Nefunguje satelit

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lucia89 15. 6. 2015 14:41

Diky za info. Ale nejsem blondyna,ani sem neutekla z ustavu,takze to chapu:-) jinak sem to udelala a zabralo to. Dala sem ukonxit a hit do windows. Tak se to aktualizovalo a ted se to restartuje. Tak uvidim.
Kazdopadne moc diky. A proc se mi to stalo? Netusis?
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod jito 15. 6. 2015 15:03

To není o tom,jestli jsi blondýna...
Spousta tazatelů je dost mimo,tak některé věci musíme psát jako pro "blondýny".
A důvod pádu systému?Jak se říká-to je mezi nebem a zemí.Jde to zjistit-ale to už je dost složitá záležitost.Pokud se to už nebude opakovat,tak to neřeš... ;-)
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucia89 15. 6. 2015 15:12

Což to z jedný strany chápu. Ale z druhý strany úplně pěním, když se mnou mluví jak s blbem:-) :D
OK. Máš to odpuštění za to, jak si mi dobře poradil ;-) No aspoň, že to jde. Sem bez počítače jak bez ruky:-)
Což to jo, některý lidi sem napíšou a ani neví, kde mají baterku v noťasu. :-)
To je jak ta záhada s tim satelitem. Najednou to jde. Něco mezi nebem a zemí. A ještě otázka. Mám to teď vypínat, jakože vypínat, nebo stačí zavřít noťas a nic se tomu nestane? (Todle je otázka jak od blondýny :-[ ale nikdy mi to ještě neřekl. O:-)
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod jito 15. 6. 2015 15:14

Pokus je systém OK,tak není důvod notebook nechat zapnutý.
Klidně vypni a hned můžeš otestovat zapnutí systému.Kdyby byl opět problém,tak už víš jak to nouzově vyřešit.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucia89 15. 6. 2015 15:18

Jasně. díky. Ale ještě mi šlo o to, jestli to mám pokaždý vypínat. A nebo to můžu jen "zavřít"? Jestli se tím ten noťas neničí. Teď sem to dělala, že párkrát sem to vypla, ale většinou to jen "zavřela" Jestli to nemůže být taky tím... :-[

-- 15. 6. 2015 16:37 --

Tak systém otestován. Je teď nějaký rychlejší. Asi to potřebovalo. Nějakou letní očistu nebo co.
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod jito 15. 6. 2015 15:44

Já notebook vypínám.
I když je notebook ve spánku po zavření víka,tak je systém i hardware stejně částečně aktivní.Podle mého se tedy i zbytečně využívá...
Ten pád systému určitě nesouvisí s tím,jestli zavíráš víko nebo vypínáš systém.Pokud byl poškozený systém,tak byla poškozená ta část systému,která má po probuzení spustit systém.
A pokud by to byl tento stav,tak jsi tento problém odstranila obnovou.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucia89 15. 6. 2015 15:52

Tak díky. To sem chtěla slyšet:-) Nevím. Večer jsme se koukali na film(Rychle a zběsile 7) a ráno(shodou okolností, na moje narozeniny :D ) tak se to vy...re.
Jo to sem se chtěla ještě zeptat. Nemohl tam být nějaký vir? Jak sem si stahovala ten film. Předtím sem nikdy filmy nestahovala. Nebo to vypadá jinak, když to napadne virus?
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod jito 15. 6. 2015 16:37

Virus?malá pravděpodobnost.
Dnešní vir "vypadá" jinak,než před 10 lety.Tehdy byla priorita poškodit systém,a vyřadit ho z provozu.
To dnes nikoho nezajímá-dnes jsou důležitá data-tedy získat informace o přístupu do banky nebo e-mailový účet.
Kdyby byl nějaký vir-tedy adware nebo malware-tak většinou to je vidět na popup oknech v prohlížeči,reklamy a podobný sajrajt.
Vir na banku vidět nebude určitě :mrgreen:
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucia89 15. 6. 2015 16:58

No to by u nás asi moc nepochodili. Všechno v minusu, takže... Aha, takže já žiju ještě v nějakym pohádkovym světě, nebo co... No to byla jen myšlenka. Tak nic :-D
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2015 18:45

Lucia89 píše:Diky za info. Ale nejsem blondyna,ani sem neutekla z ustavu,takze to chapu:-) jinak sem to udelala a zabralo to. Dala sem ukonxit a hit do windows. Tak se to aktualizovalo a ted se to restartuje. Tak uvidim.
Kazdopadne moc diky. A proc se mi to stalo? Netusis?

Vždy je lepší, když rádce dává odpověď - radu podrobně a v co nejpřijatelnější podobě. Je zbytečné pak pochybovat o svých schopnostech atp. Osobně tento styl odpovědí, na mnou položené dotazy, preferuji, protože je následně nade vší pochybnost jasné, co jak proč.

Pokud někdo sáhne z rádců k takové odpovědi, většinou ji tvoří delší čas. Pak mu patří poděkování, ne kritika ve formě... nejsem blondýna ;-)

Konkrétně u Vás bych se trochu více soustředil na podrobnost dotazů a jejich zpřesnění. Lidé často nechtějí tvořit delší příspěvek a tak výsledek neposkytuje vše potřebné pro korektní odpověď.

K Vašemu dotazu. Někdy se - bohužel - stane, že aktualizace se nenainstaluje korektně, či se jedná o chybnou aktualizaci (viz některá diskuzní fóra o OS Windows). Pak se různorodé stroje chovají dle svého. Jestliže se něco „běžného“ instaluje přes noc a ještě není hotovo, normální stav to určitě není.

A k dalšímu...

Z Vaší informace, kde popisujete návrat do ČR a odzkoušení satelitního přijímače nevyplývá jasně - alespoň pro mě ne - zda jste na jiném satelitním systému vyzkoušela Váš set-top-box, či se zkoušel na původním systému.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucia89 15. 6. 2015 20:37

Vzdyt sem mu podekovala. I jsme si psali soukrome zpravy. Nemyslela sem to zle. A hodne sem mu podekovala a sem mu vdecna,ze mi pomohl. Jak mi ukazal,jak to mam udelat,tak se to jeste asi 15 min aktualizovalo a pak to nabehlo. Myslim,ze sem to popsala,jak se dalo. Zapla sem notas a uvodni obrazovka acer a pak "cekejte prosim" 24 hodin. A ted uz ok.

Co se tyce satelitu. Tak ne. Nechala sem ho zapojenej jak byl. Nezapinali jsme ho 14 dni. No a pak jsme jeli do CR,tak ze koupim ten scart. No a manzel povida,at to zkusim zapnout,jestli to porad nejde. No a ja to zapla a ono to slo. Jakoby se predtim nic nestalo. Dokonce uz ani nemusim "pul hodiny cekat,nez to nabehne"

TIMTO BYCH CHTELA, VSEM ZUCASTNENYM, PODEKOVAT ZA SPOLUPRACI A OCHOTU TO SE
MNOU V RESIT!!!

VSEM MOOOOC DEKUJI.
P.S.Vcera byla bourka,tak sem to vsechno vypojila ze zasuvky a ze SAT prijimace vsechny kabely. Rano to zapojila a vse slo.
Tak nevim,co s tim bylo. Asi to chtelo dovolenou.

-- 15. 6. 2015 21:41 --

Jeste k tomu. Nepsalo mi to tam,ze se to aktualizuje. Ale ze mam cekat. Todle se mi stalo uz jednou,ale rozchodila sem to. A tam mi taky psalo,ze mam cekat. A kdyz sem to 3x vypla a zapla,tak to aktualizovalo. A z toho sem vyvodila,ze by se to MOHLO aktualizovat. Se to "jen" asi seklo.

-- 15. 6. 2015 21:46 --

Co se tyce me presnosti dotazu. Jo blbe sem to napsala u toho satelitu. Ale co se tyce PC,tak myslim,ze sem to podala docela spravne. A pan(kluk) mi poradil spravne. Takze timto si myslim,ze dotaz nebyl nijak nepresne formulovany.
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2015 21:08

Lucia89 to bylo komplexně a obecně... k té formulaci dotazů, nikoliv zrovna teď, fčil :-)

A vím, že poděkováno bylo, to byla jen doplňující vsuvka... ne kritika, ale poděkování, když radí podrobně, protože tím ztrácí víc času :-)

Ještě by to chtělo trochu dovolené - cítím stálé napětí :-D

... a hlavně, že to jede ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucia89 15. 6. 2015 21:40

Je mi to jasny. Opravdu vsem moc dekuju,ze mi venovali jejich cas. OK. Ja se priste polepsim.
Dovolenou? Co to je. Tu mozna budu mit,az mi ty dve deti vyrostou. Teda hlavne ten mensi:-) a co se tyce elektroniky,tak ta ma vybrano na par let dopredu:-)
Kdyz jsme byli jeste v CR,tak mi po 7 letech odesel pocitac,vysavac,konvice,mixer a pak prestala pect trouba. Takze doufejme,ze si elektronika odpocinula a ted bude slouzit:-)

Jo to je hlavni. Ja byla tak rada,ze zase z televize slysim cestinu. Sice jsme koukali na pocitac,ale neni to ono. Kdyz pres den slysis NJ a jeste z televize,tak ti z toho za chvili hrabne. A pak uz ani nevis,jak to mas rict cesky,tak pouzijes ten jejich vyraz. A holka? Ty se zeptam cesky a odpovi nemecky. Takze nic moc. Za chvilu se ve vlastni rodine nedomluvim,takze aspon mam tyto "kamarady" a jsem hrozne rada,ze funguji:-)
Lucia89
Junior

Odeslat příspěvekod temnenebe 4. 9. 2015 13:31

Taky by se chtělo podívat, jak je na satelitu nastaven Diseq (stane se, že obraz jde a nejde zvuk, stačí nastavit v menu satelitu jiný Diseq a je to OK. (ale......., pokud je tam ještě nějaká jiná závada...pak ouha)
temnenebe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 9. 2015 14:29

Chybné nastavení DiSEqC většinou způsobí chyby při naladění. Například nejsou naladěny všechny dostupné programy atd. atd. Není to jen o zvuku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků