Set top box DVB-T2 + monitor

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk M. 11. 12. 2018 20:54

Ahoj, mám dotaz, budu kupovat LCD monitor (IPS) k PC a k tomu časem set top box (třeba EVOLVEO OMEGA T2 ), jaký výstupy bych měl mít u monitoru, stačí HDMI? neorientuji se v tom, díkec
Zdeněk M.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 12. 2018 21:24

Výstupy, či vstupy?

Moderní monitor bude mít/měl by mít/mohl by mít něco z mixu starých a nových portů... VGA/DVI/HDMI/DisplayPort/Component/Composite/USB/sluchátkový výstup. A možná někdo další cosi z mé sestavy škrtne, či do ní přidá ještě další.

No a v návaznosti na Evolveo bys měl řešit adekvátní vstup... předpokládám HDMI. Pak je samo otázkou, jak vyřešíš zvuk.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk M. 11. 12. 2018 21:58

spíš nevím, co k tomu bude potřeba, aby mi jela TV :-D
Zdeněk M.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 12. 12. 2018 08:20

Netuším síce načo je dobré pozerať TV na monitore k PC - tuším dve možnosti, buď máš taký malý byt, že proste normálna telka sa už do neho nezmestí ale PC s monitorom potrebuješ ku každodennej práci tak toto je nevyhnutne potrebné mať alebo nemáš v práci čo robiť tak si chceš skrátiť pracovnú dobu pozeraním TV.
V každom inom prípade by som si kúpil normálny TV s veľkou uhlopriečkou než sa krčiť pri stole s malým monitorom.

Ak ale už musíš požadovanú kombináciu rozbehnúť, uvažoval by som skôr nad USB tunerom do PC než krám typu Evolveo a špekuľovať ako ho pripojiť na monitor.
Jednak s PC získam možnosť napríklad streamov alebo iného "IPTV" vysielania a nebudem musieť prepínať medzi PC a STB.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdeněk M. 12. 12. 2018 09:05

to je materiál ...... :oboze mám to domů k NB, sem tam využít děckám na sledování TV pokud já se dívám na velkou TV . Nevím proč sem taháš práci, přesto díky
Zdeněk M.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 12. 12. 2018 21:04

Já občas používám settopbox (sice DVB-S2, ale to by mělo být jedno) s PC monitorem připojeným přes HDMI, takže to takto jde.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků