DVB-T a HD kanály

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ssx4 22. 11. 2016 23:41

Můžu se zde přítomných zeptat jestli netušíte proč nejsem schopný naladit žádný kanál v HD přes DVB-T? Vysílá se ještě vůbec v HD něco po DVB-T? Bydlím v Praze v Modřanech a mám Bravii KD-55XD8005.
Předem díky
ssx4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 11. 2016 23:53

Zkusit jiny vysilac?
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod ssx4 24. 11. 2016 00:14

A mám má prosím udělat jak? V TV jsem naladil kanály automaticky. Zkusil jsem i manuální vyhledávání a prošel všechny kanály, ale pořád nic. TV mám strčenou přímo do zdi v paneláku. Nemůže být problém ve společné anténě?
ssx4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 24. 11. 2016 02:48

A sousedi HD kanaly naladi?
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod stump 24. 11. 2016 06:15

Nejdříve bych začal přečtením návodu a pak oslovením sousedů a pozvání odborníka z okolí na kořalku za výpomoc a pak bych se ptal zde. Já ladím tv všem v okolí a většinou se jedná o banální věci.
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod ssx4 24. 11. 2016 09:30

Návod jsem četl a v něm nic užitečného není, jen "jak naladit digitální kanály - stiskněte automatické ladění a vše se vám naladí". A protože už jsem už pár TV v životě naladil (včetně HD kanálu, když to u nás začínalo jako experimentální pře 5ti lety, které ale postupem času kvůli hraničnímu signálu na venkově a rostoucí LTE sítí zmizeli). Čekal jsem ale, že v Praze nebude problém...
Sousedů nemá smysl se ptát, jelikož všem je 60+ a jedou na CRT s prvními DVB-T tunery a jsou rádi, že se naučili ovládat alespoň to.
Odborníka v okolí žádného neznám, tak už mi zbývá se jen zeptat zde a zavolat profesionála na kontrolu signálu. Nechtělo se mi ale hned vyhazovat 1000,- za pána, co přijde a řekne "no jo, já tu na svou supermoderní zkoušečku taky nic nechytám, i když by na této frekvenci něco být mělo. Tak máte problém v anténě jděte na družstvo... Proto mě napadlo, že tu někdo možná řešil podobný problém a je to fakt nějaká blbost ;-)
ssx4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 24. 11. 2016 09:38

Sice se to tady resi (a resilo), ale co mas v byte zapojene do te zasuvky, si musis zjistit sam.
Si nekde pujc nejakou antenu, dej ji nekde k oknu, pichni do TV a zkus ladit (treba).
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mc_Bain 20. 12. 2016 06:44

No mě překvapilo, když jsem si v létě koupil novou televizi, že v HD pozemním vysílání běží jen ČT :-)
Mc_Bain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 12. 2016 23:59

a čo tak najprv skúsiť sa pozrieť niekam ktoré programy sú danej časti sveta vysielané cez DVB-T ?
Napr tu http://www.omko.cz/prijem-digitalni-tel ... sto-praha/
možno by sa nebolo treba diviť po kúpe nového TV :shock:

potom nájsť frekvencie jednotlivých muxov a namiesto tlačítka "automaticky" skúsiť hľadať signál na danej frekvencii.
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků