Prijem Prima Krimi DVB-T - TV Samsung vs. Technisat ISIO

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tonik666 22. 4. 2018 21:35

Koupil jsem pred necelym mesicem set top box Technisat ISIO HD, a tv mam asi 5 let stary samsung (ue40f5570), ktery neumi dvb-t2.

Progamy mi staci CT/Nova/Prima. Na Technisatu jsem naladil vse v T2, mimo Prima Krimi. Primu Krimi chytam v DVB-T na frekvenci 778 od Czech digital group. Antena vlastni na dome, takze mam koax pichnuty bud v set top boxu mebo v televizi.

Cemu nerozumim, ze tuner televize s prijmem nema problem, program Prima krimi bezi bez chyb v obrazu ci zvuku. Technisat ale prijem nezvlada, obraz se rozpada a zvuk preskakuje. Nenapada me cim by to mohlo byt mimo schopnosti tuneru. Jsem prekvapeny, ze by samsung mel lepsi tuner nez isio od technisatu. nemohl jsem neco opomenout?
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 4. 2018 22:40

To bude tunerem toho set-top-boxu, já měl stb Evolveo Delta HD a měl špatný příjem programů, přitom na Tv šly programy dobře, teď mám stb Strong SRT8211 a za stejných podmínek běží všechny programy kvalitně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Štěpis 24. 4. 2018 14:32

Dobrý den, nechci to tvrdit, ale na základě konzultace s technikem by to mohlo být způsobeno právě tím, že tuner TechniSatu dosahuje lepší citlivosti, což je obecně žádáno. Úvaha je taková, že televizor má méně citlivý tuner. Jenže, cituji: "více citlivý tuner TechniSatu reaguje zřejmě na kdejaký okolní "balast neodborně odladěné antény". V ideálním případě by to chtělo řádný měřicí protokol z místa instalace. P.S. servis v ČR zajišťuje Omko Digital, lze se na ně obrátit...
Štěpis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonik666 26. 4. 2018 20:13

Sel jsem po nejsnazsim reseni - zacal jsem vymenou kabelu od zasuvky za kvalitnejsi s polovicni delkou, 1.5m misto 3m, a obraz jde perfektne. Sam jsem prekvapeny jak snadne to bylo.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků