Problém s přechodovou sítí 13 DVB-T2 - Větrný Jeníkov

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mandak1 13. 12. 2018 12:53

Chtěl bych se zeptat, zda by někdo poradil, kde mám pátrat po příčině následujícího problému. Ve Ždírci nad Doubravou přijímám DVB-T2, přechodové sítě 11 a 12 bez problémů (signál z vysílače Javořice).

Problém je s přechodovou sítí 13, na kanále 24 z vysílače Větrný Jeníkov. Na střeše mám anténu síto Plzeň (česká výroba). Nepoužívám žádný zesilovač, pouze symetrizační člen. Kabel vede dolů do obývacího pokoje, kde je přímo zapojen do TV. Problém je, že přechodová síť 13 někdy jde zcela bez problémů, někdy zase vůbec, není ani signál. Někdy jen kostičkuje. Zkoušel jsem, zda na to mohou vliv mít nějaká zařízení u nás v domácnosti, ale i po vypnutí všech nic nepomáhá. Napadlo mě ještě rušení od sousedů nebo něco takového. Nevím. Nejhorší je, že ten problém není konstatní, jak píšu, někdy jde vše bez problémů večer, někdy to večer zase nejde. Někdy to jde ráno, někdy ne.

Kabel mám tento - https://www.e1.cz/produkt/1188947-koaxialni-kabel-cb100f-emos-s5141-bily?t=popis Myslíte, že by mohl být problém i v něm? Ze střechy od antény na půdu je použit venkovní kabel a na půdě je pomocí F konektoru spojen s tímto kabelem v odkazu a ten vede až do obýváku.

Zajímavé také je, že kanál 42 ze stejného vysílače takové problémy nemá a fungují na něm programy z DVB-T v pohodě (pouze když je velký vichr, tak někdy nastává kostičkování).

Přemýšlím tedy co zkusit. Odborník by musel přijít zrovna v čas, kdy jsou problémy a to se těžko vychytává, když je to pokaždé jindy. Ještě mám podezření na venkovní kabel, který je na střeše již nějaký rok a na jaře ho chci vyměnit. Nebo myslíte, že může být problém i v tom kabelu EMOS? Že dostatečně neodstíní rušivé vlivy? Je to nějakých 10-15 metrů z půdy do obýváku. Děkuji za případné rady.
mandak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 13. 12. 2018 17:03

Uvedený vysílač sítě 13 má oproti vysílači sítě 11 a 12 desetinový výkon. Vypadá, že v této kombinaci je to na hranici přijímatelnosti https://www.televizniweb.cz/wp-content/ ... %ADkov.jpg a pak může záležet na tom jestli je na trase od vysílače k anténě mlha nebo tam třeba někde prší/sněží.

-- 13. 12. 2018 17:19 --

Stálo by za to podívat se jakou úrověň signálu ukazuje TV přijímač na zmíněných kanálech, tj. 24, 26, 28 a 42 jestli jsou mezi nimi skutečně velké rozdíly. Pokud ne, tak by skutečně mohlo jít o nějaké rušení, které může chytat i přímo anténa.
Jestli se nepletu tak na kanálu 42 běží DVB-T oproti DVB-T2 na 24, tím se může chování v hraničních podmínkách také lišit.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků