Aktualizace kanálů Technistar SIR

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kundis2 1. 4. 2016 17:18

Zdravím, mám Skylink + Technisat Technistar SIR. Už cca týden se mi každý den aktualizuje seznam kanálů, což vždy znamená vymazání seznamu pro EPG. Mám přijímač cca 3 roky, a tohle mi přijde divný...cca 9 dní po sobě... Ale, když ještě ten samý den přijímač vypnu a zapnu, k žádné aktualizaci nedojde.

Za radu předem díky!
kundis2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2016 17:47

Předpokládám, že nuceně využíváš FastScan, který se běžným způsobem (jestli se nepletu) u tohoto přijímače nedá deaktivovat. Postup existuje, je na netu. Jedná se o „výmaz“ družice Astra 23,5° E a její záměnu za USER (nastavení DiSEqC). Samozřejmě v té chvíli ale musíš ladit ručně.

No anebo by mohlo zafungovat odmítnutí natažení nového seznamu kanálů přes tlačítko MENU - nutno odzkoušet.

Primárně by bylo vhodné zjistit, zda se ona anomálie děje záměrně, protože Skylink něco zkouší/mění atp., nebo se jedná o nějakou chybu stroje. Pokud neporadí někdo něco dalšího, překontroloval bych aktuálnost softwaru a případně udělal reset do továrních hodnot s novým naladěním a nastavením. Nicméně jak píšu - počkej si ještě na případné další rady od jiných uživatelů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 1. 4. 2016 19:06

1/ nový soft samozrejme nie je. SIR totiž pre CZ/SK zrejme pre neustále sa meniace požiadavky na certifikáciu skončil, tak nie je dôvod.

2/ fast scan zásadne nepoužívam (ale v mojom STC sa dá vypnúť), takže s istotou neviem potvrdiť či "skylink nieč skúša". Ale predpokladám, že by si nebol sám s týmto problémom.

3/ doporučil by som hlboký flash reset. Po troch rokoch sa mohli nahromadiť zmeny, ktoré robia problémy.
- urob si back-up nastavenia pre istotu, ale po flash resete by som ho za normálnych podmienok nepoužil, pretože keď je v pamäti niečo pomotané, back-upom by si si to natiahol opäť nazad do prístroja
- flash reset
- autoinstall - nastavenie diseq-C, obraz, zvuk
- fast scan
práca na 15 minút a môže výrazne pomôcť.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2016 19:26

Díky za doplnění - dovoluji si v tomto případě přiklonit k neobnovení zálohy. Tam může dojít k opakování problému, který se znovu dostane do stroje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kundis2 2. 4. 2016 07:04

Díky moc za rady, ještě zkusím napsat přímo na Skylink.

Tyto přijímače mám dva, dělají to oba...
kundis2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kundis2 3. 4. 2016 11:05

Odpověď od Skylink:

u tohoto satelitního přijímače již funkce Fastscan nemusí pracovat správně, protože ještě funguje podle starších specifikací. Díky tomu je možné, že se každý den seznam aktualizuje.

Je možné dané aktualizace v příjímači vypnout( doporučím využít manuál k přijímači), popřípadě je možné odkázat se na nejbližšího technika ve vašem okolí, který by Vám mohl zmínit, zda-li je k dispozici možnost aktualizovat software přijímače.

-- 3. 4. 2016 11:08 --

Bohužel se mi nepodařilo nikde v menu najít vypnutí Fastscan...jde to vůbec?
kundis2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 3. 4. 2016 12:27

Zajimave ze na obou prijimacich najednou..
Urobil by som to v dvoch krokoch
1/ flash reset, rychly autoinstal bez nastavovani drobnosti,len aby sa to rozbehlo,tj max 5min prace.
Skusil fastscan,epg.
Pokial sa fastscan nepozbiera tak nie je asi ine riesenie nez ho zrusit
2/ postup ako ho zrusit je tak ako pise MgX:
V nastaveni anteny zvolis v tabulke namiesto Astra23.5E
druzicu User1 a v rucnom ladeni potom podla tabulky zo stranky skylinku zadavat parametre TP a preladujes je. Po kazdom TP vyber pokracovat manualne a presun najdene programy do FAV skupiny.
Nebudes mat skylink ale svoje fav skupiny bez obmedzenia.
Potom urob zalohu nastaveni na USB a do druheho prijimaca po flash resete ju mozes naladovat z usb. Pokial ti toto nestaci hladaj guglom tipy a triky pre technisaty.
Tento postup je proti certifacii skylinku takze nemoze byt v manuale
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kundis2 3. 4. 2016 16:16

Díky moc za radu. Trochu přemýšlim o změně, neustálé "vrtochy" a změny Skylinku už mě začínají štvát...
kundis2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2016 17:43

Jestliže se Ti podaří FastScan u přijímačů vypnout - zřejmě budeš mít klid. Takže změna by nebyla nutná. Ale samozřejmě Tě chápu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 3. 4. 2016 22:21

FastScan som nikdy nepoužíval, skusil som ho raz u môjho STC či to nejako funguje. Poradie programov je pre mňa naprosto nezymselné, takže po vyskúšaní zase reset a voľba "nemecko" kde u prijímača STC nie je fastscan.
Používam od roku 2008 ručné naladenie programov podľa tabuľky od skylinku resp. kingofsat pre družice 13E, 19E, 28E.
Naladiť a poukladať ca 70 programov skylinku u balíka Kombi je záležitosť na 30minut. Preladení zase nie je toľko aby to bola dráma.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kundis2 7. 4. 2016 16:14

Tak pomohlo tovární nastavení a znovunaladění Fastscanem. Uvidíme, co to udělá, až bude dostupná zase nějaká aktualizace:)
kundis2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 8. 4. 2016 18:40

ešte by som ti doporučil flash reset, nie továrenské nastavenie.
flash reset je ešte obrazne o rád hlbšie. Naozaj odstraňuje často problémy ktoré sa pomaly hromadia prelaďovaním, presúvaním programov a pod.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kundis2 9. 4. 2016 07:10

Opravdu jsem se snažil, google, tohle forum, youtube, ale nepodařilo se mi najít návod, jak se ten flash reset dělá. Nemáš po ruce odkaznebo tak? Díky!
kundis2
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod kundis2 20. 4. 2016 16:46

Tak po včerejší aktualizaci kanálů dnes vše v pořádku, aktualizace už se neopakuje.
kundis2
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků