STB DVB-T2, Internet

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kaja8615 15. 3. 2018 20:28

Zdravím, potřeboval bych tip na "dobrý" set-top-box s hezkým obrazem (pokud má na to STB vliv) s DVB-T2. Chtěl bych aby zvládal HBB, videa z Youtube a měl i nějaký internetový prohlížeč. Ideálně s wifi, ale to cenově asi neklapne tak kdyby zvládal připojení přes wifi adaptér v USB (wifi adaptery mám doma), případně alespoň kabelem.
Teď to hlavní. Rád bych se pohyboval v cenové relaci kolem 1000kč.
(Jde jen o STB k doplňkové starší plazmě Panasonic)
kaja8615
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 30. 3. 2018 17:51

Já taky.
GeneHawkins
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 3. 2018 18:40

Určitým problémem pro DVB-T2 s HbbTV může být certifikace, která nezahrnovala verzi HbbTV, která by měla být u tohoto typu vysílání postupně nasazena. Důležité je koukat, zda STB HbbTV vůbec umí a v jaké skutečné verzi.

S Wi-Fi a dalšími vychytávkami předpokládám cenu nad zmíněných 1000 korun. Ono se stačí podívat do eshopů na tento typ zboží a jejich cenu/výbavu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 30. 3. 2018 18:43

Když se koukneš na Heureku, tak tam ze stovky STB má HBBTV jeden. Nicméně aplikaci na Youtube mají i další.
Takže bych asi netrval na "HBBTV", nepotřebuji ani wifi.
GeneHawkins
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2018 11:05

Jde o to, zda potřebuješ onen STB už nyní. Předpokládám, že bude stav aktuálnější, přijdou další modely s vyšší výbavou a možná zajímavější cenou. Osobně bych o HbbTV nechtěl přijít. STB pro DVB-T2 jsem zatím nějak extra nezkoumal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 31. 3. 2018 12:55

Já ne, moje děcko jo... :(
GeneHawkins
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2018 10:12

Tak pro dítě by to chtělo něco udělat. Asi bych něco zakoupil přes net, aby se dalo vyzkoušet, a když tak následně vrátit. Skutečně boxů s HbbTV je asi velmi málo. Co v rychlosti koukám, tak hlavně Technisat. To by měly být mimořádně kvalitní stroje, s výborným obrazovým výstupem a dobře zpracovaným menu, ovšem za cenu nelidovou.

No a pak je to takovéto, jako kdo chce experimentovat, půjde do nějaké větší/menší „exotiky“ - bude se pídit po operačním systému, jaký tam je... no a následně uvidí výsledek. STB postavený na Androidu asi dá výrazně širší možnosti, než nějaký uzavřený firmware. Z druhé strany odladění tam může hrát velkou roli.

Jinak na technetu byl nějaký test DVB-T2. Nečetl jsem ho detailně, tudíž nemám ponětí, jak moc je to popis, jak moc reálný test.

STB dělá kupříkladu i Strong, který neměl dříve špatné stroje, jak je to nyní - netuším. Poláci sem rvou Ferguson. Měl jsem od nich satelitní exterák a ve své době jsem byl spokojený, byť měl své mouchy, ale z druhé strany taky výborný poměr cena/kvalita/výkon. Jak je to ale aktuálně s touto značkou netuším.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quido56 8. 4. 2018 19:11

Dreambox DM 520/525 s DVB-C/T2 tunerem
Quido56
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků