Sony XE9005 + Skylink - chyba príjmu platených stanic

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 11. 2017 01:20

Ahoj.

Dnes som kúpil novú TV Sony KD-55XE9005 a k nej dekódovací modul:
https://www.datart.cz/Rozhrani-EMOS-IRD ... -SMIT.html

Kartu Skylink mám doma, fungovala mi v prijímači Technisat SIR doteraz bez problémov. Na TV som naladil Skylink, bez problémov našiel všetky stanice presne tak ako ten Technisat. Prepol som na ČT24 a funguje v pohode.

Potom som TV vypol, vybral kartu z Technisatu, zasunul do CA modulu a do CI slotu v TV. TV som zapol a mali by ísť už všetky kanály, aj platené. Tento postup mi poradili v obchode, kde som ten CA modul kupoval. No ale platené programy mi nejdú, chybová hláška:
CI+ CHYBA Hostitelsky certifikat neplatny - vyprsel, prosim, naladte DTV - 17.

Kartu som kupoval v 2012 a od tej doby v pohode fungovala s tým Technisat prijímačom. Ale v TV a v CA module sa proste nerozbehne, nedekóduje platené stanice. Neviete, kde može byť chyba? Samozrejme, zaplatené mám, kontroloval som na zákazníckom webe Skylink, Ráno sa tam chystám zavolať, ale ak by niekto vedel...
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2017 06:14

Sony 9005 jsem ladil s, jak to vypadá, stejným modulem a ICE kartou. Vše proběhlo v pořádku.

Myslím, že ten postup není správně. Jednak si zkontroluj aktuálnost softwaru v TV, ale i v modulu. Dále pak NECHEJ modul v TV, TV obnov do přepravních hodnot a následně vše znovu nastav a nalaď, přičemž modul s kartou měj v TV. Po nastavení a naladění chvíli vyčkej, než začneš přepínat programy. Pokud se neodkódují. Vypni TV a vytáhni zástrčku z elektřiny. Po pár minutách znovu zapoj a zapni TV.

Doufám, že modul dáváš a vysunuješ ve chvíli kdy je televizor vypnutý...nejlépe zcela (nesvítí stavová dioda!).
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 11. 2017 08:57

Už funguje! Díky za reakciu.

Ráno som TV zapol, chcela aktualizovať SW (už večer som nastavil, nech sa sťahuje) a po aktualizácii už všetko funguje ako má, všetky platené stanice Skylinku idú. Len neviem, či to je sposobené tou aktualizáciou SW, alebo tým, že TV bola vypnutá pár hodin a ta karta potrebovala čas.

Ano, ten modul som vždy zasúval do vypnutej TV, myslené úplne vytiahnutý kábel zo zásuvky. Na toto ma upozorňovali v obchode, kde som modul kúpil. A aj ten postup mi tam poradili.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2017 09:05

Mohlo dojít ke špatné synchronizaci, byť hláška oznamuje něco jiného. Stává se. Většinou stačí zcela vypnout TV.

Hlavně, že jede.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 11. 2017 11:14

Jasne, hlavne, že funguje. Ale aj tak by ma zo zvedavosti zaujímalo, čo bolo príčinou, že to funguje. Tipoval by som, že tá karta potrebovala nejaký čas na synchronizáciu a pomohol jej "nočný kľud".
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2017 11:43

Synchronizace je záležitostí několika vteřin, ale často vinou nedočkavé obsluhy (a samozřejmě nejen kvůli ní) selže. V takové chvíli je nejlepší volit úplné vypnutí TV a její následný nový start.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2017 18:48

Ještě jedna věc...

Z Tebou napsaného textu plyne, že Ti v obchodě poradili, provést ladění bez modulu a karty v TV. Modul s kartou vložit do telky až po naladění stanic. Pokud je to tak, rád bych znal důvod. Z mých několikaletých osobních zkušeností plyne, že ve valné většině případů, je jednoznačně lepší modul s kartou mít v TV už ve chvíli prvního spuštění, natožpak při následném ladění.

Dokonce byly televizory, kdy nefungoval modul a TV se musela resetovat a aktualizovat právě s modulem v CI slotu... jinak to nechtělo naběhnout.

Máš výhodu, že využíváš fialový CI+ SMIT Irdeto. Ten většina výrobců doporučuje a doporučuje ho sám Skylink. Ještě, jak by Ti určitě napsal náš expert marts, by šlo odzkoušet Technisat TechniCrypt CI+, opět Irdeto. Byť tento - pokud se nepletu - nedávno ztratil certifikaci Skylinku, většinou běží skvěle, navíc v některých televizorech zajistí rychlejší přepínání programů. Minimálně tím, že u něj lze vypnout nadbytečné hlášky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 25. 11. 2017 00:06

Ano. V obchode mi tento postup poradila predavacka. Je to malý obchod, kde sú aj technici, ale neboli tam, boli na vyjazde u zákazníka. Neviem, preco ten postup.

Keď to takto nefungovalo, vypol som tv, vložil modul i kartu a ladil znovu. Ale chytilo sa to až ráno.

Ten fialový modul mi poradila predavacka, že s ním je najmenej problémov. Inak, prepinanie programov sa mi zdá pomalšie ako na externom přijímací Technisat SIR, čo som používal predtým.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků