V RD 3 televize...jakého poskytovatele TV služeb?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bobo-dave 11. 10. 2015 16:50

Dobrý den,

v rodinném domě budou 3 televize. Tudíž by mě zajímalo jakého poskytovatele televizních služeb pořídit. Chtěl bych aby na každé televizi mohli sledovat v jeden moment různé pořady. A aby v nabídce byli i nějaké ty HD programy. V současné době přijímáme asi cca pouze 17 programů a z toho bohužel 0 HD...prostě není na ně dostatečně silný signál.

Tudíž nevím, zda pořídit satelit či to jde zapojit jinak.

Velice děkuji za případně poskytnuté informace jak toto řešit.
bobo-dave
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2015 18:44

No, je velmi složité odpovědět, když netušíme, kde se RD nachází, respektive, jaká nabídka se v dané oblasti nachází.

U satelitního příjmu musí mít každá televize svůj interní DVB-S/S2 tuner, nebo to stejné, ale v externí podobě. Stejný stav by byl u případné kabelové televize, či pozemního digitálu. Prostě záleží na tom, jestli máte modernější televizory a přesně co obsahují, nebo ještě staré CRT (hluboké) televize.

V pozemním digitálu v našem Absurdistánu nyní skončilo několik HD stanic a už vysílají jen SD. U satelitního příjmu, nebo u některých kabelovek by stav byl podstatně lepší, byť třeba u Skylinku došlo také k redukci HD kanálů. HD Nova, Nova Cinema a Fanda je zřejmě již minulostí.

Doplň tedy dotaz, bude se lépe radit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobo-dave 11. 10. 2015 18:52

RD je v Rovensku pod Troskami....byla nám nabídnuta O2 TV....bylo mi řečeno že Setobox můžu mít u televize ke které nemám možnost připojit internet....u těch dalších kde jde internet mohu použít kód a lze sledovat i na těchto televizích jejich nabídku, (jen pouze bez HD programů) Tak prozatím nevím.

UPC zde služby nenabízí a kabelovku přímo u našeho baráku taky nemáme. Tak zatim nevim jak to vyřešit

Případně by i stačily 2 televizory s větší nabídkou programů.
bobo-dave
Junior

Odeslat příspěvekod jito 11. 10. 2015 19:11

Pro tvou potřebu bude nejlepší satelitní příjem-Skylink nebo UPC.
O2TV pro 3 TV bych nebral ani náhodou...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 11. 10. 2015 20:32

pokiaľ má tá O2 optiku (asi ťažko, že?) tak by som sa 3-och tv nebál.
Opýtaj sa ich akú rýchlosť internetu ti ponúknu bez TV, pokiaľ je to 5MB a menej tak to s TV bude poslabšie.

V tom prípade ti zostáva naozaj len SAT TV.
Pokiaľ majú tvoje TV sat tunery, tak je to o ponuke ktorá ti bude vyhovovať freesat/skylink podľa počtu a typu programov versus cena.
Pokiaľ potrebuješ externé SAT boxy, u Freesat máš zrejme možnosť získať nejaký ten prijímač do prenájmu a 3 karty nie sú problém.
U Skylink si musíš všetko zohnať sám. Máš zase ale jdnoduchú a voľnú voľbu platieb - napr. jeden TV povedzme základ za 2EUR/mes, druhý TV platená ponuka s možnosťou zmeny každý mesiac a tretí TV kopia druhého za cenu karty NEXT.
Kombinácií je nespočetne.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2015 20:46

No, jen aby mu řekli, jakou rychlost mu poskytnou. Bohužel - známému nabízeli kde co, ale když se šlo na věc, zjistilo se, že prostě tam co bydlí, se na nějakou slušnou rychlost dostat nemůže.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 12. 10. 2015 07:29

To máš svatou pravdu. U nás je T_COM a to je rovnaká banda.
Mám teraz neviazanú linku 5M. Pani mi volala či mám záujem predĺžiť viazanosť. Povedal som, že nie pretože 5M mi už dnes nestačí. Ponúkla za tú istú cenu 20M s tým, že vymenia službu ADSL za VDSL ale musí to potvrdiť technik. hovorím, fajn, tak ho pošlite. Ale to nejde, musím najprv objednať službu a podpísať novú zmluvu. Potom pošlú technika a ten mi možno oznámi, že bohužiaľ pani sa sekla a ono to nejde. A zostanem u nich trčať na ďalšie roky s pôvodnou 5M...
Možno ešte tazatelovi na vysvetlenie:
- slušný HD program je prenášaný u satelitu dátami dátovým tokom 6÷7 Mbps (zahraničné cez 10)
- bežná metalická linka od telekomunistického prevádzkovateľa má dnes ADSL pripojenie 5 Mbps. Už z tohoto vidíš, že tam miesto na HDTV chýba.

ak budeš mať dve telky, potrebuješ 2x dátový tok. Myslím, že u nás ani 3 telky na metalickej linke neponúkajú. A ešte k tomu asi človek chce internet. Ten má potom zrejme dátový prenos ako niekedy u dial-up-u.
Alebo sa mýlim a technika nafúkla dráty?
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bobo-dave 13. 10. 2015 18:52

Od O2 mi bylo nabídnuto 20M s O2 TV....řečeno mi bylo že lze přes STB mít na jedné TV jejich nabídnuté programy a druhou TV připojenou přes ethernet a přes aplikaci O2 sledovat též ty programy (samozřejmě bez HD programů) ty půjdou pouze u televize kde bude STB (takže lze sledovat nezávisle 2 TV a na každé sledovat jiný program)...no a na 3TV nechám klasickou anténu kde bude sice jen pár programů ale hold to bude stačit.

Myslíte že je to dobrá volba?

Jinak když u nějaké TV nemám možnost připojit Ethernetovej kabel s internetem byla by toto adekvátní náhrada za Smart TV?

http://www.czc.cz/evolveo-android-box-q ... _Box_Q4_4K
bobo-dave
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 13. 10. 2015 23:18

myslím, že mne by doma s tímto bastlem vyhodili...
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bobo-dave 14. 10. 2015 09:32

proč?

-- 14. 10. 2015 11:06 --

Potřebuju mít na jedné TV stálý příjem programové nabídky....a na dalších dvou eventuelně přesouvat toto zařízení s aplikací O2 TV, takže by to eventuelně stačilo. Tak co vy na to?
Přímo od dealera O2 mi bylo řečeno že lze nezávisle sledovat na 2 TV jejich programovou nabídku....jen na té kde nebude STB ale pouze aplikace O2 TV tak tam nebudou HD programy.
Což by mi nevadilo.
bobo-dave
Junior

Odeslat příspěvekod bobo-dave 14. 10. 2015 11:06

Nebo jak to máte doma řešeno vy pokud máte doma vícero TV a chcete vícero programů? Nebo to vůbec neřešíte a jedete na pozemní vysílání?
bobo-dave
Junior

Odeslat příspěvekod bobo-dave 14. 10. 2015 13:03

Tak O2 jsme s přítelkyní zavrhli nakonec...hlavně kvůli těm výkopovým pracem co by museli dělat...plus ještě zbytečně provrtávat barák....takže to asi vidím na Satelit.

Kdo je podle Vás vhodný poskytovatel?
Skylink? Freesat? či jiné?
bobo-dave
Junior

Odeslat příspěvekod jito 14. 10. 2015 17:04

Vrtat barák se bude muset u každé volby-nějak se ty kabely z střechy do baráku musí dostat...
Vhodný operátor-nejde odpovědět-každý má něco.Např.UPC druhou kartu na druhou TV poskytuje zdarma.
Otázka je postavená i podle toho,jestli chceš platit nějakou nabídku.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobo-dave 14. 10. 2015 18:45

Bejvalej majitel tu rozvod na satelitní TV již měl....tudíž ze střechy je to navedeno....jedna zásuvka na satelit je hned v podkroví a druhá v přízemí....takže jediný co bych chtěl tak ještě vrtnout dolu do sklepa (je totiž obyvatelnej)
UPC jsem zkoušel zda podle adresy můžu využít jejich služby a psalo mi to na netu: Služby na Vaší adrese bohužel nejsou dostupné
bobo-dave
Junior

Odeslat příspěvekod jito 14. 10. 2015 19:34

Mám tím na mysli UPC sat.vysílání-Freesat
http://cz.freesattv.tv/
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků