Anténní kabel - poraďte prosím

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jutacz 5. 12. 2017 10:54

Dobrý den,

mám takový problém. Na televizi (Samsung) v obývacím pokoji (respektive na settopbox) mám napojenou rozbočovačem další televizi (GoGen) dvacetimetrovým anténním kabelem, u kterého jsem si sám zadělával koncovky (samce a samici).

V obyváku na televizi naladím i méně chytatelné programy z multiplexu 4 (Nova 2, Action, Comedy Central atd.) A sílu i kvalitu signálu mám tak na 70%. Jenže na televizi ve vedlejším pokoji tyto programy vůbec nemůžu naladit a když už, tak kvalita je tak 10% a na to se nedá dívat.

Nevíte čím by to mohlo být? Jestli kabelem, u kterého jsem si neodborně zadělával koncovky já, kvalitou toho kabelu, nebo třeba televizí, která není zase tak moc kvalitní?

Děkuji za rady.
Jutacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 5. 12. 2017 13:42

Vymen televizory medzi sebou a uvidis hned ci je to v koncovkach a kabli alebo v tom Gogenovi.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 12. 2017 15:56

Problém může způsobovat i ten rozbočovač - jako další zkoušku bych mezi sebou přehodil i jeho výstupy, jestli se náhodou ten špatnej příjem "nepřestěhuje" spolu s použitým výstupem ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ante1 2. 2. 2018 19:20

Uz ma asi vyreseno, ale to nevadi:

Dalsi varianta - treba mas intenzitu vstupniho signalu do rozbocovace uz tak hodne malou, ze STB u Samsungu to jeste zkousne (mam zkusenost, ze nektere STB slapou i pri opravdu mizernem signalu), ale signal neprezije dalsi 20 metrove vedeni... Az udelas veci co radili kluci vyse, dej jeste ten STB ke Gogenovi...
Samsung Galaxy Mega 6,3
Ante1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 11. 2021 14:46

Může mi tok dat v HDMI kabelu rušit anténní kabel? TV je na zdi, vede k ní v liště svazek kabelů - 2×HDMI, elektrika, ethernet a antéňák. Obecně mám problém s příjmem DVB-T na pokojovou anténu, ale vypozoroval jsem, že když v tom jednom HDMI je signál (výstup z PC), kompletně nechytám Novy a Comedy Central. Pak se PC hodí do režimu vypnutého monitoru, v HDMI pak nic neteče a kanály naskočí. Dává to smysl?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků