Android TV - první rozpačitá zkušenost

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JakubL 23. 1. 2019 18:07

Zdravím,
pořídil jsem si k nové televizi nVidia Shield TV i s ovladačem. Moje vize byla taková, že si nainstaluju hlavně Kodi + Steam Link, jedno na filmy ze Samby a druhé na hraní. Navíc budu využívat Google cast.

Bohužel po prvním zapnutí a návštěvě storu jsem celkem s překvapením zjistil, jak špatná je nabídka aplikací pro Android TV. Chybí i základní aplikace Googlu, jako třeba fotky (jedině s castem). To, že ČT nemá aplikaci jsem věděl, ale nenašel jsem ani webový prohlížeč. Nejvíc mě ale překvapilo, že jsem nenašel aplikaci Steam Link. Našel jsem zprávy už z jara, že na Android TV vyšla, ale najít jí nemůžu..

Možná jen mám něco špatne nastaveného. Nebo je zde nějaké regionální omezení či omezení dané konkrétním zařízením?

Vím, že existuje možnost instalace apk, ale tam vidím 2 problémy:
- neznám důvěryhodný zdroj "apkáček" pro Android TV
- pak by mi nešly updaty, což třeba u SteamLink BETA vidím taky jako problém

Ještě mě napadlo - existuje nějaké možnost, jak doinstalovat klasický "telefoní" Google play?

Déky moc za vaše tipy a zkušenosti.
Naposledy upravil JakubL dne 23. 1. 2019 18:20, celkově upraveno 1
-
JakubL
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 1. 2019 18:15

Aplikacie musia byt optimalizovane a "podpisane" na prostredie AndroidTV, takych aplikacii je naozaj pomenej. Appky v androide vyzaduju napr. dotykovu obrazovku a kopec inych veci, ktore ma telefon, pri androidTV sa to musi prisposobit na pouzivanie v TV cez ovladac. Mozes skusit dohrat z apk suboru z disku a je celkom mozne, ze ti bude fungovat, ak nepojde ovladanie cez ovladac Nvidie/telky, mozno skus externu mys a klavesnicu.
Na fotky tam je nejaka aplikacia, dokonca ma aj screensaver. Ten som si aj doplatil, ale potom ako som zistil, ze sa to da cez chromecast posielat z Google Photo, viac mi nie je treba.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubL 25. 1. 2019 20:21

Našel jsem zajímavou apku:
YalpStore
https://youtu.be/qVExNcYtHxQ
Vypadá, že by mohla řešit všechny moje problémy - stahuje rovnou z Google play, umí instalovat i updaty a dokonce se umí i přihlásit, takže můžu stahovat i mnou dříve zakoupené aplikace.
Nejspíš jí vyzkouším.
-
JakubL
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků