Jakou anténu pod střechu?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 19. 12. 2017 18:22

neroman když pozveš dobrého a znalého člověka, on si poradí co a jak dát, nastavit, kam lze umístit, kam určitě ne. Sám budeš jen odhadovat, laborovat. Ztratíš spoustu času a můžeš klidně zjistit, že v určitém případě, za určitého počasí, máš zase nějaký problém. Když Ti to udělá firma, měl bys na vše mít záruku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiřetín 29. 10. 2019 19:23

Jsem 10 kilometrů od vysílače, přímo na něj vidím. Anténu mám pod betonovou krytinou Bramac, neriskuji, že mi do ní sjede blesk, jelikož chalupu nemám chráněnou hromosvodem. Příjem signálu skvělý, říkal ten pán co mi to změřil.
Jiřetín
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Julka2 16. 6. 2022 20:08

Zdravím všechny, předem se omlouvám, pokud bude můj dotaz ne úplně inteligentního rázu ale potřebuji poradit. Do teď mi domácnost fungovala na internetové televizi, bohužel již službu nemohu vyžívat, potřebuju klasickou anténu na střechu. Mám klasickou sedlovou střechu. Potřebuji poradit, kterou vybrat. Děkuji
Naposledy upravil Nick Cave dne 17. 6. 2022 21:13, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněn reklamní odkaz s částí textu
Julka2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 21. 6. 2022 22:09

no omlouvám se za komentář ale je to dotaz opravdu bez inteligentního rázu. Ekvivalent tvého dotazu je například: jedu na dovolenou, kolik peněz a jakou měnu si mám sebou vzít.
Jistě uznáš, že zde chybí mnoho základních informací, aby ti někdo mohl dát relevantní odpověď, že?

1/ rada k anténě na pozemní vysílání od zeleného stolu prakticky neexistuje. Nikdo zde nezná tvoje podmínky příjmu. To, že třeba soused 50m od tvého bydliště má nějakou anténu nemusí vůbec znamenat že u tebe pojede stejně dobře jako v jeho případě.

2/ možný je pokus o radu úplně bez záruky pokud by jsi uvedl
- v kterém koutě zeměkoule bydlíš
- jaké stanice/kanály chceš přijímat
- kde se nachází/resp. jaká je vzdálenost k vysílači, který by jsi eventuelně mohl přijímat.
Pokud bydlíš třeba v Praze nebo někde pod vysílačem tak ti možná bude stačit kus drátu.
Pokud bydlíš někde v kopcovitém terénu nemusí stačit ani 4 spřáhnuté 20-ti prvkové antény. Často je u DVB-T lepší signál z odrazu než přímo z vysílače. DVB-T je někdy nevyspytatelný a nelogický. Pomůže měřící přístroj a někdo kdo s ním umí.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 6. 2022 04:20

On ten dotaz měl i odkaz na přehled antén v určité prodejně, ale smazali jsme ho. Bohužel celý příspěvek působil jako forma spamu a reklamy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků