Pozera tu niekto filmy v HD kvalite?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrej_B 2. 11. 2006 01:22

Nasiel som toto na jednom fore a ja chcem take tiez. :)

http://www.sonixx-music.de/fernseher/Fernseher7.jpg
http://www.sonixx-music.de/fernseher/Fernseher6.jpg

Predpokladam, ze na to potrebujem pripojit pocitac k TV, mam pravdu?

Alebo pockat na HD DVD prehravac na koniec novembra, ale k tomu nebolo aj tak zatial vydanych nejako vela filmov.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 2. 11. 2006 01:42

Prepokladam, ze ked si HD trailery stiahnem z netu a napalim to na klasicke DVD, tak to nebude to iste ako priame spojenie s pocitacom, ze?
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavex 2. 11. 2006 05:28

Na klasickej TV nikdy nebudes mat obraz v HD kvalite. Ledaze mas LCD TV schopny zobrazit rozlisenie (1920x1080).
pavex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ZED 2. 11. 2006 07:47

HD DVD prehravace uz jsou / treba KISS DP 600 ale i jine /. Potiz je v tom ze nejak neni co prehravat :-).
Jde prehravat i pres PC ale to aby prehralo HD video tak musi byt docela nabusene a navic i tak muzou docela hucet vetraky.
ZED
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drAcOniS 2. 11. 2006 08:07

Anebo si počkat na Blu-ray a HD-DVD :P

BTW ten první obrázek je zřejmě z prezentačního HDD Samsung přehrávače (máme ho i my) a musím říct, že (nejen) ty podmořské záběry jsou ve výborné kvalitě a vypadají nádherně - když jsem je viděl poprvé, tak jsem docela slintal... :)
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 2. 11. 2006 09:46

Tem podmořský záběr je z filmu "Coral Reef Adventure" - doporučuju všem - nádhera v HD. Bylo to vydáno už před pár lety ve spolupráci s Microsoftem - v balení - normální film na DVD + DVD se dvěma verzemi v WMV HD (720p a 1080i tuším).. V ČR se to ale nedá oficiálně nikde koupit, takže jenom nákup po internetu.. Na přehrání je potřeba trochu lepší PC - mé staré 2.0 GHz P4 mělo co dělat i s tou 720p verzí.. :wink:
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrej_B 2. 11. 2006 10:50

Tie videa co tam su, chlapik asi stiahol z tejto stranky, alebo podobnej:
http://www.microsoft.com/windows/window ... wcase.aspx

Pocitac by to mal utiahnut, teoreticky aj 1080p, takze na 720p by mal stacit v pohode. Akurat neviem akym kablom to prepojit, aby ostala zachovana co najvacsia kvalita.


to ZED: Prave som si ho nasiel, vyzera dobre, ale ovela lacnejsie ma vyjde kupit HD adapter k xbox, nech ho uz aspon viac vyuzijem.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 2. 11. 2006 10:54

ZED píše:Potiz je v tom ze nejak neni co prehravat :-).


Vyzera to tak, ze amazon.de spusti coskoro predaj HD DVDs, aj ked ako hovorim, vyber zatial nic moc. To by sa malo ale rychlo zlepsit.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malcolmX 2. 11. 2006 11:11

malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod cermajs 2. 11. 2006 12:09

ZED píše:Jde prehravat i pres PC ale to aby prehralo HD video tak musi byt docela nabusene a navic i tak muzou docela hucet vetraky.

ja poustim HDTV do LCD pres nb a to mam jen P-M 730, 1GB Ram, X700 a HDD ma jen 4200 rpm .... zatez procesoru kolem 80-90%, ale video bezi krasne. videl jsem uz Madagascar v 720p, nedavno sem si sosnul Black Hawk Down v 1080p a par videoklipu v 1080i a p. opravdu krasny vizualni zazitek, doporucuju vsem a uz nebudech chtit koukat na klasickou tv...
cermajs
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 2. 11. 2006 13:58

to cermajs: Ono je taky rozdíl, jestli se díváš na HD DivX nebo WMV HD - to první zase tak náročné na přehrávání není (daní za to je ovšem mnohdy pochybná kvalita - až příliš velká komprese, kterou už na větší TV celkem nepříjemně vnímáš - samé čtverečky.. ), to druhé (WMV HD) dá v 1080i zabrat i poměrně výkonému PC.. :wink: Na tom nb co jsi uváděl například už by to bylo na hraně - bylo by pozorovatelné trhání..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 2. 11. 2006 14:13

Já jsem pouštěl nějaké ukázkové HD WMV stažené tuším z webu M$. Na notebooku mi to jelo výborně na maximální frekvenci Mobilního Sempronu 3000+ (1,8GHz), na 800MHz se to už cukalo. Ale zase ani ten notebook nemá takové rozlišení.
wojta
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod naigoto 2. 11. 2006 14:33

Mám pár hdtv filmů a videoklipů, a i když můj monitor (1680x1050) nestačí zobrazit plných 1080i, tak vizuální zážitek je naprosto úchvatný. Už teď nad dývýdýčkama ohrnuju nos (:
naigoto
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 2. 11. 2006 14:59

Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:09, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 2. 11. 2006 15:17

Apple je proti ostatnim vyrobcum v podpore HD videa minimalne o krok napred...
malcolmX
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků