Nefunguje satelit

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lucia89 30. 5. 2015 19:17

Jdu si k Vám pro radu. Včera po bouřce nám přestal jít satelit. Asi po hodině to naskočilo a pak zase vypadlo. Dneska to šlo jen odpoledne, ale bez zvuku. Když sem s tím chtěla něco udělat, tak to vypadlo. a píše mi to na satelitu, že není signál. Ovladač nereaguje. Když to naskočí, tak ovladač reaguje normálně.
Satelit máme od Skylink, Allboox HD, televizi Samsung LED( rok starou) no a televize na kabelovce funguje normálně. Jinak satelit máme od listopadu. nebyl žádný problém až teď.

Nevíte, co s tím?

Díky za odpovědi. ;-)
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 5. 2015 20:04

Chtělo by to servis, vypadá to na atmosférickým přepětím poškozenou vnější jednotku (LNB) = "to co je vystrčený na klacku před parabolou". Takhle na dálku lepší radu nedá asi nikdo. Možná se jen ve větru uvolnily nějaký spoje a bude stačit je dotáhnout, ale je potřeba to vyzkoušet. Obrátil bych se na toho, kdo to na barák namontoval - přece jen, je to jen zboží a na zboží je pořád 2 roky záruka.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lucia89 30. 5. 2015 20:08

No teď už to funguje, jedou všechny programy, akorát bez zvuku. Takže myslíš, že je něco s tou parabolou. Jenže je problém, my nebydlíme v ČR, takže volat sem technika. Nevím. Ještě by nás odpojili úplně.
Zkouším něco ladit na ovladači. Chci zkusit znovu zadat to Tovární nastavení, jenže mám strach, že to zase hodinu nepůjde. Normálně to celou zimu fungovalo. Sníh, mráz v poho. A teď jedna krátká bouřka a je po. :oops:
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 5. 2015 20:30

Aha, tak pokud nejede JENOM zvuk, může to bejt i jen v tom "vnitřním přijímači" - ten by pak mělo stačit vzít pod paži a odvézt do Česka do servisu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lucia89 30. 5. 2015 20:40

Asi to tak udělám. Něco bude vevnitř. Ale vždyt to nen ani rok starý a hned by se to *****? Teď sem zkoušela tovární nastavení. A zase to celý vypadlo. Ale teď víme, že to bude něco v krabičce. Já jenom chtěla vědět, jestli bych si to nemohla spravit sama doma:-)
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod Lucia89 31. 5. 2015 19:26

EKKAR píše:Aha, tak pokud nejede JENOM zvuk, může to bejt i jen v tom "vnitřním přijímači" - ten by pak mělo stačit vzít pod paži a odvézt do Česka do servisu...



Ahoj, prosimtě, tak mám další problém. Když nám nejde ten satelit, tak sem chtěla napíchnout počítač na HDMI kabel, abysme se na zprávy koukli na televizi. A ouha.. Nefungovalo to. Tak sem vyměnila starej kabel za novej a zase to nešlo. Píše mi to, že není na HDMI kabel signál.
A na to samý je napíchlej ten satelit. Tak mi řekni, čím to může být? Kdyby ten satelit vypálila bouřka, tak nejde satelit, televize nic. Ale satelit fungoval do tý doby, než sem na něm zadala Tovární nastavení a teď už to nejde vůbec.
Takže bude v problém v televizi a myslím, že i v tý krabičce k satelitu. Televizi máme rok starou. Normálně funguje, až na ten kabel. Tak že by se ***** něco v ní? Je ještě v záruce, tu jsme kupovali tady, takže bych jí tam mohla donést hned, ale zase budeme bez televize úplně.
Tak já nevím co mám dělat a vrtá mi v hlavě čím to může být?
Tydle nový věci stojí všechny za h...o :/

Dík za odpověď.

L.
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod jito 1. 6. 2015 09:34

Pokud jsi udělala tovární nastavení,tak je velmi pravděpodobné,že není nastavený HDMI výstup z přijímače-tedy je neaktivní.
Tedy vem scart kabel,a připoj do TV.Scart výstup je vždy aktivní.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucia89 1. 6. 2015 11:02

No jo, ale když sem chtěla do televize připojit kabelem počítač, tak to nešlo. Scart kabel je ten silnej? Ten ale nemám.
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod marts 1. 6. 2015 11:34

Možné je, že se při té bouřce něco dostalo přes satelitní přijímač až do toho HDMI vstupu na TV, tedy tento vstup může být poškozen. Čili asi zkusit ještě nějaký jiný zdroj signálu a pak případně reklamovat.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucia89 1. 6. 2015 11:38

Díky. Já sem si to myslela taky. Protože nejde ani ten počítač. A myslíš, že bude i něco s tím přijímačem od satelitu?
Zkusím ještě koupit ten scart kabel, jestli to půjde přes to. Jinak fakt nevím. Máme tam i druhej výstup na hdmi a ten nefunguje taky. Je to celý zepeklitý. Ale je mi divný, že bouřka šla z opačnýho konce baráku a satelit máme chráněnej na balkóně. Dost chráněnej, pod střechou.

-- 1. 6. 2015 12:39 --

marts píše:Možné je, že se při té bouřce něco dostalo přes satelitní přijímač až do toho HDMI vstupu na TV, tedy tento vstup může být poškozen. Čili asi zkusit ještě nějaký jiný zdroj signálu a pak případně reklamovat.

Jak sem psala. Máme jen možnost satelitu. A technik sem nepřipadá v úvahu. Ještě by nás odpojili...

-- 1. 6. 2015 13:22 --

Tak už sem z toho celá jelen!!!! Satelit už zase funguje!!!! Ale pořád bez zvuku. Nemáte nějakou radu?? Díky moooc.
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod jito 1. 6. 2015 12:22

I když je satelit "chráněný" střechou,tak to nic neznamená...
Nedávno jsem řešil podobný problém-po úderu blesku cca.100 metrů vzdáleného,odešel konvertor a 2 přijímače.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucia89 1. 6. 2015 12:27

No já sem z toho div živá. Musím to řešit sama. Manžel na tydle technický věci neni, tak to zbylo na mě. Ale nejde mi do hlavy ten zvuk.
A ten satelit. Nejdřív to celej víkend nejde a teď to jde. ale musela sem vymazat programy v televizi( v kabelovce) znova je tam nahrát a zkusila sem HDMI vstup a ono ejhle. To fungovalo. Naladily se mi tam programy, ale ten zvuk. Teď se to bojim odpojit, vyměnit ten HDMI kabel za novej. Aby mi to zase chodilo.Úroveň signálu mám 96% a kvalitu 72%.
Tak já nevim. :hm

-- 1. 6. 2015 13:33 --

Tak sem vyměnila kabel a už to zase samozřejmě nejde. Tak chvíli to jde a pak ne. Myslím si, že bude něco s přijímačem od satelitu. Jiak to envidím.Kdyby byl vyhořelí hdmi kabel, tak to nejde vůbec. To všechno vyhodim a budu mít klid.
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 2. 6. 2015 09:38

Lucia, som absolútny hudobný antitalent ale preto netvrdím, že husle alebo klavír sú na ho..o.
Keby som sa učil hrať na nejaký nástroj tak si vyberiem taký, aby mi s ním niekto v prípade že mi to nepôjde pomohol.
Ty si si vybrala snáď najhorší SAT prijímač o ktorom tu zrejme nikto nevie nič. Raz ho tu chcel niekto kúpiť a tak so ho študoval - úplná katastrofa. Takže teraz by som ti veľmi rád pomohol ale navigovať tlačítko za tlačítkom u tohto krámu neviem.

Skúsim teda všeobecne a ty musíš v návodoch trochu listovať (k tomu SAt prijímaču zrejme návod moc nehrozí :-! )
1/ tvoj TV ak je rok starý, určite má aspoň 3 HDMI vstupy, ak to nie je úplne najlacnejší model
skús prepnúť v menu na HDMI2 alebo HDMI3, zastrč kábel tam a znova skús signál zo SAT prijímača alebo PC. Môže byť odpálený jeden HDMI vstup do TV.

2/ normálne prijímače, ktoré poznám vždy aj po továrenskom nastavení majú HDMI výstup živý v nejakom móde, ktorý je univerzálny tak aby väčšina TV na ňom chodila - trebárs 720i, alebo AUTO. S vypnutím HDMI si teda myslím celkom problém nebude
Choď v SAT prijímači do nastavení obrazu - HDMI a tu natvrdo nastav nejaké rozlíšanie napr. 720i alebo 720p. Bežne tam práve býva nastavenie AUTO a toto niekedy funguje, inokedy v kombinácii daného TV a sat prijímača nemusí fungovať správne

3/ zvuk - skontorluj nastavenie v sat prijímači ako je tam zvuk zadaný na HDMI výstupe. Môže tam byť voľba BITSTREAM/PCM - nastav PCM
dúfam, že hlasitosť na SAT prijímači máš nastavenú na max úroveň a tiež nie je zvuk potlačený.

4/ zvuk - skús zo SAT prijímača zvuk obyčajným cinch konektrorom do nejakého rádia, zosilňovača a pod, či vôbec beží zvukový výstup zo SAT prijímača.

5/ ak je všetko negatívne. Ten SAT-krám vie nahrávať na USB kľúč. Aj keď podľa predajcu vraj len kodovane (to nechápem). Nahraj 5 minút na USB z CT24/TA3 a zober prijímač k dobrým susedom a vyskúšaj či možno nahrávku prehrať u nich cez HDMI aj so zvukom.

Daj vedieť čo sa ti podarilo.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucia89 2. 6. 2015 10:43

Ahoj, díky za vyčerpávající info. Takže. Má dva HDMI výstupy. Máme Samsung za 450 eur. K sousedům to moc nevezmu, jelikož tady mají všichni kabelovku a já potřebuju český programy. Televize na kabelovku normálně hraje.
Ale jak sem psala. Vypnu sat. přijímač, znova ho zapnu a musím čekat, tak půl hodiny, než se rozběhne. Pak jde super obraz, ale zvuk ne. vyměnila sem HDMI kabel za novej, prd platný.
Ještě, když to teď jak štakž jede, tak ho zkusim dát do toho druhýho HDMI. Ale myslím, že bude něco v krabičce. No bude nejlepší, když jí odvezeme do servisu a pak sem přemýšlela, že bych to zapojila na scart kabel. Co myslíš? Že prý nejsou tak náchylný, jako HDMI.
Jinak samozřejmě, hlasitost mám na max :-D ale mám z toho němý film. Kdyby tam šli u všech programů titulky.
Nevím, dostala sem radu, že třeba se to vypálilo jen část HDMI. Ale zase je divný, že ten obraz jde bez problému. No uvidíme. Včera sem se s tím mořila celej den a prostě nic nešlo. Ani, když sem PC zapojila do televize, tak to nešlo vůbec. Jak říkám, krabička a hdmi kabel. Pak to ám na scart a bude to.
Jak si říkal s tím nahrávánim, takhle velkou flash nemám, ani nemám žádný zesilovač.

Každopádně dám pak vedět.

Díky za radu. konečně smysluplná rada ;-)
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 2. 6. 2015 11:46

Lucie, prosím aspoň ČTI pořádně co ti píšu:
Pořád hádáš a spekuluješ. Bez postupu krok za krokem nebudeš mít zvuk ani obraz ani o vánocích.

1/ nepíšu, že máš někam nosit TV a ani mě nazajímá zda sousedi mají kabelovku!!!!
A/ Máš zastrčit do tvého SAT přijímače USB klíč
B/ máš nahrát jakýkoli "němý" program který vidíš na obrazovce tvého TV ze SATu (z CT24 nebo TA3)
C/ Pak odpoj ten SAT krám od kabelů, vem ho pod pazuchu i s HDMI kabelem a marš k sousedům.
D/ Tam zapoj přijímač do jejich TV tvým HDMI kabelem, spusť nahrávku kterou si udělala na tvůj USB klíč.
E/ skontroluj zda je záznam i u nich němý nebo je tam zvuk
TOHLE NENÍ KONTROLA JEJICH KABELOVKY ALE TVÉHO ZVUKOVÉHO VÝSTUPU ZE SAT PŘIJÍMAČE
Co je to velká fleška??? můj přijímač veme klidně 128MB 10 let starou. Ty nemáš nahrát celovečerní film i s reklamou ale třeba minutu z CT24. To je ca 100MB dat.

2/ proč musíš najednou čekat půl hodiny než se sat rozběhne. To ho zapneš a na jeho displeji je černo? Nebo tam svítí něco - číslo programu a pod - ale není obraz ani zvuk a po půlhodině najede obraz?

3/ tys to ještě nezkusila do druhého HDMI a už spekuluješ o SCART-u. Na prvním vstupu HDMI můžeš mít něco odpálené a na druhém to může jet normálně. Tak to nejprv zkus.
Pokud dostane něco šlehu tak je to jedno jestli scart, hdmi nebo něco dalšího bude to namraky tak či tak.

4/ všimla sis, že ten HDMI kabel má několik malých plíšků na zástrčce? jedny jsou pro zvuk a jiné pro obraz. Takže klidně může jet obraz a nemusí zvuk anebo naopak.
Dagy2
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků