Problém s multiswitchem pro DVB-T a DVB-S signál

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ohs_dc 11. 11. 2017 13:37

Ahoj/dobrý den, asi to úplně nepatří do tohoto vlákna a případně mě prosím nasměrujte do toho správného, ale měl bych dotaz na zkušenější. Od multiswitche (MS5/8PIU-4) vedu do bytu dva coaxy, v každém je signál DVB-T a DVB-S. Jeden z kabelů je použit rovnou do TV jen s DVB-T do jakési laciné malá LCD s mizernou citlivostí, přesto naladím všechny mě dostupné MUX (celkem 3).

Na druhém kabelu je rozbočovač IVO SA03-S, takže za ním jdou dva kabely, jeden jen s DVB-T a na druhém jen satelit. DVB-S v takovémto zapojení jede bez chyby. DVB-T ale funguje jen, když fyzicky odpojím kabel do sat. přijímače. Zkusil jsem na DVB-T větev za rozbočovačem vložit galvanické oddělení země i signálu - bez výsledku a DBV-T předzesilovač, ten pomohl jen tak, že bez odpojeného sat. přijímače jde alespoň MUX s nejsilnějším signálem, ty další dva projdou jen, když je fyzicky odpojený sat. přijímač. Ty rozbočovače jsem vyzkoušel asi 4 kusy. Jeden jsem upravil tak, že byl průchozí pro signál DVB-T i S, ale neprůchozí pro DC, tak funguje bez rozpojování DVB-T i S současně, ale jen pár hodin. To si vysvětluji tím, že když jsem vyřadil DC ze sat. přijímače, nejdou tak ovl. signály do multiswitche a ten neví, jaký signál má poslat.

Neměl by prosím někdo nápad, jak toto vyřešit?
ohs_dc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 11. 11. 2017 19:08

Abych řekl pravdu,s podobným zařízením nemám zkušenost...
Ale zaráží mě hned začátek-jeden kabel vede rovnou do TV-bez rozbočovače DVB-T a S?
Zkusil jsi odpojit tuto větev a otestovat?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ohs_dc 11. 11. 2017 20:50

Ty dva koaxy z půdy jsou si rovnocenné a samozřejmě jsem to zkoušel, je zaměnit. Napadl mě různý potenciál zemí, ale TV a sat. přijímač jsou na stejné fázi ve stejné zásuvce a do svodu jsem zkusil vložit galvanické odd. zemí a to taky nepomohlo. Prostě když je do rozbočovače, resp, rozdělovače signálů připojen i sat. přijímač, tak dojte k tak výraznému zatlumení DVB-T signálu, že už to televize nepobere. Bohužel mi odešel selektivní mV měřák, takže si to ani nezměřím.
ohs_dc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 11. 11. 2017 21:21

Tady bohužel nepomohu....
Zkusil si dát dotaz na Parabolu?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 11. 2017 21:53

Anebo zkus zavolat technikům do OMKO, jestli budou ochotni poradit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ohs_dc 11. 11. 2017 22:42

Parabolu ani OMKO jsem nezkoušel, ale děkuji za rychlé odpovědi a rady. Snad to, ve prospěch rodinné pohody, rychle vyřeším. Díky
ohs_dc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 12. 11. 2017 11:26

Mám podobný problém. Do tv přivádím signál ze společné antény a taky ze satelitu prostředníctvím přijímače TechniSat. Když jsou oba současně v provozu, tak u pozemního vysílání mi nehrají některé stanice. Ne že by mi to nějak zvlášť vadilo, jen mi přijde zvláštní že se ovlivňují. https://www.youtube.com/watch?v=eaxYEZBwAPQ
Klidně to smažte, ať není gulášis. :-)
Naposledy upravil johanx dne 12. 11. 2017 19:56, celkově upraveno 1
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 11. 2017 11:58

Že by problém s korektním napájením pasivních dílů?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ohs_dc 12. 11. 2017 18:07

Já mám přijímač od UPC, jakýsi Humax Fox HD. Krom toho, že si nemůžu porovnat kanály podle sebe a že je podle mě o trochu méně citlivý, s ním dosud nemám problém, ale taky nemám jiný, který bych vyzkoušel, zda je to jím. Něco s napájením to bude určitě, protože když v rozdělovači vyndám tlumivku pro DC bypass ze sat. větve, tak DVB-T jde krásně, ale satelit zas jen do chvíle, dokud z multiswitche jde signál, který se ale po chvíli bez signálu z sat. přijímače ale vytratí.
ohs_dc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 12. 11. 2017 19:43

A když se satelitní přijímač nechá připojený do rozbočovače, ale je kompletně vypnutý a odpojený od napájecí sítě tak taky DVB-T nejede?
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ohs_dc 12. 11. 2017 20:04

Když je sat. přijímač ve stand-by nebo zapnutý, tak DVB-T nejde, vypnu-li ho zcela (kolébkovým vypínačem vzadu), tak DVB-T jde bez problému. I bez odpojení napájecího měniče. Že jsem tak smělý, máte nápad jak to vyřešit?
ohs_dc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 13. 11. 2017 00:02

Otázka je, zda ten multipřepínač posílá na své výstupy DVB-T signál trvale anebo pouze když do něj ze satelitního přijímače nejde napájení pro LNB. Podle popisu situace vypadá že DVB-T jde jen když je výstup bez napájení. Což by znamenalo že ze satelitního přijímače něco leze i když je ve standby režimu - kdoví jestli to je rušení nebo napájení LNB. Chtělo by to podívat se do nastavení toho satelitního přijímače, jestli tam je nějaké menu týkající se spotřeby energie a v něm třeba že je LNB napájeno i ve standby režimu - toto pak vypnout.
Rozhodně to ale nevypadá na to, že by se dalo současně přijímat DVB-T i satelit - doufám že to není cílem.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ohs_dc 13. 11. 2017 06:13

Nemyslím si, že by MSW posílal terr. jen při vypnutém sat. přijímače, protože ikdyž je zapnutý nebo ve stand-by, tak na TV chytnu ten nejsilnější MUX na CH33 (se slabším signálem, ale koukatelný), ale ty další na 55 a 58 už jsou tak utlumeny, že již je TV nerozezná.
ohs_dc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 13. 11. 2017 19:17

Ještě pro kontrolu - je doufám ten multiswitch přepnutý na aktivní průchod pozemního signálu.
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ohs_dc 15. 11. 2017 07:47

na terr. vstupu do MSW je "kroutítko", kterým se udává zisk/útlum vestavěného zesilovače, tento ovl. prvek je v poloze maximální zisk. Před vstupem je ještě řazen předzesilovač, napájený po koaxu z MSW. Když je "kroutítko" v poloze MIN, chová se MSW jako pasivní rozbočovač DVB-T se zpětným kanálem. Vyčteno z manuálu.
ohs_dc
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků