Co si mam predstavit pod zkratkou HDTV ready?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jirimi 12. 1. 2006 09:54

Dobry den, koupil jsem si monitor LG M203WX (20" LCD s vestavenym tv tunerem) a je na nem nalepka hdtv ready. Muzete mi prosim rici, jestli to LCD ma digitalni tuner nebo to je jen lacina reklama, ze to dovede zobrazit video ve vyssim rozliseni? Diky moc :-) Jirka
jirimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wolfheart 12. 1. 2006 10:04

High Definition Television (HDTV)
The generally agreed upon definition of HDTV is approximately twice the vertical and horizontal picture resolution of today's NTSC TV, which essentially makes the picture twice as sharp. HDTV also has a screen ratio of 16:9 as compared with most of today's TV screens, which have a screen ratio of 4:3. HDTV offers reduced motion artifacts (i.e. ghosting, dot crawl), and offers 5.1 independent channels of CD-quality stereo surround sound, (also referred to as AC-3).

vice o rozliseni http://www.hdtvinfoport.com/HDTV-Resolution.html

porovnani: http://www.cornbread.org/FOTRCompare/index.html (pro zmenu obrazku staci na ne najet mysi)
Wolfheart
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 14. 1. 2006 17:53

Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 15. 1. 2006 14:57

Je-li je TV HD ready, neznamená to vůbec že musí mít dig. tuner. Jsou to naprosto odlišné věci. Takže žádné laciné triky, ale informace, že Váš displej je schopen zobrazit plné rozlišení HDTV. Jestli má i dig. tuner poznáte podle loga DVB někde na čelní straně anebo samozřejmě v návodu.
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 15. 1. 2006 15:08

Pozor - HDTV ready znamená, že má zobrazovač minimálně 720 řádků. Takže každý počítačový monitor novější než 10 let je HDTV ready. Takže pokud to tak vezmu, je to opravdu spíš PR cedulka než aby to něco vypovídalo.
jech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 15. 1. 2006 16:58

Ale každý počítačový monitor NEMÁ TV tuner. A u LCD TV zdaleka neplatí, že je každá HD ready... :wink:

Záleží, díváte-li se na to víc jako na monitor nebo na TV :D
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 15. 1. 2006 17:33

To jo, ale HD ready přístroj nemusí mít tuner. Co třeba projektory nebo plasmový TV bez tuneru? HD je rozlišení obrazu, s tunerem to nemá nic společnýho a s analog/digitál už vůbec ne.
jech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 15. 1. 2006 17:45

Taky nic z toho netvrdím :wink:
Jen reaguji na dotaz
jirimi píše:je na nem nalepka hdtv ready. Muzete mi prosim rici, jestli to LCD ma digitalni tuner nebo to je jen lacina reklama, ze to dovede zobrazit video ve vyssim rozliseni?

Proto jsem se zmiňoval o tuneru.
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuk 1. 3. 2006 22:56

Na nálepky kašlete - sledujte pouze zda má dané zařízení požadované "nativní" rozlišení a taky vstupy a výstupy které jej podporují. To většinou postačuje :D

Tydle nálepky tam dali výrobci protože se báli že lidi v Evropě by byli z názvu HDTV z jakéhosi mě neznámého důvodu zmateni. No moc si nepomohli. :lol:
kuk
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 3. 2006 11:02

HDTV ready bohužel neznamená vůbec nic, kromě toho, že když mu na vstup pošleš video v HDTV rozlišení, tak ho dokáže zpracovat a NĚJAK zobrazit. Zejména plazmy často nemají odpovídající rozlišení.

drAcOniS: Tak LCD TV, která by nezvládala HDTV jsem ještě neviděl.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 3. 2006 16:39

2 KillerZero.: Nemáš pravdu. :-B
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 3. 2006 16:51

vlasta: V čem zase? :roll:
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod insyder 10. 3. 2006 16:55

KillerZero píše:HDTV ready bohužel neznamená vůbec nic, kromě toho, že když mu na vstup pošleš video v HDTV rozlišení, tak ho dokáže zpracovat a NĚJAK zobrazit. Zejména plazmy často nemají odpovídající rozlišení.

drAcOniS: Tak LCD TV, která by nezvládala HDTV jsem ještě neviděl.D/quote]


tak napr. tento to nevie a je ich spusta
http://www.megaobchod.cz/Panasonic-TX-2 ... 10630.html
insyder
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 3. 2006 17:24

Tak dobře, žádnej širokoúhlej LCD. Spokojenej?
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 3. 2006 18:13

DTV Ready, je dohodnuté(!) označení pro spotřebitele, že výrobek zvládá vyšší rozlišení. Je to dost podstatná informace pro laika. S přijímačem DVB, to nemá nic společného. Vztahuje se pouze na rozlišení zobrazovacího prvku. Killer nemá pradu. :-B
vlasta
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků