Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod matelko 2 13. 1. 2015 01:04

Re: Petulda ____Konkrétně svůj vcelku obyčejný Panasonic DMP-BD80 používám asi 6 let způsobem, jaký popisuješ (BD, DVD, originál i pálená, USB na filmy i fotky, s titulky i bez...), a zelenou obrazovku nebo nutnost vypínat jej ze zásuvky jsem prostě nezažil.

:-) Dáváš tomu jen malou sodu, anebo se Panasonicu zadařilo. :-)

Re: ______....v mnoha směrech překonává ty tvé přehrávače od Yamahy, Sony, Panasonicu rozdílem třídy.
To je poněkud nesoudné a nekritické vyjádření, zvlášť pokud mluvíš takhle obecně.

Ano uznávám, že to tak může znít a možná jim tak trochu křivdím. Ale z mého pohledu to tak je. Sbírám už 26 let kolečka a pro zanesení do katalogu je musím prohnat přehrávačem a vytáhnout u CD celkový čas, CD-text, délky skladeb. U DVD a Blu-ray délku filmu, zvukové stopy a titulkové stopy. Skutečnost, ne co je na obalu. U pár tisíc disků už poznáš rozdíly. :-) To CD tedy měřím na CD nebo CDR, ne na Blu-Ray nebo DVD.

Opravdu jsem náročný a nedělá mi problém upozornit na nedostatky u přístrojů co si pořídím. Ale v tom ovládání, výbavě, podrobném návodu a skvělé nápovědě na něho nemají. Otázka je spolehlivost, tam měl Philips před časem u DVD docela problémy. To byl i důvod (+ málo vysouvací šuplíky a nezobrazování celkového času titulu) proč jsem měl doma několik let jako provozní DVD Pioneer i s jeho pomalostí a SA-CD Philips DVD763SA s rychlým přetáčením a skvělým přepínáním audiostop a titulků oběma směry leželo docela ladem.

Ani nevíš jakou mi udělal Philips radost s tou BDP9700. Konečně jsem si mohl koupit zase SA-CD Philips, čert vem nedostatky, klady převyšují.

Ještě pokud se vrátím k tomu rozdílu Philips vs. ostatní značkový výrobci přehrávačů tak rozdíl je i v info co se dozvíš před koupí. Stáhnout !!! podrobný návod !!! v češtině (PDF) ti moc výrobců nenabídne.

RE: ______Neuvědomuju si ale, resp. neutkvělo mi v paměti, že by měl nějaké přístroje, které by byly v audiu nebo videu na technologické, obrazové a zvukové špici.
Dnes nemá vůbec co nabídnout.

Tak CD přehrávače měl vždy na špici a i náš domácí Philips CD850MkII byl ve své době hodně vysoko. Televize 8000 (i 7000) řady, nejsou zrovna špatný a ten Blu-Ray BDP9700 je taky dost slušný. :-) Jó krom té stability i když za tu zelenou možná nemůže. :-)

-- 13. 1. 2015 01:30 --

RE: _______Když to tak obecně shrnu, tak Yamaha mě láká kvůli FLACu.Pokud pominu, že bych měl i AVR a
BR od jedné značky.
Pokud se, ale podívám na tvůj tip : BDP7750, tak mám asi vybráno.Vyměním Flac za hromadu
konektorů a dalších možností přehrávače...

Ten FLAC je velká škoda, nevím proč ho nepodporuje. BDP9700 FLAC umí. V každým případě pokud se pro něj rozhodneš tak si ho nejdříve vyzkoušej abys mi pak nenadával. Když jsem kupoval ten provozní BDP55OO tak tam měli i jiné od Philipse a z nich se blbě vyndavali disky. Nešli chytit z boku, jen za střed a to je u mě osobně důvod proč v žádném případě nekupovat.
Mít stejnou značku AV a BR jen kvůli DO má taky svůj smysl takže to zvaž důkladně.

RE: bylinnycaj ______ by som ako DVD a Blue-ray prehravac volil konzolu od Sony a to PS3

Asi je kvalitní, ale já tak nesnáším štěrbinové mechaniky. Spotřeba a hlučnost možná taky mínus. Ale možná se mýlím, PS3 nemám doma. Vím jen, že ta novější verze PS2 na přehrávání DVD nic moc, oproti DVD přehrávači hlučná.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leonidas82 14. 1. 2015 19:07

Prosímtě, co znamená DO? Děkuji...
Leonidas82
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 1. 2015 20:05

Dálkové Ovládání neznáš?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Leonidas82 14. 1. 2015 22:52

Lol...tak to mě opravdu nenapadlo :-D :-D
Leonidas82
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 1. 2015 11:17

Tak další kousek do sbírky. Dokonce s možností dvou operačních systémů. Aneb Open Hour Chameleon se 4K/UHD.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leonidas82 5. 2. 2015 23:24

Ahoj, tak jsem tu zas.Tentokrat za spořivého souseda.
Odešel mu starý BR a chce nový samozřejmě nejlépe za
500kč a aby uměl Flac.Koukal jsem po tomhle:
Panasonic DMP-BD81EG ...nekdo, nejake zkusenosti?
Leonidas82
Junior

Odeslat příspěvekod matelko 2 8. 2. 2015 11:34

Těžko říci, jde asi o novinku. Může být v pohodě, ale stejně bych ho raději před koupí vyzkoušel. Co vím tak některé levné přehrávače od Panasonicu byli kritizovány za hlučnost, ale nemůžu posoudit jestli to spíš není problém levných přehrávačů jako takových, bez ohledu na značku.

Pokud jde většinou o přehrávání toho FLAC přes USB tak by ta hlučnost mechaniky až tolik neměla vadit.

!!! Safra prý to nemá displej !!! To by mohl být dost problém.

https://www.mall.cz/blu-ray/panasonic-dmp-bd81eg-k
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 8. 2. 2015 11:42

??? k cemu display. Mam 2 roky LG bez displaye a nikdy mi to nechybelo, kdyz jede BD poustim i TV zcela automaticky...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 8. 2. 2015 13:27

Leonidas82 píše:a aby uměl Flac


Pokud mu jde o Flac tak mít puštěnou televizi kvůli přehrávání písniček z flešky je dost na hlavu nemyslíš? O:-)
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 8. 2. 2015 13:32

Taky mi nepřipadá moc logické pouštět si TV kvůli tomu, že chci poslouchat hudbu....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 8. 2. 2015 13:36

Proc? U tv jde vypnout obraz a v pripade dnesnich LED je pak takova spotreba tv velmi zanedbatelna. Nekdy se mi taky stane, ze si to takhle pustim a nevidim v tom nejaky zasadni problem, jen snad, ze to nezvlada HD flacy.

Edit: jo tady se resi bluray prehravac a ne tv, tak to nic, popisoval jsem prehravani pres tv, takze omluva
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 8. 2. 2015 13:53

krmelec píše:jo tady se resi bluray prehravac a ne tv

JJ, právě...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leonidas82 8. 2. 2015 20:10

No na Mall, v odkazu od matelka je napsáno v recenzi,
že je tichý.To, že je bez displaye jsem moc neřešil :-)
Na druhou stranu...přeci jen to bude mít minimálně na dva roky, tak proc
nekoupit s displayem, že?
Leonidas82
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 3. 2015 11:35

Open Hour Chameleon ve videorecenzi.

Zajímavá možnost výběru ze dvou operačních systémů. Na závěr článku autor uvádí...
Tomáš Holčík píše:jestli chcete levnější ale také kvalitní Android přehrávač, stále budu doporučovat Minix Neo X8-H. Jestli si chcete hrát a experimentovat a přitom ušetřit, Raspberry PI je stále skvělou volbou. Ale OpenHour Chameleon si své místo na trhu zasloužil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 4. 2015 20:50

AVmania.cz představuje Popcorn Hour VTEN - přehrávač bez Androidu, zato s kvalitním obrazem a širokou podporou formátů, včetně H.265 (HEVC) a 4K.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků