Homecast HS3200IRD nahravky

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod z4jko 8. 1. 2016 22:13

Daju sa nahravky z tohto satelitneho prijmaca prehrat aj v PC?
Diky
z4jko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 8. 1. 2016 22:55

všeobecne platná zásada je:
- nahrávky urobené na prijímaoch skylink ready s kartou strčenou v certifikovanej čítačke Irdeto sú blokované na prehrávanie len v tomto prijímači
- nahrávky urobené v prijímačoch aj skylink ready ale s kartou vloženou v CI-module sú voľne prenositeľné

tento Homecast nemá CI-slot takže pokiaľ neexistuje nejaký "nezákonný postup" nahrávka sa nedá prehrať nikde inde.
tento prijímač by som nebral, pretože nemá CI-slot. Budeš chcieť napríklad prestúpiť k Antiku alebo DigiTV ak budú mať lepšiuponuku a s týmto prijímačom si v koncoch.

inak moja otázka znie, načo je dobré prehrávať nahrávku z TV v PC. Chápem jedine ak je niekto napr. v nemocnici a chceš mu priniesť filmy do notebooku.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 9. 1. 2016 07:46

"nezákonný postup" = alternativny postup

"inak moja otázka znie, načo je dobré prehrávať nahrávku z TV v PC." = Dakto si rad robi archiv.

Inak ak chce dakto dalej pracovat s nahrávkami tak urcite by som ziaden nezmysel typu Skylink Ready nebral.
Tu je asi najrozumnejsia cesta pouzit open source zariadenie. Cize do reci zrozumitelnej sirokej verejnosti, prijimac s Linux. Vacsinou postaveny na Enigma2 pripadne Neutrino(menej pouzivany)
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod z4jko 9. 1. 2016 12:21

A ten alternativny sposob existuje?
z4jko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farnell 9. 1. 2016 13:46

Kazdy jeden prijimac ktory nema Skylink Ready je vlastne "alternativny" sposob.
Zariadenia Skylink Ready nedovoluju s nahratym programom cokolvek dalej robit. Hlavne pokial ide o ich moduly ci prijimace so Skylink certifikáciou.

V iných prijimacoch mozes robit takmer cokolvek vid. moj príspevok vyssie.

Aby nedoslo k zlej interpretacii. Toto funguje s kartami Skylink ICE a Irdeto.
S M7 skusenost nemam a tu viem len tolko ,ze bez CI si naloktory Linux s tym poradi.
Ale opakujem toto ja osobne overene nemam.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 1. 2016 14:45

Archivácia nahrávok:
na archiváciu nahrávok predsa nepotrebujem PC. Možnosti:
1/ nahrávam priamo na NAS HDD alebo nahrávky ktoré chcem archivovať kopírujem po nahratí na prijímači na NAS. Tu mám potom skutočne archív, pretože môžem mať diskové pole aj na tom najlacnejšom NAS
2/ nahrávam na USB HDD alebo kopírujem na USB HDD - potom môžem "archivovať" USB HDD a to aj u skylink ready prístrojov. Pravda pokiaľ môj skylink ready nezdochne - potom je celý archív v keli.
3/ mám dostatočne veľký HDD priamo u prijímača

Ďalšia práca s nahrávkami:
to je čo? Strih?
na toto tiež samozrejme nepotrebujem PC a kopírovať hore-dole nahrávky. Strih môžem predsa robiť priamo v prijímači.

Takže kupuj nejaký prijímač ktorý má CI-slot. Jednak budeš mať voľnosť prechodu ku ktorejkoľvek službe a v prípade, že to bude skylink ready stroj bude mať možnosť nahrávať voľne ak by si tie nahrávky chcel kopírovať niekam inam a archivovať nezávisle od tohto stroja.
ak si zamilovaný do Homecastu, nájdi taký čo má CI-slot, určite taký vyrábajú.

Ak máš M7 kartu, zabudni na linux. Najmä viactuner s linuxom a M7 kartou je ako zlatý kliniec - ale do oka. :D

P.S. ešte by som tiež rozmýšľal o tom aby prijímač mal možnosť použiť dve karty irdeto...
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků