Xbox One X a USB TV tuner

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martin-P 29. 5. 2018 07:21

Zdravím jak to je aktuálně s podporou TV tuneru u XBO .

Když vyšel Microsoft Xbox One Digital TV Tuner https://www.amazon.com/Official-Xbox-One-Digital-Tuner/dp/B00E97HVJI potýkal se s tím, že nezvládal moc Evropské vysílání . Údajný problém USA 60Hz vs Evropa 50Hz. Obraz prý ještě Jakš takš šel až na text .
Další problém bylo, že tuner nepracoval pod naším regionem a musel se údajně přepínat na Anglii . Jenže to přepne to kromě regionu a UI přepne i Store a tedy i obsah.

Aktuálně kromě originálního MS existoval ještě Hauppauge Digital TV Tuner USB pro X boX One

-Tedy jak to je aktuálně s podporou TV tuneru u XBO?
-Zlepšila se podpora pro náš region?
-typ na jiný alternativní tuner pro Xbox One?
-Jak to je s DVBT2 (HEVC)?
Martin-P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 29. 5. 2018 07:38

ahoj, nedokážu odpovědět, ale zkusil bych navštívit:
https://console-forum.net/
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiglik 2. 7. 2018 18:34

Ahoj, protože mi dnes došel USB TV Tuner pro Xbox ONE tak mohu podat fresh informace.

- při nastavování Živé TV musí být Xbox nastaven na UK region a zadat UK zip code, jak je to po nastavení jsem zatím nezkoušel "Tak nějak jsem byl rád, že tu funguje".
- Programová nabídka není funkční a dokud nebude podpora v ČR, tak fungovat nebude
- Velmi milé překvapení bylo naladění DVB-T2 programů, když to má Tuner jako podporovaný standard tak samotný Tuner už není nejnovější, takže tak.
- Živá televize jako taková běží krásně, srovnatelně jako s vestavěným tunerem v TV.
- U dálkového ovladače PDP Talon Media Remote for Xbox ONE bylo zapotřebí zadat fixně model TV, aby ovladač plně fungoval.
Stiglik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thedino 17. 1. 2020 10:37

Na základě tohoto snad jediného příspěvku jsem si pořídil taky tuner... bylo to za pár korun...
Region nastaven na UK, zadal jsem tam nějaký post code z Londyna... ale pak to napíše že není žádný signál a vůbec to nehledá kanály...

Přitom normální TV funguje perfektně na tom samém drátě.

Možná je signál slabší? Nebo mám nějaké podivné nastavení v XBOX?

Může někdo poradit?
thedino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drakaaa 5. 2. 2020 13:32

no já si nějaké objednal skrz podporu v linuxu a tvheadend , pokud umi xbox IPTV tak to muže být řešení i pro vás
drakaaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thedino 5. 2. 2020 13:59

Rozchodil jsem to... opravdu to chce UK nastaveni ale taky ten ZIP/PSC musi byt presne... ja nasel neco spatneho.
Pak to zaclo fungovat a nejde jen ten Guide/EPG coz je skoda... ale jinak super a DVBT-2 set top box za par penez.
Xbox ma Kodi a tam jsou nejake IPTV pluginy... ale do toho jsem neproniknul. Predpokladam ze IPTV je placena sluzba pokud to ma byt stabilni.
thedino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mardza 27. 3. 2020 20:06

Zdravím, poradíte prosím jaký ZIP code jste použil, děkuji.
Mardza
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků