Satelitní přijímač HD - Skylink

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 3. 2016 09:17

dakujem,takze lepsie je dvojtunerovy
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 12. 3. 2016 09:21

No je ale treba si potom priplatit.
A hlavne sa nedaj nalakat na AB Prism Cube. Cena lakava, ale len preto aby sa AB com toho nezmyslu zbavili.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 12. 3. 2016 09:59

U více tunerového přijímače je ještě nutné, aby buď bylo podporováno interní sdílení karty, pro dekódování placených programů, nebo aby měl dva sloty pro karty (karty musí být osazeny), nebo dvě šachty pro dva moduly s kartou placené televize (musí být osazeny), nebo jejich kombinaci. Jinak by nebylo možno současně nahrávat a sledovat TV z různých frekvencí, včetně placených verzí.

Ano, také existují specifické moduly - ale to už je - předpokládám, mimo toto téma.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 3. 2016 11:01

a nasli by sa nejake tipy na dvojtunerovy na jednu kartu do 100 - 150e? aby som mohol z jedneho programu nahravat a druhy sledovat.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 12. 3. 2016 21:06

Do 150€ asi najrozumnejsia volba.
https://satelity.ellano.sk/golden-inter ... 32109.html
https://satelity.ellano.sk/golden-inter ... 32109.html

Pripadne mozes otazky smerovat priamo na eshop.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod farnell 13. 3. 2016 09:44

Pripadne tento dvojtunerovy Technisat
http://elektro.bazos.sk/inzerat/5801698 ... sat-S2.php
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dagy2 13. 3. 2016 13:12

Pozor na ten inzerát z bazošu.
Technisat S2 neexistuje, pokiaľ pán majiteľ za roky vlastníctva ani nevie čo vlastní je to smutné. Keby aspoň na fotke bol vidieť názov čo to skutočne je za prijímač - môže to byť totiž kľudne aj SD prijímač.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 13. 3. 2016 13:55

To je sice pravda. Info predavajuceho su nedostatocne.
Nicmenej, existuje telefon a staci sa spytat, pripadne su ine formy komunikacie, mail.
A odkedy maju SD prijimace HDMI vystup?
A len tak mimochodom 15s hladania
http://www.computerbild.de/artikel/avf- ... 42507.html

Takze mily dagy2, v nadnesenom zmysle by som to kludne mohol povazovat za "sirenie poplasnej spravy" ;-)
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dagy2 14. 3. 2016 23:01

Priateľu farnellu....
Tak presne ten odkaz čo si dal je prístroj HDS2 a nie S2 však. To v tvojom odkaze
1/ je síce twintuner ale SD/HD. Takže to čo píšem, tento prijímač už je out
2/ v žiadnom prípade nespĺňa podmienku dopytovača, t.j. s jednou kartou pozerať/nahrávať viac ako jeden program.
Hľadal si bohužiaľ len 15sekund a preto len tak mimochodom zle. :pozor

to, čo pán predáva teda môže byť:
Technisat Digicorder S2 (2xSD, CI-sloty, ale ako píšeš SD nemá HDMI konektor, takže popis S2 v inzeráte je určite nesprávny)
Technisat Digicorder HDS2 (SD+HD, 2xCI+ sloty)
Technisat Digicorder HDS2X (SD+HD, 2xCI sloty)
Technisat Digicorder HDS2 plus ( 2xHD, 2xCI+ sloty)
Technisat Digicorder HDS2X plus (2xHD, 2xCI sloty)

Z tohto možného portfolia jediný použiteľný v roku 2017 je teda v podstate len nemecká verzia HDS2plus, v každom prípade sú ale potrebné 2 moduly a karty master+next.
Inak je to prijímač nezmar a funguje na 100%
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 15. 3. 2016 06:15

Takze zlaty dobry Linux a karta Skylink ICE
Dear Dagy2
Tak presne ten odkaz čo si dal je prístroj HDS2 a nie S2 však.

Ale ja som sem nikde nanapisal ,ze som hladal S2....
To ,ze je to HDS2 je zrejme aj z foto a preto som hladal pribuznost podla foto, pretoze inak sa to dohladat neda. Presny nazov v inzerate nefiguruje.
A nikde v mojom prispevku vyssie nie je zmienka o S2 ako takom.
Alebo som daco prehliadol a napisal som konkretne, ze "pani tak toto je ten S2" ? Pritom jasne a evidentene to podla foto je HDS2???? (Otazniky su tam nie preto ,ze sa pytam ale preto,ze dalsie udaje su otazne. To len zato dopisujem aby to zas dakomu nebolo nejasne)

A ano netusil som ani to ,ze ten nemecky "nezmysel" ma tolko verzii. Bohuzial pre dakoho. Alebo vdaka bohu?
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod icotech852 15. 3. 2016 08:00

farnell píše:Do 150€ asi najrozumnejsia volba.
https://satelity.ellano.sk/golden-inter ... 32109.html
https://satelity.ellano.sk/golden-inter ... 32109.html

Pripadne mozes otazky smerovat priamo na eshop.

v pohode,Technisat teda budem ignorovat.A tieto linky su dobre? som v tom laik,takze to iba zapojim a pojde? :-)) aby som sa nemusel hrat s nejakym softwerom
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 15. 3. 2016 08:47

Satelity ponukane ellano su vacsinou nastavene tak aby boli funkcne pre kohokolvek.
Stalo sa vsak uz,ze niekomu system padol a pouzil potom iny img.
Ja tiez pouzivam ine img ako tie od ellano no co viem tak ten ich v mojom Gigablue bol funkcny a bolo v nom vsetko na co si hadam zmyslis.
Najlepsie bude ak kontaktujes ich podporu. A vsetky otazky Ti radi zodpovedaju. Pripadne poradia aj iny prijimac ak budes mat problemy s Linux.
Rovnako tak viem,ze nemaju problem sa dohodnut aj na vymene pokial ti dakym sposobom prijimac nebude vyhovovat.
Vela ludi robi z Linux strasiaka no v skutocnosti to zas az taka hroza nie je.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dagy2 16. 3. 2016 22:22

Farnell, priateľu
dal si link na 8-rokov starý prijímač. doba pokročila a použiteľnost takto starých prijímačov je obmedzená.
Upozornil som teda, že prijímač z bazošu je do budúcnosti už nepoužiteľný.
Tak netuším k čomu je dobré ukazovať, že si dokážeš vygugliť za 15 sekund irelevantnú informáciu. Nevadí.

Linux by som neodporúčal niekomu, kto sa nechce hrabať v sw a študovať po internete. Tak ako je písané vyššie, keď niečo nepôjde skylink ťa pošle dokelu.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 17. 3. 2016 04:50

"Paci" sa mi tvoja(vasa) predposranost z Linux a tym tuto debatu koncim.
P.S. icotech v sprave ponuku dostal. Je na nom ci ponuku vyuzije.
S nikym, opakujem nikym inym o tom debatovat nebudem.
Ostatni nech si pomoc a rady zhanaju kde chcu, tiez som si to presiel sam.
Mozno Vam Glisnicek-ulisnicek pomoze.
Skylink tiez nema svoje ready vraky dotiahnute na 100%. A este stale je dostatok ICE kariet na trhu, na to aby aj Linux nasiel svoje vyuzitie.
Radsej box s OS ako daky uzavrety nedorobok.
"Frštenzi" ?
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 17. 3. 2016 19:45

farnell až budeš mít chvíli, přečti si celé toto vlákno znovu a zamysli se nad tím, jestli zde není někdo, jenž se chová lehce arogantně a provokuje. Ano, myslím Tebe...
farnell píše:...mily dagy2, v nadnesenom zmysle by som to kludne mohol povazovat za "sirenie poplasnej spravy" ;-)

farnell píše:Dear Dagy2

farnell píše:"Paci" sa mi tvoja(vasa) predposranost z Linux...
"Frštenzi" ?

Kritiku za špatnou nabídku tazateli, kritiku, kterou vznesl Dagy2 jsi bohužel - dle mého názoru - neustál. Takže až zase budou zvony zvonit, jak se někde děje bezpráví - prosím, aby sis nejdříve zametl před vlastním prahem. Tu vulgaritu si také můžeš nechat domů. Děkuji za pozornost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků