UPC vs IPTV - kvalita, cena, instalace?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod domesh 23. 11. 2018 11:25

Ahoj, prosím o vaše rady, názory..

Budu kupovat novou TV, z HD Ready plasmy 43", na které i SD vysílání vypadalo docela použitelně, budu přecházet na cca 50"-55" LED 4K telku.. a trochu se teď obávám toho, jak na tom bude to běžný DVB-T/T2 vysílání vypadat..

Tak přemýšlím, jak to pořešit.. TV budu využívat i jinak (XBOX, YouTube, možná HBO Go), ale z nějakých 50% bude využívána na sledování normální televize.. Přičemž nepotřebuju 200 programů, ale rád bych, aby se na těch pár českých co občas zapnu dalo koukat..

1. možnost je IPTV.. co jsem tak googlil, tak si nejsem jistý, jestli je to dobrá varianta.. u O2 a podobných se mi moc nelíbí cena, přijde mi to zbytečně drahý, u takových jako Lepší.tv a Sledovani.tv jsem zas četl docela hejty na kvalitu.. má někdo zkušenosti? jaká je kvalita? vyplatí se to?
-výhoda je jednoduchost, žádná instalace..

2. možnost je UPC - aktuálně nám visí v paneláku leták na nějakou akci, kdybych od nich vzal internet 150Mbps + základní TV (60 programů, 33 HD), tak to vyjde na 479 Kč.. teď platím za samotnej internet (optika, 50Mbps) nějaký 4 stovky, takže cena by byla v pohodě..
-nevýhoda je nutnost to řešit - vypovědět smlouvu internetu, zařídit UPC, nevím jak je to s přípojkou, jestli už ji mám někde schovanou v bytě, nebo by to museli natáhnout, krabici má UPC ve sklepě na zdi..

A jestli někdo má UPC, tak by mě ještě zajímalo:
- v jaké kvalitě vysílají ty HD programy? Předpokládám Full HD?
- je nutnost mít ten jejich set top box, když budu mít TV s DVB-C? další krabici ležící u TV bych velmi nerad..

Díky za názory..
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 23. 11. 2018 11:31

Já mám IPTV od Centrio,spolecne s netem a kvalita je myslím srovnatelná s kabelem.Jak normální programy ,tak samozrejme hlavne HD,kde je obraz jako"britva".
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 23. 11. 2018 12:38

UPC má velmi kvalitně odbavené HD programy,defacto je pouze přebírá od poskytovatelů v jejich kvalitě.
Na TV nepotřebuješ nějakou krabici,potřebuješ dekodovací kartu a modul do TV-za peníze.
Na net stejně musíš mít jejich modem,tak se krabici neubráníš.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 23. 11. 2018 12:56

Třeba Ti to pomůže v rozhodování. Lepší tv nebrat! Já mam kuki větší, včetně netu za 550 a max. spokojenost. A pokud bys pořídil samasuňga nebo něco s andoidem, tak nebudeš potřebovat ani tu krabičku.
Přílohy
Screenshot_20181011-152000.png
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod domesh 23. 11. 2018 20:21

akburt píše:Já mám IPTV od Centrio,spolecne s netem a kvalita je myslím srovnatelná s kabelem.Jak normální programy ,tak samozrejme hlavne HD,kde je obraz jako"britva".


ze zvědavosti jsem na jejich nabídku kouknul, ty ceny jsou hodně slušný.. nic takovýho tady u nás bohužel nemáme :-D

jito píše:UPC má velmi kvalitně odbavené HD programy,defacto je pouze přebírá od poskytovatelů v jejich kvalitě.
Na TV nepotřebuješ nějakou krabici,potřebuješ dekodovací kartu a modul do TV-za peníze.
Na net stejně musíš mít jejich modem,tak se krabici neubráníš.


Jedna krabice kvůli internetu by mi nevadila, tu mám i teď, ale další k televizi už nechci :-D no ptal jsem se hlavně proto, že jsem četl nějakou dost vyhrocenou diskuzi na upczone, kde si lidi stěžovali, že UPC dělá drahoty a nechce poskytovat TV bez toho jejich Mediaboxu, ani variantu pouze s CA modulem nemají ofiko v nabídce..

DRSG píše:Třeba Ti to pomůže v rozhodování. Lepší tv nebrat! Já mam kuki větší, včetně netu za 550 a max. spokojenost. A pokud bys pořídil samasuňga nebo něco s andoidem, tak nebudeš potřebovat ani tu krabičku.


díky za tip.. můj provider nabízí Kuki taky, ale bez jakékoli slevy, za standardní ceny co má Kuki na svých stránkách taky.. takže nic moc, 400 za internet + 400 za Kuki větší nedám.. ale asi by mi stačila i ta menší verze za dvě stovky..

no.. každopádně dík za odpovědi.. nějak teď stejně nemám chuť a energii řešit výpověď internetu, zařizování přípojky UPC a tak.. zatím asi koupím telku a vyzkouším nejdřív ty IPTV.. koukal jsem, že Kuki má 14 dní zdarma, tak tím asi začnu.. a pak uvidím, podle toho jak to bude vyhovovat :-)
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosswell 25. 11. 2018 10:37

Mám UPC a když máš kartu do CIslotu aby jsi nemusel mít settobox,tak přijdeš o možnost zpětného shlédnutí + přístup do videotéky-Tak pozor na to.Plno lidí je potom *****ých že jim to nejede když mají jen kartu :) já mám kartu jen v ložnici a v obýváku mám settobox caon HD.Kvalita obrazu je celkem dobrá ale myslím že UPC za to nemůže, to záleží na tvůrcích programů.Třeba nechápu jak ČT vysílá tu naší kaprligu v tak mizerné kvalitě až z toho bolí oči.Oproti MS ve fotbale nesrovnatelné!
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2018 21:52

Tak pokud se nepletu, tak toto u Kuki nehrozí. Tam, kde je možnost fungovat přes aplikaci v chytrém televizoru, jede vše skoro shodně se set-top-boxem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 25. 11. 2018 22:50

U UPC to také chodí přes aplikaci Horizon GO.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzei5 26. 11. 2018 09:17

Zdravim,když budeš mít UPC bez krabice,tedy bez boxu,je to sice asi o 80 kč levnější,ale nemáš možnost zpětného shlédnutí..jinak kvali ta je super. Kuki nemá za ty peníze tolik HD programů..nejvíc HD full má opravdu je UPC..Lepší nebrat a Kuki má taky o stupínek horší kvalitu...jsem u UPC a internet mám odjinud,takže myslím,že v pohodě
honzei5
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 26. 11. 2018 09:23

Z. prehravani radeji vyresim pomoci PC, nebo nejake Android krabicky.
Na tech jejich krabicich to spis nejede, jak jede.
Staci se ted podivat na FB UPC, jak si lidi stezuji.
https://www.facebook.com/UPCCeskarepubl ... s_to_page/
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod packy 26. 11. 2018 12:14

Já už asi 3/4 roku používám SledovaniTV - můj provider to nabízí za 99kč k internetu, HD programy mi přijdou ucházející. Rodiče mají UPC - obraz mi přijde "ostřejší", ale to je možná tím, že naši mají 40'' a já 60''. Velká výhoda je zpětné přehrávání a možnost nahrávat si pořady (i automaticky) do své videotéky (mám tam 50 hodin v rámci "tarifu"). Mám u jedné TV jejich set-top-box, jinak to pouštím přes HTPC (pro Samsung, LG a další mají nativní aplikaci). Super je také přístup z mobilní aplikace - i mimo síť providera běží většina programů, dostupné nahrávky a další ... za mě spokojenost.
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domesh 27. 11. 2018 22:33

Díky za info všem :-)
UPC jsem prozatím zavrhl, fakt se mi to teď nechce řešit.. vyzkouším nejdřív to Kuki nebo Sledovani.tv a uvidím, jak se to osvědčí.. :-))
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 7. 12. 2018 15:41

Mal som UPC, sice na SK, ale myslim, ze zariadenia maju rovnake a pristup k zakaznikom tiez. Teraz mam v novom byte Orange, takze mozem tieto 2 porovnat. UPC co sa tyka kvalita obrazu je OK, aj ked nastavit sa da len 1080i. Orange 1080p. subjektivne mi Orange pride kvalitnejsie, ale moze to byt len placebo z nenavisti k UPC. Ten ich mediabox - ja si vyberam naozaj zariadenia kvalitne a toto bola cierna ovca mojej obyvacky. V zmysle, ze som na to len nadaval, kazdy druhy den to malo namale, aby som to vyhodil z okna. Velmi dlhy cas, ked sa cokolvek stlaci, kym to settpox spravi... no jedna nepodarena cinska hracka. Aspon 3x som ich prosil, nech mi vratia ich stary nahravaci HD settopbox, samozrejme to uz neslo. Zvuk - cez HDMI nejde Dolby, len cez optiku, takze kvoli ARC ovladaniu som to musel mat prepojene HDMI a optikou kvoli zvuku. Lenze trvalo to neslo ist len cez optiku, iba ked bol film som to manualne prehadzoval, pretoze casto pri prepnuti programu to poslalo cez optiku taky signal, ze mi AVR vypol zvuk a musel som ho vyp./zap. Prehravanie programov z archivu? Utrpenie - pretacat sa da len s obrazom a ked som napr. chcel kuknut poslednych 20 km z 3 hodinoveho zaznamu Tour de France, pretacal som 30 min. - vazne!!! Zariadenie som 4x reklamoval, kazde kvoli inej chybe, vzdy ho vymenili, ale aby bola predstava o kvalite. Resetovat a cakat 5 minut kym nabehne sa muselo aj kazdy druhy den, niekedy aj niekolkokrat za vecer. No proste hroza. Mal som stastie, ze v novom byte nemalo UPC pripojenie a nemohol som si tu zmluvu preniest a tak som isiel do Orange. A to je nieco uplne ine. Zariadenie je uzasne, okamzite reakcie, pretocit 3 hodiny? ...5 sekund, pripojenie iba HDMI a Dolby fici, za niekolko mesiacov som ho ani raz nemusel resetovat, ...no nemam, co zle povedat. No a to este nechcem hovorit, ake nezmyselne pokuty po mne UPC chcelo, kedze novy majitel stareho bytu nema TV a nemohol som na neho moju zmluvu prepisat... Pretoze UPC si zmluvu automaticky predlzuje kazdy rok, len 1 vetickou napisanou dolu na fakture k poslednemu zlmuvnemu mesiacu a ja som bol v tom, ze uz mam po zmluve a nie som viazany... podobne ako pri telefonickom operatorovi. Tu to tak nefunguje. Zvysuju si svojvolne ceny pocas zmluvneho obdobia... Komunikacia len listami, donutit ich k napisaniu e-mailu trvalo zo 2 mesiace. Proste som stastny, ze uz s touto spolocnostou nic nemam a nikdy viac nebudem mat.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod technikus 18. 3. 2019 08:38

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost s Chytrá Anténa od DigiTV?
Nabídka vypadá velmi zajímavě, otázka je, jaká je realita - smlouva na 2 roky, zda nejsou výpadky, zda lze mít všechny 4 zařízení třeba Smart TV apod.

Díky za reakci
technikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 8. 4. 2019 09:07

Já jediné, co jsem zjišťoval je to, zda lze objednat i bez závazku na 2 roky. Lze, za 150 Kč měsíčně. Víc ale také nevím, nezkoušel jsem to. Přemýšlím momentálně do čeho také jít. Nechci závazek, něco kolem 200 Kč měsíčně a maximum možného, co za tu cenu lze získat.
OnderCZ
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků