Problém se satelitním přijímačem

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tycoon 26. 12. 2016 17:54

Na jeden satelit jsou připojeny dvě televize pomocí dvou přijimačů se Skylink kartou. Prvním přijímačem byl OpenSat S5000 CR, který neumí HD, druhý je Optibox Zebra mini HD.
Místo OpenSatu se koupil Mascom MC2600 HD. Umí si to automaticky naladit programy Skylinku. Ale:
Po zapnutí se nikdy neobjeví obraz, ale na černé obrazovce se zobrazí hláška E48-32 Žádný signál a po chvíli hláška E52-32 vyhledávání signálu.
Když se odpojí a zapojí anténa, obraz u většiny programů v HD i SD kvalitě naskočí, sílu signálu i kvalitu signálu to ukazuje přes 90 %. Pokud se daný program nepřepne, normálně to běží i několik hodin. Jakmile se začne přepínat, tak po jednom až několika přepnutí se obraz ztratí a opět se objeví E48-32 Žádný signál, a to i když se zpátky přepne na program, který předtím několik hodin běžel. Opět pomůže jen odpojení a zapojení antény.
Výjimkou jsou programy ČT v HD kvalitě, tam se ani po odpojení a připojení antény obraz neobjeví a na černé obrazovce se objeví hláška E37-32 Neznámá služba.
Dělá to u obou televizí. Opensat i Optibox u obou televizí fungují normálně.
Vypnutí ze zásuvky, vyjmutí a zasunutí karty Skylink, zvýšení napájení LNB konvertoru na 14/19V, nic z toho nepomohlo.
Nevíte, čím by to mohlo být?
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 12. 2016 21:36

Zjisti si, jestli ten Mascom nemá několik možností napájení vnějšího LNB po kabelu - tohle mi přijde, jako že se hádá napájecí část obou přijímačů mezi sebou a ten Mascom "prohrává".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 27. 12. 2016 18:17

... a nakonec to bude problém s DiSEqC přepínačem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 27. 12. 2016 19:58

Tak to bylo tím Diseqc nastavením. Přepnul jsem z B na A a začalo to fungovat.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 27. 12. 2016 20:10

Díky za informaci. Můžeš trochu podrobněji popsat řešení problému... rozepsat to nastavení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 27. 12. 2016 20:27

Já tomu sám pořádně nerozumím, takže po lopatě:
Sešlo se mi několik rad a nejvíce jich bylo v tom smyslu, že problém může být v tom nastavení Diseqc. Návod k tomu přijímači píše, že pro Skylink má být nastaveno B. A tak byl i nastaven přijímač, když jsem šel do menu. Tak jsem zkusil nastavit A (ještě tam bylo C a D a pak v dalších řádcích asi ještě nějaká detailnější nastavení), co to udělá. No a začalo to normálně fungovat.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků