Co si mam predstavit pod zkratkou HDTV ready?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 3. 2006 18:17

Já jsem přece netvrdil, nic s dvb! Tvrdil jsem to samý co ty, tedy že dokáže zpracovat vyšší rozlišení.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drAcOniS 10. 3. 2006 19:33

KillerZero píše:Tak LCD TV, která by nezvládala HDTV jsem ještě neviděl.d/quote]

Ale, už jednou jsme přece diskutovali ohledně rozlišení. Záleží na propojení. Takže např. Panasonic TX-32LX50 je 80cm 16:9 (spokojený?) s rozlišením 1366x768 a přesto není HD Ready. Ono označení HD Ready totiž znamená, že zobrazovač umí zobrazit HDTV v plném rozlišení, ale hlavně že má odpovídající vstup. Takže to LCD sice má potřebné rozlišení, ale není možnost, jak jej s HDTV zdrojem propojit.

Což znamená, že i když má zobrazovač vyšší rozlišení, ale není označen jako HD Ready, HDTV signál do něj stejně nedostanu, pokud nemá HDMI či DVI-D vstup (což právě nemají). HDTV v plném rozlišení umí ještě přenést i komponentní propojení, nicméně zde už záleží na zobrazovači, jestli umí z komponentního vstupu HDTV rozlišení přijmout, což prakticky (aspoň co jsem zatím viděl) žádné neumí.
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 3. 2006 19:38

Hm, tak přece jen nějaká existuje. Ale abych řek pravdu tak mi to přijde dost nahlavu, vyrobit televizi co dokáže zobrazit HDTV, ale neni možnost do ní dostatečně kvalitní signál dostat.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drAcOniS 10. 3. 2006 19:48

KillerZero píše:Hm, tak přece jen nějaká existuje.j/quote]
Nejen nějaká, oni jsou na tom takhle všechny, které nemají tu (podle všech) obchodně-trikovou nálepku HD Ready... :P

:quote="KillerZero"]mi to přijde dost nahlavu, vyrobit televizi co dokáže zobrazit HDTV, ale neni možnost do ní dostatečně kvalitní signál dostat.l/quote]

Proč? Aspoň to zákazníka motivuje, aby připlatil :lol:

Takhle to nejde brát, vezměme si pro příklad auto - dělá se jedno auto (se stejnou karosérií, podvozkem atd.), jedna verze s 1.4 motorem a druhá s 2.0l motorem. A teď přichází ta zapeklitá otázka - proč dávají do levnější verze slabší motor, když konstrukčně bez problémů vydrží i vyšší rychlost a váhu 2.0l motoru? :twisted:
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 3. 2006 19:52

Nebude to náhodou proto, že ten motor je dražší vyrobit?
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drAcOniS 10. 3. 2006 19:56

KillerZero píše:Nebude to náhodou proto, že ten motor je dražší vyrobit?o/quote]

Ano, to je pravda.

A není stejně tak dražší vyrobit odpovídající konektor, zasadit jej do plošného spoje a přidat "švába", který zprostředkuje zpracování signálu z toho vstupu?

Bylo to myšleno jako příklad, na kterém si to člověk (snad) lépe představí :wink:
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 3. 2006 20:05

Hm, ale při ceně tý televize?
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drAcOniS 10. 3. 2006 20:17

Myslím, že tahle diskuse už je tak trochu mimo mísu :D

Prostě to tak je a to jestli je televize drahá nebo levná je už otázka jiná (třeba i úplně holé Loewe bude prostě dražší)... :wink:
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Steedy 19. 4. 2006 09:06

Pokud chcete vyřešit svuj stávající problém tak se mrkněte na tyto stranky

http://www.profiaudio.cz nebo http://www.hdmi.cz

Tam vám bude vysvětlen ppojem HDTv !! :D
Steedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KillerZero 19. 4. 2006 23:47

steedy: nedělej si tu reklamu

edit: a navíc tam píšou nesmysly, 1080p je naopak MÍŇ náročný než 1080i
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Steedy 20. 4. 2006 10:13

KillerZero: žádná reklama...

Nejsem majitelem firmy ani nic jineho... jen sem na to narazil...
Steedy
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků