Přechod ze setboxu+tv na CA modul s TV - nejde naladit

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Karlo3653 13. 3. 2015 14:37

Dobrý den, vím že se to tu asi řešilo několikrát, ale já jsem nikde nenašel správné řešení. Mám tv: 50" Samsung UE50H5570 a pořídil jsem si CA modul. Do teď jsem jel na setbox. Kartu ze setboxu(skylink/cslink) sem vložil do modulu a ten do TV. V nastavení jsem zjistil že modul je zapojen správně a kartu to taky identifikuje. Ale nedaří se mi naladit vůbec nic. Zkoušel jsem různé kombinace atd. ale nic. Satelit je natočen správně, protože na setboxu vše šlo. Ladím astru 23.5E a transponder nastavuju na 3/4. Ale stále nemám žádný signál nic. Nevíte čím by to mohlo být? Budu rád za jakoukoliv radu.
Karlo3653
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 13. 3. 2015 14:52

Zkusil bych pro tuto chvíli modul s kartou vytáhnout z TV a ručně nastavit parametry pro příjem ČT24 (vysílá nekódovaně): transpondér 12525, DVB-S, pilot OFF, Vertikálně, FEC 3/4, datový tok 27500 - pokud se podaří toto zprovoznit nastane čas pro naladění ostatních programů.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2015 19:30

Karlo3653 u většiny TV Samsung, se nejdříve musí zvolit, které družice budou laděny! Volí se to zatržítkem. Většinou bývá předvolena jen Astra 19,2°E. Je nutné přidat/zařadit požadované pozice. V případě Skylinku přidáte, či zaměníte původní za Astra 23,5°E.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 3. 2015 19:40

Já myslím že karta a ca modul musí u operátora spárovat.
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 13. 3. 2015 20:06

Modul není spárovaný s kartou,jde ale o druh karty a modulu tj.ICE-cw+ irdeto,M7-čisté irdeto,do samsungu Smit skylink modul,pozor na uložení modulu a karty v něm,MgX má pravdu-při jednom lnb jedna potvrzená družice,disq.1.0 A ! :roll:
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2015 20:16

Nevím o tom, že by se moduly musely párovat s kartou - tedy u Skylinku. Pokud máte tyto informace, prosím o zásadní vysvětlení. Využívám několik modulů a ICE karty a nic nepáruji, přehazuji si tak, jak potřebuji. Samozřejmě existují moduly, které mají implementováno párování, ale pak by ho měl vyžadovat i operátor, aby se vše provedlo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 13. 3. 2015 20:20

Špatně jsem se vyjádřil,karta se u skylinku nepáruje-zbytek platí!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 3. 2015 21:40

Kabelovka UPC sparuje každý modul s kartou a setoboxem. Kartu tak není mozne používat v jiném zařízení.
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 3. 2015 11:04

Leony5 pokud jsem správně četl, zde jde o Skylink. Co vím, ten zatím k párování nepřistoupil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karlo3653 14. 3. 2015 12:02

Tak se nakonec vše podařilo, chyba byla v špatném kontatktu s kabelu od satelitu. Mohu se ještě zeptat na Německý eurosport. Zjistil jsem, že by měl být na Astře 19.2, transpondér 12226 H, 3/4, 27500. Ale tam jsem nc nenašel. Není nějaký změna u něho? Děkuji
Karlo3653
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 14. 3. 2015 16:14

Vím že se jedná o Skylink já měl tento problém kdysi u UPC tak jsem předpokládal že to múže u tazatele být stejný problém.
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků