Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sozi 20. 11. 2015 09:27

Prepojenie aj video cez AVR a az potom do TV nerobi ziadny problem. Prave naopak, nemusis prepinat nic viac na TV. AVR prepne aj zvuk aj obraz a vypne TV repro. Navyse AVR moze robit tiez upscaling (ak ide o DVD) kvalitnejsi ako samotna TV alebo BD player (ak je AVR dostatocne kvalitny) :) Treba vyskusat, porovnat, kto to vie lepsie. U mna AVR. Takze 1 HDMI out je OK, netreba viac.

5.1 alebo 7.1 vystup chinch z BD uz dnes takmer nevidiet v komercnej sfere. Vsetko ide cez HDMI. Len tie najdrahsie super prehravace to dokazu. Myslim, nake drahsie OPPO to vie.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matelko 2 20. 11. 2015 10:12

sozi píše:Prepojenie aj video cez AVR a az potom do TV nerobi ziadny problem. Prave naopak, nemusis prepinat nic viac na TV. AVR prepne aj zvuk aj obraz a vypne TV repro. Navyse AVR moze robit tiez upscaling (ak ide o DVD) kvalitnejsi ako samotna TV alebo BD player (ak je AVR dostatocne kvalitny) Treba vyskusat, porovnat, kto to vie lepsie. U mna AVR. Takze 1 HDMI out je OK, netreba viac.


Je to možný, opravdu s tím nemám zkušenost. Akorát mě ještě napadá. Ten AV pak musí být zapnutý i v případě pokud by chtěl z nějakého důvodu, třeba v noci u běžného DVD s jen obyčejným zvukem 2.0 sledovat jen se zvukem z TV? Nebo je u AV Receiveru HDMI průchozí i ve Standby režimu. Vím, že AV trvalý provoz neškodí, nicméně spotřeba energie může hrát u někoho jistou roli. Naše domácí AV ve Standby nebere skoro nic, po zapnutí taky mnoho ne, ale s rostoucí hlasitostí dost leze vzhůru.

Ale je fakt, že málokdo používá tak často přehrávač jako já, při běžném používání nebude hrát ta vyšší spotřeba asi příliš velkou roli.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonito 20. 11. 2015 23:57

foxfox :

Poslal jsem ti SZ ohledně BDT700 ...

Tony
TV - PANASONIC TX-P60ZT60E A professionally calibrated!
BD player - PANASONIC DMP-BDT700EG
AV receiver - PANASONIC SA-BX500EG-K
Speakers - 4 x PANASONIC SB-PF800E-M, PANASONIC SB-PC800E-M, PANASONIC SB-WA800E-M
Tonito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 23. 11. 2015 09:13

matelko:
Ano, je to vyriesene: Ked je AVR vypnuty, je HDMI v tzv. pass-through pasivnom rezime. To znamena, ze signal prechadza cez HDMI vstupy do vystupu. V mojom sa daju nastavit 2 rezimy:

1. default HDMI vstup - vzdy ked je AVR vypnuty tento vstup ide pasivne do HDMI out (mam to takto nastavene na set-top box). Takze ak je AVR vypnuty ide zvuk aj obraz dalej do TV bez ovplyvnenia AVR a cez TV repraky. Ked AVR zapnem, vypnu sa TV repraky a zvuk aj obraz uz ide cez AVR (obraz tiez "upscalujem" z 1080i na 1080p).

2. posledny aktivny - na ktorom vstupe AVR vypnes, ten zostane prepojeny do TV aj po vypnuti AVR.

Este jedna poznamka - AVR je v stand-by stale, takze neviem, ci by to fungovalo aj pri uplnom odpojeni AVR zo siete.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2015 14:39

sozi píše:...
Este jedna poznamka - AVR je v stand-by stale, takze neviem, ci by to fungovalo aj pri uplnom odpojeni AVR zo siete.
Nejspíš nefungovalo, v cestě tam bejvá minimálně FET-spínač respektive přepínač, kterej má bez napájení vysokej útlum = chová se jako rozpojenej ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod matelko 2 25. 11. 2015 08:25

Tak to je v pohodě, díky za vysvětlení.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael304 13. 12. 2015 20:00

Protože jsem v této oblasti úplný nováček tak prosím o radu s výběrem blu-ray přehrávače.
Mé požadavky jsou: Tichá mechanika (tiché chlazení), Wi-Fi, podpora 4K a 3D, podpora všech formátů(disk+ usb), rozumné rozměry.
Děkuji za návrhy.
Michael304
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delphino 21. 12. 2015 13:44

Ahoj všem,
chci se zeptat, už nějakou dobu prohlížím BR přehrávače a nikde jsem nenašel podporování formátu AVI (přehrávání z USB) máme totiž problém v tom, že máme na discích spoustu videí v AVI a televize, nevíme proč, nepřechroustá všechny. Do teď jsme měli starý DVD přehrávač, který uměl spustit zase to co nešlo (a nespustil opět nevíme proč ty ostatní) a tak žena chce aby to umělo AVI, že to třeba přechroustá to co ne ta televize. A nikde u žádného přehrávače nevidím podporu AVI. To je opravdu už nepodporovaný formát, nebo je tak základní, že se ani nezmiňuje?

odpovědi ASAP prosím. Zkusíám ještě dnes, nebo zítra na večer vyrazit na předvánoční lov...
delphino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 21. 12. 2015 14:39

AVI je pouze kontejner.
A v něm je např. video kodek Divx,Xvid,MP4 atd.Proto tam o AVI nepíšou...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delphino 21. 12. 2015 16:54

jito píše:AVI je pouze kontejner.
A v něm je např. video kodek Divx,Xvid,MP4 atd.Proto tam o AVI nepíšou...


díky to jsem ani trochu netušil. Skoro každý den něco nového k naučení.
delphino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matelko 2 21. 12. 2015 22:19

Pokud ti TV nechce některé .avi soubory přehrát může to být i nevhodným názvem souboru (chybné kódování). Neškodí je zkusit přejmenovat. Je při tom dobrý vyhnout se mezerám, českým a speciálním znakům. To že ty soubory prohlížeč souborů v TV vidí nic neznamená, přehrávač který to v té TV má za úkol přehrávat na to může mít jiný názor. :-)

-- 21. 12. 2015 23:04 --

Michael304 píše:Protože jsem v této oblasti úplný nováček tak prosím o radu s výběrem blu-ray přehrávače.
Mé požadavky jsou: Tichá mechanika (tiché chlazení), Wi-Fi, podpora 4K a 3D, podpora všech formátů(disk+ usb), rozumné rozměry.
Děkuji za návrhy.


:-) Nojo, ale za kolik?

Tichá mechanika při přehrávání by neměl být problém, snad jen u nejlevnějších možná. Wi-fi bývá už i u přehrávačů kolem 3000kč, podpora 3D rovněž.

Podpora formátů je velký otazník, většinou už je to bez problémů, ale je stále možný narazit na to, že zrovna tenhle soubor tenhle konkrétní typ Blu-ray přehrávače neskousne. Nejrozumnější je si to vyzkoušet před koupí. Mohou být rozdíly i pokud mu je předložíš vypálené na DVD+R nebo z USB. Velmi často nemají rádi .iso soubory. Obecně na ně výrobci dost prdí a TV mívají při přehrávaní souborů z USB větší možnosti.

4K zatím Blu-ray nezvládá a těch kteří to umí alespoň částečně na 4K převést moc není. Je otázkou proč to nenechat na té 4K TV, není moc pravděpodobné, že by to uměla hůř než ten Blu-ray. Je třeba počkat až se objeví v prodeji 4K Blu-ray disky pak přijdou i pravé 4K Blu-ray přehrávače, ale ze začátku asi zrovna levný nebudou.

Jinak je těžké radit konkrétní typy, nejlíp je navštívit obchody a nechat si předvést jak se vysouvá šuplík (jestli jdou snadno vložit kolečka bez hrozby poškrábání), jak se pasuje DO, pro někoho je důležitý displej (co zobrazuje a co ne). Kde má umístěna tlačítka na přístroji, často mívají nahoře. :-) Zda má ten rozumný rozměr.

Pokud bys netrval na tom 4K tak si určitě vybereš, pokud ti, ale o 4K opravdu jde, tak v současné době nevím.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael304 24. 12. 2015 00:05

Děkuji za odpověď. Tak primárně na 4k netrvám, zatím není obsah. Ale je pravda že pokud jej zvládne tv tak u přehrávače už je převod zbytečný.

Měl byste typ na tichý Blu-ray přehrávač s dobrou podporou souborů, wi-fi atd..?
Začínám si hrát s myšlenkou že raději pořídím multimediální přehrávač který by určitě vyřešil problém s podporou všech formátů.
Nechápu že ještě nikdo nevyrobil univerzální přehrávač s Blu-ray mechanikou.
Michael304
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matelko 2 25. 12. 2015 18:05

Osobně znám hlavně Philips. Doma máme BDP5500 a BDP9700.

BDP9700 asi chtít nebudeš kvůli ceně a BDP5500 už nekoupíš. V úvahu pro tebe by od Philipse připadal tak BDP7750 (jejich druhý nejvyšší model) který konstrukčně dost vychází z toho BDP5500.

Nevýhody: Cena asi 5000Kč je možná pro tebe taky hodně. Asi neumí přehrát FLAC což je velký mínus a nechápu proč. DO je jednoduchý, ale jestli je stejný jak u BPD5500 tak má opravdu dost tvrdý tlačítka. Ten BDP5500 je trochu pomalý po zapnutí a někdy se i softwarově kousne. Možný, že tady to bude podobné.

Výhody: Přečte toho opravdu hodně a jeho ovládání je poměrně rychlé a přehledné. Komunikuje česky i s nápovědou což určitě není u Blu-ray standartní. Rychlé přetáčení (u DVD až 32x, Blu-ray až 50x).

Ten multimediální přehrávač nemusí být špatná volba, ale v těch jsem dost mimo. Osobně kdybych nebyl fanoušek koleček tak bych to řešil spíše postaveným tichým počítačem vypadajícím jako Hi-Fi komponent s možností postupné obměny vnitřku. Jako rozumná volba by možná pro tebe připadl i nějaký levný blu-ray přehrávač jen s 3D bez Wi-fi pro kolečka a to Multimediální centrum pro přehrávání ostatních formátů.

Ale v každém případě pokud netrváš u toho Blu-ray na nějaké konkrétní značce je fakt dobrý si ho vyzkoušet v obchodu naživo. Nejde ani tak o kvalitu obrazu tam jsou rozdíly opravdu poměrně malé, ale o ovládání a funkčnost, tam rozdíly jsou velké, alespoň pro mne to platí.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 12. 2015 21:52

Michael304 píše:...
Nechápu že ještě nikdo nevyrobil univerzální přehrávač s Blu-ray mechanikou.
Protože by do něj musel furt vytvářet novější a novější updaty firmwaru, jak se postupně vyvíjejí kodeky a příslušný kódovací algoritmy. Pokud potřebuješ něco univerzálního, použij MMC na bázi tichýho PC s bezdrátovým přístupem k ovládání - použitím běžně dostupnýho a průběžně aktualizovanýho přehrávacího softwaru dostaneš co potřebuješ - i BR mechaniky do PC se běžně prodávají ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Herrer77 12. 1. 2016 10:49

Ahoj, prosím nějaký tip na spolehlivý BD přehrávač.

Moje požadavky jsou:

Co možná nejkvalitnější obraz, podpora a plynulé přehrávání větších MKV (cca kolem 10GB) z USB externího disku. Možnost zobrazení externích titulků s českými znaky (klidně si je ručně přejmenuju, aby měly stejný název jako video). Kvalitní upscaling z nižších rozlišení výhodou, ne nutností.

Nepotřebuji:

Podporu 3D Blu-ray, síťové funkce.

Cena do cca 5000 Kč by byla ideální, bazaru se nebráním.

Budu to sledovat na starší plazmě Panasonic "véčkové řady". Přesné označení už si nepamatuju, ale je to taková ta zrcadlovka :-)

Ještě jeden dotaz, odešla mi mechanika DVD přehrávače domácího kina a zajímalo by mě, zda když nový BD player připojím přes HDMI, jestli mi z beden vůbec půjde zvuk a pokud ne, tak jak to vyřešit.

Předem díky za rady
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků