TechniSat TechniStar SIR a usb disk 500GB

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Michaal.K 24. 5. 2016 20:07

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá praktické zkušenosti s použitím satového disku 500GB do usb se satelitním přijímačem TechniSat TechniStar SIR? Chtěl bych použít tento disk nebo podobný:

https://www.alza.cz/verbatim-2-5-store- ... d=18851842

Chtěl bych ho k satelitu připojit a nahrávat na něj filmy ze satelitu. Zvládne tuto velikost tento přijímač? Nebudou stím nějaké problémy?? Díky za info a rady
Michaal.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 24. 5. 2016 23:16

Prijímač v pohode zvládne disk 500GB, zrejme aj 1TB pri max odbere prúdu z USB do 500mA.
Predtým bola spotreba diskov 500mA asi u HDD 320GB, dnes je spotreba nižšia. Nefunkčnosť v podstate nezistíš, disk bude blikať a cvakať v ňom tak, ako elektronická poistka USB bude zapínať a znova odpojovať HDD pri nadprúde.
Istotou je HDD s externým napájaním.

doporučujem vrele formát TSD, ktorý umožňuje samozrejme strih priamo na disku a je u Technisatu bezpečnejsší.
Samozrejme HDD sa z tohto prijímača nedá použiť nikde inde z dôvodu Irdeto certifikácie.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michaal.K 25. 5. 2016 12:08

Ahoj,
díky za odpověď. Tak teda myslíš, že by satelitní přijímač mohl zvládnout tento disk. Já jsem právě nechctěl s externím napájením... Proto jsem vybral tento. Tak ho zkusím objednat a uvidím ;-)
Co to je ten formát TSD. To myslíš naformátovat ten disk na systém souboru TSD? Já co jsem zkoušel tak si to satelit sám na nějaký formát naformátoval a po zapojení do PC jsem nahrané soubory normálně viděl.
Ještě jsem se chtěl zeptat jestli tento satelitní přijímač umí přehrávat formáty avi, mkv a jiné? Pak bych mohl na disku vytvořit dva diskové oddíly (i různě naformátované) a na jeden bych nahrával filmy ze satelitu a na druhý bych si mohl kopírovat filmy (v avi, mkv) a pak je přehrávat přes satelit. Díky
Michaal.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 5. 2016 13:53

Nemá Technisat někde seznam disků, které jsou odzkoušeny a kompatibilní?

Volil bych spíše nějaké WD portable, u kterých by podobné využití mělo klapnout. Tím nechci říct, že Verbatim určitě nepojede, nebo WD portable určitě pojede.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michaal.K 25. 5. 2016 17:11

Ahoj,
seznam jsem nenašel. Jediné co jsem našel, že někdo používal pevný disk 2,5“ HDD Western Digital My Passport 500 GB:

http://www.omko.cz/externi-pevny-disk-w ... ential-30/

Boužel prodej tohoto disku je již ukončen tak zkusím najít podobný typ od western digital.
Naposledy upravil MgX dne 25. 5. 2016 20:03, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněno CODE z příspěvků, kde je využito nadbytečně.
Michaal.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 5. 2016 20:08

Nedávej linky do CODE. Zde nejsi na warezovém fóru. Děkuji za pochopení.

Některé z WD Passport nejsou ideální, stačí číst diskuze pod produkty. Při - kupříkladu - spojení s televizorem disk nefunguje. Většinou je negativní stav způsobem tím, že na HDD je od výrobce blokovaná oblast, která se tváří pro PC, jako další HDD, nebo běžná mechanika. Co nevadí PC, vadí uživatelům a totálně nevyhovuje některým strojům.

Já mám zkušenost s něčím takovým, tudíž WD Portable Elements. Netvrdím, že je to ideál, netvrdím, že přežije vše. Dovnitř nevidím. Jen je prostě používám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michaal.K 26. 5. 2016 19:49

Promiň. Linky už do code dávat nebudu...
Tak zkusím koupit tento:
https://www.alza.cz/western-digital-2-5-elements-portable-500gb-cerny-d433992.htm?catid=18851846
Ten WD Passport radši ne... Díky za rady
Michaal.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 26. 5. 2016 20:47

Ten zrovna myslím mám, jen 1TB.

Ještě před koupí zkus ověřit kompatibilitu s Technisatem. Občas některé přijímače měly s disky problémy. Týkalo se to zvláště nahrávání.

Další teoretickou variantou jsou Samsungy Portable. Tam mám ale jen jeden, hodně starší typ. Nicméně s ním nikdy problémy nebyly. Jak je to u nových - netuším.

No a pak máš ještě možnost vzít něco soběstačného se svým vlastním napájením, třeba. Jak by Technisat reagoval na USB hub (tudíž další variantu s posíleným napájením) v aktivní podobě - nevím. Třeba se ozve Dagy2.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michaal.K 27. 5. 2016 08:47

Hledal jsem na oficiálních stránkách technisatu jestli nemají nějaký seznam podporovaných disků, ale nic jsem nenašel. Jen píšou o použití jejich usb disku: TechniSat Streamstore24. Tak zkusím napsat email na podporu technisatu.
Díky
Michaal.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 27. 5. 2016 09:00

Ten jejich disk bude asi dražší, než klasika.

Jestli Ti odpoví, napiš výsledek.

Díky
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 29. 5. 2016 21:36

expert na SIR Táhlovej ti na inom fóre dal 3 rady - drž sa ich a budeš s funkciou SIR-a spokojný.
- max 500GB, externé napájanie
- formát disku TSD v prijímači
- zabudni na striedavé použitie raz v PC, inokedy v prijímači

Steramstore je ca 2x drahší ako bežný disk - platíš za značku
Rady od dovozcu sú pozbierané inštrukcie po fórach bez vlastného vstupu.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod johanx 30. 5. 2016 19:20

Když jsem na omku kupoval svůj TechniSat TechniStar S3 ISIO tak jsem přibral i na stránce doporučovaný externí pevný disk Western Digital 1TB My Passport Ultra. Musel jsem ho ale vrátit, páč ho přístroj neviděl. Tak používám ext. 2,5" Seagate BackUp Plus 2TB který jsem měl na trajdání.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 5. 2016 07:02

Co vím, tak WD řady Passport Ultra zlobí i s televizory.

Když zkoušet, tak WD Portable Elements.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michaal.K 31. 5. 2016 07:10

to Dagy2: Díky za info, ale moc jsi mě nepotěšil...
Chtěl jsem použít disk s usb3 a bez externího napájení, ale asi budu muset použít disk s externím napájením.

Jen pro úplnost uvádím reakci z omko na můj dotaz ohledně připojení disku, kde doporučují použít rámeček s diskem:
nemám pro Vás žádnou lepší (garantovanou) odpověď, než tu, kterou jsme
právě z důvodu častých dotazů na toto téma zveřejnili na našem e-shopu zde:
http://www.omko.cz/aktuality/324/jak-vy ... bozi-popis
Michaal.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 31. 5. 2016 21:16

Michal, koľko toho chceš nahrávať na ten disk a koľko archivovať?
Nahrávky pri použití čítačky Irdeto sú viazané na tento prijímač - t.j. po poruche prijímača odídu z tohto sveta spolu s priímačom.
Ak by si chcel archivovať nahrávky, potom je potrebné použiť CI-modul a potom môžeš vyjsť napr. s HDD 320GB so spotrebou < 500mA a po naplnení resp. pre archiváciu kopírovať nahrávky napr. na sieťový disk.

Soudruh Koudelka má problém s Technisatmi - ten šrot ako píše - má elektronickú poistku takže pri vyššej spotrebe odpojí disk a USB zostane funkčné. Väčšiina nešrotov odpáli USB a máš po starosti s nahrávaním. :mrgreen:
Dagy2
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků