Nová DIGI TV - dotazy

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Herrer77 3. 7. 2017 13:50

Zdravím,

zvažuji objednání Digi TV hlavně kvůli sledování sportu v HD. Roky jsem byl celkem spokojeným zákazníkem Skylinku, ale poté, co Nova přišla o práva na fotbalovou Premier League jsem od něj pomalu upustil a k Rumunům se mi nechtělo.

Ale k věci... Několik dotazů obecných:

Jsou tu stávající uživatelé DIGI TV a jak jsou se službou spokojeni? Funkčnost obecně, podpora ze strany poskytovatele, atd...

Co kvalita obrazu v HD i SD oproti DVB-T vysílání, co používám teď a oproti Skylinku?

Ještě technické dotazy:

Mám starou plazmu Panasonic TX-P42V10, která má DVB-C tuner čert ví jakých parametrů. Se Skylinkem kdysi fungoval. Fungoval by s Digi TV kartou? Samo se poptám u poskytovatele, ale když už dotazy, tak se ptám i zde ;-)

Dále pak problém ohledně zvuku... Momentálně pouštím zvuk z TV přes optiku do aktivních repro KEF LS50, jejichž DAC ale neumí Dolby Digital, takže např. ČT Sport HD vydává jen krátký pazvuk a pak ticho :) Jak jsem koukal na set top box od Digi TV, tak ten SPDIF výstup nemá vůbec... Jak tohle obejít, aby mi šel zvuk správně i z beden? KEFy mají kromě USB (používám na hudbu), digitálních optiky a coaxu ještě RCA vstup... Dalo by se to teoreticky řešit sluchátkovým výstupem a dvěma cinchy na konci? Fungovalo by toto zapojení i s tím set top boxem, pokud by tedy vůbec fungovalo...? Případně dokoupit nějaký ten levnější převodník? Na kvalitě zvuku videa mi až tak nesejde, jde mi jen o to, aby to fungovalo.

Předem díky za rady.
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 3. 7. 2017 18:01

Zkusil bych vest zvuk i obraz do TV pres HDMI a z TV do beden optikou. Na TV by mel jit nastavit downmix na PCM stereo. Jen tedy nevim, jestli to zvladne downmix zvuku z externiho zdroje. V nejhorsim tedy i ze sluchatkovyho vystupu analogove, na coz by mel stacit ten kabel jack-RCA
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 7. 2017 17:24

bol som zákazníkom Skylinku, ale presne ako píšeš - Skylink nemá dnes čo ponúknuť:
A/ stanice ktoré ponúka stratili práva na športy o ktoré sa zaujímam (hlavne futbal kvôli ktorému som niekedy satelit zriadil)
B/ zloženie balíčkov u skylinku je totálne k ničomu - každý balík je všehochuť, nie je možné vybrať tematicky čo ma zaujíma.

Dlho som DIGI odolával, hlavne kvôli kvalite. Po tom, čo komplet základ prešiel aj u Digi do HD som skylink zrušil a prešiel na DIGI - ale hovorím o SK, nie CZ takže skladba programov je u nás iná, myslím že lepšia, navyše je tu digisport4 a 5.

KVALITA:
- dátový tok je 90÷110% dátového toku Skylinku.
Porovnanie som urobil nahratím programov a porovnaním objemu dát za určitý časový okamih pri paralelnom nahrávaní na rovnakej stanici u skylinku a digi. Porovnané u CT, STV, Nova, Prima, Eurosport...
Takže doby mazaníc sú dnes dávno preč - teda ak je referencia mazanica od Skylinku :-D

- výpadky signálu
za takmer 4 mesiace boli u digi dva výpadky cca 5 minút, pri oboch oznámenie na obrazovke že pracujú na odstránení závady. U skylinku je väčšinou čierna obrazovka a človek nevie čo sa deje

- výpadky počasie
mám 80cm parabolu natočenú na 1W a 80cm natočenú na 23.5E. Výpadky pri búrkových mrakoch sú na tom rovnako, resp. možno skylink vzhľadom na zvolené parametre FEC je na tom dnes už o niečo horšie

K tvojmu TV: no, na DVB-C tuner ti určite žiadny sat program fungovať nebude. Ani Skylink ani digi. Tak buď tam máš DVB-S alebo v tom máš zmätok.
Používam modul od digi a mám ho v externom prijímači - pokiaľ dnes používaš externý prijímač pre skylink, prečo nepoužiješ to samé pre digi?
modul digi v CI-slote u mňa dnes funguje spoľahlivejšie než Irdeto od Skylinku, hlavne spoľahlivosť nahrávania.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 9. 7. 2017 21:54

Díky oběma za odpověď.

Opravdu jsem napsal DVB-C... Moje chyba, myslel jsem samozřejmě DVB-S - tak jsem jel na Skylinku. Pak přišlo stěhování na druhý konec Prahy a parabolu i s kartou jsem nechal na místě švagrovi, jen telka mi zůstala. Proto jsem řešil ten jejich receiver. Chceš mi tedy říct, že kdybych si pořídil vlastní satelitní přijímač, dal tam jejich kartu, tak by vše šlapalo? Na webu Digi píšou jen o možnosti vlastní paraboly ;-) S tím jejich Kaonem, bych musel zvuk řešit tak, jak píše kolega výše a nevím, jestli by to fungovalo...
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 7. 2017 22:53

Na webu digi máš samozrejme možnosť požičať si ich prijímač alebo ich CA modul.
CA modul zapíchneš do TV alebo ext prijímača a fičíš.

Mám Technisat Technicorder STC, ktorý vie nahrávky dekodovať dodatočne, takže s jednou kartou možno nahrávať viacero programov (podľa počtu tunerov) a prijímač ich dodatočne dekoduje.
Funguje to momentálne ďaleko lepšie ako u Skylinku.
Pokiaľ máš v TV sat tuner a nechceš nahrávať tak ti stačí aj ten.

Jediné čo je u Digi na nižšej úrovni oproti Skylinku je že nemá HbbTV a DolbyDigital je snáď len u HBO HD. Ale za tie peniaze a hlavne s rozsahom programov to nemá chybu.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 31. 5. 2018 07:26

Diky za info. Tiez mam skylink, a pocitujem nieco podobne ako
Dagy2 píše:A/ stanice ktoré ponúka stratili práva na športy o ktoré sa zaujímam (hlavne futbal kvôli ktorému som niekedy satelit zriadil)
B/ zloženie balíčkov u skylinku je totálne k ničomu - každý balík je všehochuť, nie je možné vybrať tematicky čo ma zaujíma.
dagy2


+
dik za info o kvalite/nekvalite. Ak som dobre pochopil, su na tom +/- uz rovnako.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 5. 2018 12:52

Byl bych rád, kdyby si lidé kolem Digi vybrali pro své reklamní nájezdy jiné fórum. Na jejich neobjektivní komentáře zde opravdu není prostor. Nebo nejsou peníze na korektní reklamu???


Podobná, byť takticky provedená reklama, přináší pouze BAN pro její autory.


//spam odstraněn, reklamní uživatelstvo deaktivováno
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 3. 9. 2018 13:57

Mám dotaz,jak vyřešit problém s dálkovým ovládáním k STB Arris,který zapíná a vypíná zároveň kromě STB i TV Philips,dík.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 9. 2018 14:13

Nevím, jak DIGI TV, ale jak je psáno v dnes otištěném článku na avmania.cz - Arris od Kuki - lze v jeho menu tuto funkci aktivovat, deaktivovat. Jestliže tuto variantu DIGI box Arris nenabízí, neboť má jiný software, teoreticky by šlo u TV vypnout HDMI-CEC. Ovšem pak bude zřejmě vypnuta pro všechna přípojná místa, tedy pro další porty.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků