Panasonic DMP-UB700/UB900 - Skusenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jonkey 12. 1. 2017 16:15

Zdravim,

Mate uz niekto doma tento UHD BluRay prehravac? (Alebo Panasonic UB900).
Ak ano tak sa prosim podelte o skusenosti ci ste spokojni s kvalitou obrazu pri UHD BD a hlavne starsich BD diskoch.
Osobne som rozhodnuty pre UB700 kedze analogovy vystup audia v UB900 nevyuzijem a podla testov je kvalita obrazu rovnaka a Oppo 203 je uz doooost drahy :-(
Na "online" sluzby mam nVidia Shield TV takze tie na prehravaci niesu podstatne.

@Testy a diskusiu k UB700 na avforums.com som si precital.
https://www.avforums.com/review/panasonic-dmp-ub700-4k-ultra-hd-blu-ray-player-review.13071

Dakujem pekne!
Jonkey
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 13. 1. 2017 21:48

Jenže Panasonic je hodně dost ořezávátko, OPPO UDP-203 je jiný level a cena je naprosto v pohodě.
co máte za TV ??? případně za tím zvuk ?

navíc se bude vyvíjet FW a přídávat různé funkce, u Panasonicu je skoro nulová podpora a dost poruchovost nemluvě o mechanice, která je tragická.

P.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod Jonkey 14. 1. 2017 17:42

TV bude od zajtra: Panasonic TX58-DX900E, audio mam Onkyo TX-NR545 a k tomu repro Q acoustics 3000 rada v 5.1.2 setupe pre Atmos.

Zatial mam ako zdroj len nVidia Shield TV takze toto bude moj prvy BD/UHD BD prehravac takze by som do toho nechcel nejako vela investovat.
Dolby Vision tiez v blizkej buducnosti nevyuzijem kedze TV to nepodporuje.

Mate ten OPPO doma? ze pred updatom mal problemy s hlucnostou mechaniky ale to uz vraj odstranili.
Mozno pockam kym OPPO trosku zlacnie kedze dobrych filmov na UHD BD je zatial u nas dostupnych tak 5 :-D
O Panasonicu som rozmyslal aj preto ze aspon by nemal mat problemy s HDCP2.2 handshakom s Panasonic TV ako ma niekedy napr Samsung prehravac.
Jonkey
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 14. 1. 2017 19:22

jestli máte takovou špičkovou TV, tak není co řešit. na TX65-DX900 jsem testoval 203jku
a je to naprostej masakr. Co se týká hlučnosti mechaniky, to je ale problém všech, protože 4K BD UHD
má vetší datový tok a disky točí rychleji. S tím se moc neudělá. Osobně jedu vše po síti, když je gigová sítovka a vymakaný SW, navíc 4jádrový CPU, tak to chodí úplně super. 70Gb MKV není problém :)

UHD disků mám více než 5 :) budou přibývat to je jasné, ale to je v celku jedno zatím, protože kvalita obrazu i na klasickém BD při přepočtu na 4K je špičková kord na tom Panasonicu.

cena asi těžko sleze, není to klasická komerce jako samsung, lg, panasonic..
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod Jonkey 15. 1. 2017 20:09

Tak TV uz mam nainstalovanu a je to pecka :-) z kvality obrazu som nadseny tak ten prehravac budem kupovat uz asi coskoro.
Asi mate pravdu ze najlepsiu kvalitu bude mat ten OPPO prehravac (aj na zaklade recenzii) len ci ten 400 EUR rozdiel medzi OPPO a UDP-700 bude az tak viditelny aj v kvalite obrazu. Ta 700ka ma v recenziach celkom dobre ohlasy takze az tak zle to byt nemoze aj ked je to ina triada ako OPPO.
Jonkey
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 16. 1. 2017 20:29

Panasonic je oproti OPPO opravdu kýbl :)

věřte mi..vím o čem mluvím, už jsem pár kousku 203jky naistaloval a sám ji mám!

další věc že u panasonicu je nulová podpora.

ohlasy jsou jasné, protože každej je vydřenej ze 4K HDR !

jinak na slovensko jsem ho taky dával :)
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod foxfox (novy) 18. 1. 2017 09:44

Mám Panasonika 900-ku už skoro rok (kupoval jsem jeden z prvních v ČR). Jsem s ním naprosto spokojený: doposud jsem nezaznamenal žádný rušivý zvuk mechaniky ani při přehrávání 4K BD, obraz je opravdu brilantní, zvuk perfektní. Mám TV Panasonic 50", domácí kino Yamaha vyšší třídy.
Prošlo mi rukama už leda co, ale s těmito komponenty jsem naprosto spokojený. Za mně vřele doporučuji.
foxfox (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod foxfox (novy) 19. 1. 2017 08:50

"další věc že u panasonicu je nulová podpora." ...za ten cca skoro rok provozu UB900-ky jsem už asi 4x updatoval firmware ! Přehrávač mám připojený k Internetu a po zapnutí se mi objevila hláška o existenci nové verze FW. Stačilo potvrdit a nový FW se bez problémů ihned nahrál. Takže asi "nulová podpora" není pravdou...
foxfox (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 19. 1. 2017 20:22

Dobře tak skoro nulová podpora :) to že něco nejde zásadně a vydám FW to není podpora, kterou si představuji, to je oprava přístroje ( stačí se podívat do logu FW na stránkách co se řeší ), tedy Panasonic ale dál přistroj neposouvá o nové funkce ( u takových výrobců se časem stává že něco nejde ), je to lehoučký přístroj z větráčkem a s průměrným zvukem. Bavím o podpoře do budoucna, o kvalitě přístroje a přístupu výrobce k produktu. Panasonic je skoro rok starý, stojí 19k s DPH a OPPO 24k s DPH.

Tady se není o čem bavit :)

Když si srovnáte do tabulky oba dva přístroje OPPO je o hodně jinde. Jen si srovnejte kvalitu provedení, konektivity, ovládání atd. Nebudu se tu přít o tom co je lepší, jen doporučuji za sebe OPPO. Panasonic jsem taky kdy si měl, za mě je to těžká komerce kterou bych už nechtěl, kdyby stál 10k ještě nad tím budu přemýšlet.

Pavel
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_ 19. 8. 2017 09:26

Ahoj, měl bych dotaz ohledně HDMI výstupů. 700 i 900 mají 2 výstupy, ale u jednoho je napsáno audio. Možná hloupý dotaz, ale znamená to, že se dá použít jen pro zvuk? Potřebuju mít 2 ekvivalentní video+audio výstupy (jeden do receiveru/TV), druhý do projektoru. Díky
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 19. 8. 2017 09:31

Dá se koupit něco podobného:
https://www.avcenter.cz/3D-4K-HDMI-rozb ... -d5641.htm a je po problému.

Jinak tady je srovnání 900 Panasonicu vs Oppo 203:
https://www.youtube.com/watch?v=6Ys6mpdhaZI

pohled what hifi:
https://www.youtube.com/watch?v=FrMQRaEYBJY
Naposledy upravil shamp1x dne 19. 8. 2017 09:38, celkově upraveno 1
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_ 19. 8. 2017 09:38

To jo, ale je to další krabička navíc.
BTW Umí tyhle rozbočovače pracovat s ARC?
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 19. 8. 2017 09:43

Na stránkách to nikde uvedené není, zkoušel jsem i strýčka googla. Zkusil bych poslat dotaz přímo na prodejce. Moc šancí bych tomu ale nedával.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_ 21. 8. 2017 18:01

Jirka_ píše:700 i 900 mají 2 výstupy, ale u jednoho je napsáno audio. Možná hloupý dotaz, ale znamená to, že se dá použít jen pro zvuk? Potřebuju mít 2 ekvivalentní video+audio výstupy (jeden do receiveru/TV), druhý do projektoru. Díky


Zpátky k mému dotazu. Poslal jsem ho i do Panasonicu a jejich odpověď mě překvapila:

Výstup HDMI nad ktorým je napísaný AUDIO OUT nie je schopný zobraziť 4K a HDR. Odporúčame projektor spojiť k Blu-ray cez HDMI (hdmi out), televízor k Blu-ray spojiť tiež cez hdmi (audio/video out) a receiver k Blu-ray cez optický kábel. Schému a nastavenie, ktoré je potrebné vykonať Vám pošleme v prílohe.

Proč propojovat receiver optikou, když se může propojit hdmi a TV se pak připojí standardně k receiveru? Jedině snad v případě, že receiver nepodporuje 4K, jinak mi to smysl nedává.

Ale abych si odpověděl na svou původní otázku - ano, lze použít oba výstupy pro odeslání videa, ale je tu omezení v tom, že výstup označený audio posílá jen 2K (bez 4K a HDR).
Přílohy
panasonic.png
Jirka_
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků