Jak naladit družici Astra 23,5?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dagy2 28. 5. 2010 17:55

LNB je u normálnej antény vždy upevnené v "objímke". Spodná časť je pripevnená na výložník, na ňu sa "položí" LNB a zvrchu priloží druhou polovicou objímky a utiahne 1-nou alebo 2-mi skrutkami.
V momente keď sa skrutky povolia, je možné s LNB otáčať
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tazzz1 29. 5. 2010 09:22

:-) Dík za radu, zkusím to.
tazzz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smith22 13. 4. 2011 23:41

Zdravím.Máme doma TV Samsung LE46C670.Nedávno sme koupili monoblok twin na 19.2 a 23.5 konkrétně tento http://www.datart.cz/katalog/null-MASCO ... T01HD.html
a modul IRDETO SMIT + kartu Irdeto Skylink HD (ICE).A teď problém!Sem opravdu zvědavý co mi kdo poradí protože už sme vyzkoušeli co se dalo a sme z toho na nervy ........Dost kanálů se naladit podařilo.Problém byl naladit kanály na transponderech kde je horizontální polarizace.Tak sme mysleli, že máme špatně nastavenou parabolu(parabola 85cm).Poto sme zkusili vzít koax, kterej je na LNB připojen na druhém konektoru zhruba pod tou šilhající 19.2 hlavou a najednou všechny transpondery s horizontální polarizaci jdou naladit bez problémů a obě Astry 23.5 i 19.2 jedou.Když koax připojím zpět na první konektor pod hlavou v ohnisku(23.5) tak se to jakoby nachvíli chytí, nebo stačí na chvíli vypnout TV a po zapnutí to chvíli jede cca5 min a potom to zničeho nic vypadne a televize nahlásí ,,špatný nebo slabý signál,,.....např. i když procházím kanály v tu chvilku když to zrovna z boží vůle jede a přenu třeba na HBO HD nebo NovaHD,NovaSport HD tak to zas vypadne a už to jen hlásí ,, špatný nebo slabý signál,, nebo taky ,, služba není k dispozici,,.Na tom druhém konektoru to jede krásně tak sem zajel k prodejci nechal si ten LNB konvertor vyměnit ale bohužel se děje to samé.Tak nevím jestli sem dvakrát narazil na špatný LNB nebo je něco špatného jinde.
Jinak bych doplnil, že LNB konvertor máme mírně nahlej(teď nevím jestli + nebo -).Většina říká že ho mám dát do vodorovné polohy ale takhle mám o 30% lepší Sílu signálu a todle přece nemůže mít vliv na to, že mi v jednom konektoru jedou transpondery s horizontální polarizací a v druhým konektoru nejdou ne?Z obou konektorů musí jít přece stejný signál ne?Už fakt nevím co stím!Prosím poraďte někdo.Předem děkuji.
Naposledy upravil MgX dne 14. 4. 2011 15:31, celkově upraveno 2
Důvod: Opraven link.
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 09:03

Pokial ma pamat neklame tak monoblok sluzi na prijem signalu z dvoch druzic v nasich zemepisnych sirkach je to Astra 19,2 a 23,5 skylink ci cslink.
Ty vsak pouzivas lnb s dvoma vystupmi ku dvom roznym satelitnym prijimacom. To znamena ,ze lnb ma v sebe DiseqC prepinac ktory ako taky ma v principe za ulohu riesit prepinanie tej spravnej polarizacie tej ktorej druzice a zaroven umoznuje sledovat programy na oboch prijimacoch identicke a teda aj na rovnakej polarizacii.
Preto si myslim ,ze chybu musis hladat v nastaveni samotneho satelitneho tuneru a takisto ak budes pouzivat len tuto jednu televiziu a teda nebudes pripajat k lnb nic ine tak doporucujem monoblock s jednym vystupom.
V tom pripade by mala byt pozicia pre astru 23,5 v menu nastavena pre DiseqC 1/2 a pre astru 19,2 na 2/2. Toto je myslim standartne nastavenie. Na druhom vystupe z lnb bude to nastavenie ine nakolko je to uz druhy diseqc prepinac a ako taky musi byt aj oddeleny od toho prveho. Preto si myslim ,ze po pripojeni k tomuto vystupu ti chvilu obraz ide a potom "vypadne".
Zaroven je podstatne za ktore "hrdlo" je lnb v parabole uchyteny myslim ,ze ak ho chytis do oboch ruk a v smere ako je umiestnený v parabole by to malo byt to co drzis v pravej ruke.
Inak odkaz na lnb ti nejde ale myslim ze pouzivas prave tento
http://www.nokr.cz/eshop/satelitni-tech ... t01-hd.htm
Ak sa mylim tak ma popripade opravte...
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 11:25

Díky za rady.Jinak monoblok je uchycen správně a to tak že za krk je uchycena 23.5 jako tady a 19.2 šilhá. http://www.digiprijem.cz/storage/montaz/monoblock.jpg

Ten monoblok ste našel podle označení správně, jen nevím proč různí prodejci mají jiné obrázky.Ten můj má zlacené konektory.Takhle přesně vypadá
Kód: Vybrat vše
http://www.mascom.cz/sat/_LNB/LNB_M4T01_KRABICKA_STIN.jpg


Tady ještě znovu odkaz
Kód: Vybrat vše
http://www.datart.cz/katalog/null-MASCOM-MC-M4-T01HD.html

Když ho dám do roviny taky kvalita signálu klesne z 60% procent na 30% a chybovost naroste z 0 na nějakých400-600(je tam ukazatel chybovosti od 0-2000).Síla signálu je pořad dobrá cca 95%.Zkusim ho dat teda do horizontální polohy a pootočit celou parabolou.Ale moc tomu nedávam, prostor na otáčení tam není skoro žádnej(tím myslím, že takhle je to nejlíp jak šla parabola natočit)Když sní jen trochu pohnu tak signál hned vypadne.
V menu TV myslím, že mám vše správně a v nastavení je toto:

Napájení LNB: -Zapnuto,Vypnuto - mám nastaveno zapnuto - jinak to vůbec nejede

Nastavení antény satelitu (LNB): - Satelit - 23,5,19,2 - vyberu co potřebuji, teď 23,5

-Transpondér - vyberu např. 12109MHz, H/L
-režim DiSEqC- 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Tón A, Tón B

Vybráno mám Tón A pro 19,2 a Tón B pro 23,5 nebo taky jde 1/4 pro 19,2 a 2/4 pro 23,5(vyjde to na stejno.

dále je v menu:

-Dol. hranice osc LNB: je tam nastaveno - 9750MHz
-Hor. hranice osc LNB: zde je nastaveno - 10600 MHz

Signál 22 KHz: tady sou možnosti - Vypnuto, Zapnuto, Automaticky - mám nasteveno Automaticky


A poslední položka v menu je :
Nastavení reg. polohy: což mám vypnuto protože otočné nemám.

Ještě bych se ale vrátil k tomu nastavení DiSEqC....já sem měl zato, že to slouží jen k přepínání mezi těmi hlavami 23,5 a 19,2 a proto se taky v přístroji nastavuje na 19,2 - Tón A a na 23,5 Tón B ne?z toho co ste napsal sem pochopil, že DiSEqC slouží k přepínání polarizace a dále ste napasal, že
Na druhom vystupe z lnb bude to nastavenie ine nakolko je to uz druhy diseqc prepinac a ako taky musi byt aj oddeleny od toho prveho. Preto si myslim ,ze po pripojeni k tomuto vystupu ti chvilu obraz ide a potom "vypadne".



My tam totiž máme připojený 2 koaxy z čehož jeden jde do TV a druhej je připravenej do budoucna k další TV a není připojen do žádného přístroje.Tak sem si taky řikal jestli nemůže ten kabel co není zapojen do žádného přístroje působit jako odpor ale to se mi zdá jako blbost.Zkoušeli sme i ten druhý kabel odpojit z LNB a ten výstup umístěný pod hlavou 23.5 pořád blbne.Je možné, že je pevně dané, že na jeden výstup musí být jinak nastaven DiSEqC tzn. např. na jeden TónA,TónB a na druhý výstup zas něco jiného?Když to vezmu logicky tak když má člověk jednu TV tak je přece jedno do kterého to zapojí výstupu na LBN konverturu ne?Nastavím Tón A pro19,2 a tón B pro 23,5 a musí to jet ne?Už mám fakt paranoju jestli v Datartu nedoprodávají nějakou vadnou sérii konvertorů.
Naposledy upravil smith22 dne 14. 4. 2011 12:04, celkově upraveno 1
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 12:01

No priznam sa pokial nevidim a neohmatam tak sa z clanku zle orientujem hoc je akokolvek dobre napisany. :(
Neviem ci to nastavenie ma alebo nema vpliv a do akej miery na LNB. Logicky to znie dobre, ze ak su to dva samostatne vystupy tak by mali byt aj identicky nastavene no priznam sa ,ze s prepinacmy skusenost nemam. pouzivam motor. Tak som to napisal ako jedno z moznych rieseni a teda skusit aj zmenu diseqc nastavenia v menu stb pri pouziti ineho vystupu lnb.
Inak s takymito retazcami aj ked len v jednom pripade nemam dobru skusenost.
Kolega si kupil set a kvalita o nicom a navyse ,sice to nemam ako podlozit no v menu pristroja nastavene zamerne tak aby si to neznaly clovek nedajboh naistaloval sam. Nakolko v pribalenom letaku bolo napisane standartne upozornenie obratit sa na kvalifikovanu osobu. A to uz nehovorim o tom ,ze oficialne predavali pristroj v sete s uz nelegalnym software.
Ako inak si moze clovek vysvetlit to ,ze v nastaveni polarizacie boli tri polozky
-horizontal
-vertical
-zvuk

Koho by napadlo ,ze "zvuk" je aktivacia oboch rezimov?
A cele to malo za dosledok nemoznost nastavit celeho spektra programov.

Co sa tyka pozlatenia kontaktov tak pre mna osobne to nema ziaden prinos, je to cisto marketigovy trik na zakaznika. V reale je to jedno ci tie f konektory su pozlatene a lebo pochromovane. Urcite to kvalitativne zlepsenie neprinasa.
To nastavenie v menu LNB je v poriadku.
BER alebo chybovost by mala byt spravne 0 a ak daka je tak cosi v poriadku nebude. Pokial som ja mal BER tak to bolo vdaka zlemu pocasiu uz mensi dazd tuto hodnotu dokazal menit. preto je najidealnejsie pocasie na montaz slencne a bez vetra.

-- 14. 4. 2011 13:07 --

Edit: skus pre druhy vystup zmenit diseqc pre astru 19.2 3/4 a pre 23,5 4/4
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 12:12

jj ty pozlacený konektory sou jen obchodní žvásty...ja to jen zmínil abych uvedl jaký mám přesně monoblok.jde mi spíš o to, že potřebuji zprovoznit konvertor na obou výstupech abych v budoucnu mohl připojit druhou TV a abych pak nezjisti,l že je jeden výstup opravdu špatný a monoblok už nebyl v záruce.
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 12:19

no ako jedine riesenie ma napada to so zmenou diseqc nastavenia v menu pristroja....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 15:40

Zkoušel sem znovu vše vymazat a resetovat nastavení celé TV a kabel sem připojil na ten výstup kde to zlobilo.Nastavil sem DiSEqC 1/4 pro 19,2 a 2/4 pro 23,5 a jela stabilně celá nabídka od Skylinku.Potom sem zkusil připojit i druhý kabel na druhý výstup monobloku a pochvíli to začlo zas blbnout.Tak sem ten druhý kabel zas odpojil ale blbne to pořád.Taková zajimavost: Ona většina nabídky od Skylinku jede ale jak začnu přepínat se některé kanály na určitých transponderech nechytnou a napíšeto ,,služba není k dispozici,, potom tam skočí další hláška ,, slabý nebo špatný signál,, - přitom Kvalita signálu je 100% a Síla 70-80%...... a teď k té zvláštnosti: když přepnu na čt1, nebo čt2 a hned potom přepnu na stv1(nebo stv2,stv3) tak to nenaskočí a píše to ,,služba není k dispozici,, potom tam zas skočí další hláška ,, slabý nebo špatný signál,,.....a po tomto přepnutí z čt1 na stv1 kdy to ohlásí, že služba není k dispozici přestane jít i pár dalších kanálů např. HBO HD, JIM JAM,....až pak natrefím na nějaký co jede který to zas jakoby rozběhne a jede i to HBO HD apod. ....až do chvíle než zas přepnu na stv1.....jo a všimnul sem si že když to napíše že ,,služba není k dispozici,, a chvilku to nechám být tak to po chvilce naskočí....no ale abych 2 min čekal než to naskočí tak to je dívání naprd.Ještě sem si říkal jestli to není nějakou špatnou komunikací mezi TV a modulem ale v co sem četl zkušenosti uživatelů této TV a toho modulu tak je provoz bezproblémový.tak nevim
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 14. 4. 2011 15:49

A pisu ti dotycni ci a aky modul CI pouzivaju a ci je karta v tom CI module ICE alebo este klasicka Cryptoworks/Irdeto? Mas moznost skusit kartu cslink??
Je dost mozne ,ze chyba bude aj tu.
Alebo skus monoblock bez diseqc teda na jeden sat.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 15:59

smith22 čau, jak naznačuje armaman ono je někdy potřeba si s věcí, kterou přímo neznám pohrát, než přečíst si jen určité informace, přesto...
V menu TV myslím, že mám vše správně a v nastavení je toto:
Napájení LNB: -Zapnuto,Vypnuto - mám nastaveno zapnuto - jinak to vůbec nejede

To by mělo být určitě dobře
Nastavení antény satelitu (LNB): - Satelit - 23,5,19,2 - vyberu co potřebuji, teď 23,5

Toto jsem přesně nepochopil. Pakliže chceš chytat dvě družice, což Ty chceš, je nutné je mít v MENU přístroje OBĚ aktivní v předvolbách. Není možné je postupně zapínat a vypínat. Jestli jsem to jen nepochopil - omlouvám se. Možná bys mohl udělat nějakou fotku MENU TV a linkovat ji sem.
-Transpondér - vyberu např. 12109MHz, H/L

Proč vybíráš konkrétní transpondér? To je jako k ladění - nepochopil jsem. Aktivní musí být všechny dostupné transpondéry na zvolené družici. Co je v tomto případě myšleno „H/L“?
-režim DiSEqC- 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Tón A, Tón B

A v tomto možná bude „zakopán pes“. Zkusil jsi kombinovat? Dej na obě Astry Tón A a pak na 19,2 1/4 a na 23,5 2/4...co se s tím děje nyní? A co když dáš na 19,2 Tón A, na 23,5 Tón B a na oba nastavíš 1/4?
Vybráno mám Tón A pro 19,2 a Tón B pro 23,5 nebo taky jde 1/4 pro 19,2 a 2/4 pro 23,5(vyjde to na stejno.

Teď opět nevím...můžeš zároveň nastavit tzv. Tón, ale i číslo (1/4,2/4...)?
dále je v menu:
-Dol. hranice osc LNB: je tam nastaveno - 9750MHz
-Hor. hranice osc LNB: zde je nastaveno - 10600 MHz

Toto by mělo být dobře.
Signál 22 KHz: tady sou možnosti - Vypnuto, Zapnuto, Automaticky - mám nasteveno Automaticky

Toto taky OK. ... Nemáš tam ještě volbu POLARIZACE? Tam bys měl mít automaticky.

A poslední položka v menu je :
Nastavení reg. polohy: což mám vypnuto protože otočné nemám.

Toto je snad správně, ale v některých případech se výrobce „utne“ v názvech předvoleb a pak se hledá a hledá. Logika v tom být nemusí.

EDIT:
vidím, že pokračujete :-) Takže 1/4 a 2/4 bude asi správně. Možná bude skutečně problém v modulu a jeho komunikaci. Zkus se podívat do MENU modulu přes TV MENU.

Anebo v tom, co se stalo nedávno i mně. Zkus naladit na Astře 23,5 všechny transpondéry pro Skylink, kromě toho jejich nejnovějšího. Kde je, kromě jiného, příprava pro nové kanály, které mají být spuštěny.

ZKUS NEnaladit toto
Satelit: Astra 3B (23,5°E) na frekvenci 11,895 GHz s vertikální polarizací
SR: 27500
FEC: 5/6
Norma: DVB-S
Modulace: QPSK


Pak dej vědět co jak ..jestli vše funguje, nebo ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 18:38

MgX Ahoj.Zkusím ti odpovědět postupně na tvé otázky.

napsal smith22: Nastavení antény satelitu (LNB): - Satelit - 23,5,19,2 - vyberu co potřebuji, teď 23,5

Mgx: Toto jsem přesně nepochopil. Pakliže chceš chytat dvě družice, což Ty chceš, je nutné je mít v MENU přístroje OBĚ aktivní v předvolbách. Není možné je postupně zapínat a vypínat. Jestli jsem to jen nepochopil - omlouvám se. Možná bys mohl udělat nějakou fotku MENU TV a linkovat ji sem.


Obě družice sem v předvolbě samozřejmě zatrhl a mám je k dispozici ale myslel sem to tak, že když chci něco naladi tak tam mám volbu Automaticky(kde jde zadat jen 19.2 nebo 23.5 nebo obě a potom jde vybrat všechny kanály nebo jen bezplatne)U volby automaticky nejde zadat konkrétní transpondér.Na to tam mám volbu Ruční ukládání kde vyberu buď 23.5 nebo 19.2 a mohu zadat i konkrétní transponder.A všechny transpondery kromě dvou které má Skylink sou na 23.5.Proto sem psal, že ,, teď 23.5.

smith22: -Transpondér - vyberu např. 12109MHz, H/L

MgX: Proč vybíráš konkrétní transpondér? To je jako k ladění - nepochopil jsem. Aktivní musí být všechny dostupné transpondéry na zvolené družici. Co je v tomto případě myšleno „H/L“?


Vybírám konkrétní transpondér podle seznamu na Skylinku.Kdybych zadal vyhledat v Automatickém režimu jendnu nebo druhou astru(19.2 nebo 23.5) tak mi to najde uplně všechny kanály co sou na té družici.A to já nechci.To ,,H/L,, je uvedeno v TV.Nevím proč to tak Samsung značí ale znamená to Horizontální -Levý.A u vertikální je to označeno V/R -Vertikální - Pravý.To pro mě není směrodatné - je to prostě jen horizontální nebo vertikální.

smith22: -režim DiSEqC- 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Tón A, Tón B

MgX: A v tomto možná bude „zakopán pes“. Zkusil jsi kombinovat? Dej na obě Astry Tón A a pak na 19,2 1/4 a na 23,5 2/4...co se s tím děje nyní? A co když dáš na 19,2 Tón A, na 23,5 Tón B a na oba nastavíš 1/4?


Nastavení TV mě neumožňuje zvolit zlášť Tóny a potom ještě nastavit např 1/4 jak uvadíš.Musím vybrat Astru(19.2 nebo 23.5) a potom najet na položku Režim DiSEqC: a v ní sem mi otevře tabulka kde mohu vybrat jen 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Tón A, Tón B.Tzn. vyberu např. Astru 23.5 najedu na DiSEqc, vyberu Tón B a potom musím v menu zpět nahoru vybrat Astru 19.2 kde zase najedu na Režim DiSEqC: a vyberu Tón A.Mám už vyfocené toto nastaveni menu ale když sem to chtěl upnout tak ani imageshack,imagebam ani imagevenue nejde.Hned jak to pujde nahodim obr. pro lepší představu a orientaci.

smith22: Vybráno mám Tón A pro 19,2 a Tón B pro 23,5 nebo taky jde 1/4 pro 19,2 a 2/4 pro 23,5(vyjde to na stejno.

MgX: Teď opět nevím...můžeš zároveň nastavit tzv. Tón, ale i číslo (1/4,2/4...)?


Ne nemohum, chtěl sem jen říct, že ať nastavím čísla nebo tóny které sem uvedl tak satelitní příjem funguje.Tohle už mám vyčtené z tvfreaku přímo pro tuto TV že to uživatelům funguje v obou variantách.Je to prakticky to samé.Atˇsou tam tńy nebo čísla tak to funguje.

Mgx: Nemáš tam ještě volbu POLARIZACE? Tam bys měl mít automaticky.


Volbu polarizace tam nemám.Dále tam nemohu zadat nastavení FEC protože tuto položku tam taky nikde nemám a tu Modulaci: QPSK jak si psal taky nemuhu nikde zadat. Ale dočetl sem se že, FEC a tu modulaci si TV nastaví automaticky.

Jinak sem zkoušel zadat transponder 11797 H 27500 a mám tam funkci Vyhledávání sítě - tu když dám na Zapnuto tak mi to naladí všechny transpondery na Skylinku přesně 156 programů(TV tuším 127 a zbytek radia)
Když zadám tu tvoji frekvenci 11,895 GHz V 27500 tak to najde 8 TV programů - Nova, Nova HD, Nova Sport HD, TV Barrandov atd. ....Taková zajimavost je že, ten Nova Sport HD to naladilo už předtím když sem dal ladit tu celou nabídku Skylinku pomocí frekvence 11797 H 27500 se zapnutým vyhledáváním sítě ale naladilo ho to na frekvenci 12109MHz H 27500.Teď tam mám tedy 2krát Nova Sport HD jeden na 11895 V a druhý na 12109 H.
Hlavní problém je tam na tom jednom výstupu z monobloku.Teď sme kabel dali na druhý a jede to naprosto bezproblémů.Jakmile ho dám na první výstup umístěný zhruba pod hlavou v ohnisku(23.5) tak je problém na transponderech s horizontální polarizací.Chvíli se to tváři, že to jede a při procházení programové nabídky najednou přepnu, nechytne se to - napíše to ,, služba není k dispozici,, potom tam hláška skočí ,,špatný nebo žádný signál,,(i když síla i kvalita signálu je dobrá).Po chvilce se to třeba zas chytí a běži vše vpořádku než zas přepnu třeba na tu stv1 - ta mi to většinou tak vyřadí.

-- 14. 4. 2011 19:43 --

armaman píše:A pisu ti dotycni ci a aky modul CI pouzivaju a ci je karta v tom CI module ICE alebo este klasicka Cryptoworks/Irdeto? Mas moznost skusit kartu cslink??
Je dost mozne ,ze chyba bude aj tu.
Alebo skus monoblock bez diseqc teda na jeden sat.


modul IRDETO SMIT + kartu Irdeto Skylink HD (ICE).....tam by problém být opravdu neměl.....např. na mallu v komentářich je sposta uživatelů kteří mají stejnou TV modul i kartu a fachá jim to bez problémů.Já to fakt začínám vidět na ten monoblok - nemusí být možná špatnej ale asi si nerozumí s TV satelitním tunerem nebo už nevim

EDIT: Tady jsou ty obrázky Menu:
Kód: Vybrat vše
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=rwqsf41tvyhxkmrlaq.jpg
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=462j8m4r6crfzyxq654.jpg
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=3t9fv98y2oqk9z1kmrk9.jpg
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=3ve0faj6i5l4tk5dd4wl.jpg
http://www.image-upload.net/viewer.php?file=jwoj1ukrx2qeujtlrly.jpg
Naposledy upravil smith22 dne 14. 4. 2011 21:06, celkově upraveno 1
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 19:51

smith22 screeny nejedou. Chtělo by to vyzkoušet jiný monoblok - jiný výrobce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smith22 14. 4. 2011 20:08

MgX: jj to mě taky napadlo, jen sem nechtěl utrácet.....budu to muset někde splašit - od někoho pučit...........teď sem zkoušel screeny a mě jdou.......zkusim je ještě hodit jinam
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2011 20:17

Ujednotíme si informace. Tudíž - na jednom výstupu při nastavení, které jsi popsal, funguje vše bez nejmenších problémů - je to tak? Na druhém je problém při přepínání ... ano?

Co se týká více některých CZ programů ...stejných. To je občas normální. Přesunují se některé kanály a dočasně fungují na dvou transpondérech. Některé z nich mohou fungovat stále 2x (Skylink/CS Link)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků