým prehrávačom kde to cvrliká
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 5. 8. 2016 10:44

Tak díky. Tak mě ta investice bude těšit více
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 16. 8. 2016 19:32

Test Panasonic DMP-UB900 UHD Blu-ray přehrávače na avmania.cz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 8. 2016 06:44

Je to spíš přehnaně pozitivní představení než test.

A tvrzení o "prvotřídním CD přehrávači" je u přístroje orientovaného především na video, který váží 2.4 kg ! a stojí 20 tisícovek, doslova k smíchu.

Spíš to je na úrovni základních CD přehrávačů za 6 tisíc, se kterýma sdílí nejzákladnější plastovou mechaniku, podobně lehounké a proti vibracím nijak chráněné plechové šasi, společné napájení pro digitální a analogovou část se všemi neduhy, které to přináší, základní DAC, OZ namísto diskrétních součástek v signálové cestě...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 17. 8. 2016 13:57

:lol: Podobnych bude za par mesicu hafo,a za tretinu ceny. 8-D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marin1 10. 11. 2016 22:50

Dobry den,
vlastnim BR prehravac Pioneer-BDP 170 necele dva roky. Nevyuzivam ho az tak casto a stava sa mi nasledovne. Ked ho vypnem, a je dlhsie v mode standby, tak potom ho neviem zapnut cez dialkovy ovladac, ani tlacidlom standby/on na prehravaci. Musim odpojit sietovy kabel a znovu ho pripojit. Potom zacne fungovat.
Je to porucha, alebo je to v poriadku?

Dakujem za radu.
Marin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 11. 11. 2016 01:22

V pořádku to rozhodně není.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 13. 11. 2016 11:51

Odešel nám doma DVD přehrávač, našel jsem v eshopu nejlevnější Blueray přehrávač LG BP250 za cca 1800 Kč. Je nějaký důvod, proč právě tento BR přehrávač nebrat? Máme televizi také od LG, tak předpokládám, že by mohl na oboje zařízení fungovat dálkový ovladač od televize. Také předpokládám, že BR přehrávač přehraje i všechny možné DVD disky, jako ten dosavadní DVD přehrávač. Doufám že se nepletu?
https://www.datart.cz/Blu-ray-prehravac-LG-BP250.html
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Paullik74 10. 12. 2016 11:31

Zdravím!

Měl bych dotázek. Netuší někdo, jestli lze přistupovat k externímu HDD disku připojeném přes USB do BD přehrávače, který má WiFi/LAN port a je připojen do sítě, z notebooku ve stejné síti? Pro jistotu příklad, aby to bylo jasné.

Mám externí HDD, připojím jej do BD přehrávače. BD přehrávač mám připojený do sítě přes WiFi/LAN a chtěl bych z notebooku na ten HDD přenést třeba fotky/film, aniž bych ho musel odpojovat od BD přehrávače a připojit k NTB.

Konkrétně jde o BD přehrávač Panasonic DMP-BDT460 (https://www.panasonic.com/cz/consumer/d ... 0eg-k.html).
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků