Aky 2 tuner kúpiť?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pynkpanter30 20. 12. 2014 16:53

Poraďte poriadny SAT. Prijímač aspon dvojtunerovy. Priority : kvalita obrazu, rýchlosť, nehlucnost a možnosť nahrávať a pozerať zároveň, na rôznych transponderoch. Dakujem
pynkpanter30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 21. 12. 2014 09:52

aká karta? ak M7 tak možností nie je tak veľa.
čo je to "poriadny" za 50EUR, 500EUR ?

potrebujem tiež vymeniť prijímač pretože môj 6-ročný 1xDVB-S2+1xDVB-S je momentálne už mimo vďaka preklopeniu takmer všetkých TP do DVB-S2.
sledujem na nemeckých fórach Technisat Technicorder ISIO STC, ktorý prišiel na trh minulý mesiac. Zatiaľ prevláda nadšenie, twin-quattro tuner s možnosťou doplniť ďalší twin tuner nemá chybu, šuplík na ľubovoľný disk SSD/2.5"HDD, alebo nahrávanie na NAS, USB HDD, strih a úpravy nahrávok, tvorba vlastných TV kanálov, 2xHD PIP/PAP a mnoho výborných funkcií priamo zabudovaných v prijímači bez nutnosti ich hľadať a inštalovať.
Zatiaľ nikto nevyskúšal funkciu s Irdeto modulmi, pretože záujem ďaleko prevyšuje dostupnosť.
V SK prvé kusy v januári.

to čo požaduješ:
- obraz je tradične excelentný, dopočet na výstupe do 1080p
- bezhlučný, síce zabudovaný ventilátor ale ešte nikomu sa ho nepodarilo spustiť. pre nahrávanie môžeš použiť NAS niekde v byte alebo absolútne nehlučný SSD v šuplíku
- paralelné nahrávanie v základe 2xHD DVB-S2 + 2xHD DVB-T/C + 2x internet
- možnosť doplniť twin tuner buď 2xDVB-S2 alebo 2xDVB-T/C, po rozšírení paralelné nahrávanie ďalších 2-och programov

pozor. Keďže tento technisat nemá internú čítačku irdeto, budú viac ako 2 súčasne nahrávané kodované programy nahrávané zakodovane s následným dekodovaním po uvoľnení karty.
otázkou je ako často sa momentálne menia kľúče u tebou požadovaného prevádzkovateľa - nenapísal si kartu.
cena 399 EUR (dá sa od 369).
cena za extra twintuner 60EUR
+ cena za CI modul
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pynkpanter30 21. 12. 2014 16:08

Mam skylink karta irdeto a rad by som ešte nekódované nahrávky co väčšina technisatov nevie, neviem ako tento. Cena je ok za 50 eur asi poriadny nekúpim :-). Vdaka
pynkpanter30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 21. 12. 2014 17:27

So zakodovanými nahrávkami je to presne naopak ako hovoríš. Neviem odkiaľ čerpáš informácie.
1/ jediný technisat, ktorý koduje nahrávky na disku je Technistar SIR ak dáš kartu do certifikovanej čítačky Irdeto.
všetky ostatné Technisaty nahrávajú nahrávky nešifrovane. tieto môžeš preniesť a prehrať kdekoľvek inde na zariadení, ktoré vie prehrať ts formát. Napr. telky LG

2/ ak máš ISIO môžeš prehrávať direkt cez App napr. v mobiloch, PC, telkách s DLNA, streamovať po nete a pod.

otázne je ako je to v STC so streamovaním kodovaných programov - ale to záleží vždy na module, nie na technisate.

Keďže máš v základe 8 tunerov a plus 2 na doplnenie, nemôžeš všetky obslúžiť CI-modulmi, preto ak chceš naraz viac ako dve nahrávky ďalšie sa musia nahrať kodovane a rozkodovať po uvoľnení karty, čo beží automaticky. Táto funkcia pribudla až u ISIO série, dovtedy Technisaty nahrávali len nekodovane.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pynkpanter30 21. 12. 2014 17:59

Pred časom som zbežne na nejakom fóre zaregistroval, ze iba kvôli tomu si to ľudia nekúpili, takže nemám to ničím podložené to je fakt. Nieje lepšie počkať si na 4k prijímače?
pynkpanter30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 21. 12. 2014 19:35

1/ ak vydržíš rok, kľudne počkaj.
2/ čo budeš na 4k prijímačoch pozerať? po rokoch dnes máme vysielané programy v 1080i, otázka koľko je tam skutočne natívneho materiálu... Stojí to peniaze.
3/ keď bude 4k "bežne" na sate, ktovie aké bude kodovanie, možno párované prijímače alebo ešte nejaká iná beštia.
4/ kto zaplatí distribúciu 4k ak dnes rtvs nie je schopná v HD mať viac ako jeden program
5/ až to nastane a koncesionársky poplatok bude 100eur a serpo 50eur za tým o chvíľu príde 8k
atď atď

:D
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 22. 12. 2014 09:04

Do vyberu by som tiez mozno zahrnul prijimace X-trend.
X-trend ma vynikajuci obraz v SD a aj HD. Nahravanie je nekodovane (TS format).
http://www.satelity.ellano.sk/16376/1/v ... ve/xtrend/
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pynkpanter30 22. 12. 2014 15:33

Hej xtrend 10000 som mal v hľadáčiku. nejaké porovnanie s tým technisatom by nebolo?
pynkpanter30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 22. 12. 2014 23:19

sú to dva zásadne odlišné koncepty:
ET 10000
- otvorený linux, môžeš si do neho nahrať x-rôznych imidžov
- nastavenie - ak nemáš už vytypovaný spôsob ovládania a vzhľad prijímača - je to na niekoľko dní skúšania a porovnávania (nehovorím o tom, dostať obraz na obrazovku!)
- možno pevne zabudovať HDD ako opciu
- internú čítačku možno nakonfigurovať pre karty Irdeto ICE a PiSys. interná čítačka vždy umožňuje zdieľanie karty pre viacero nahrávaní.
- v prípade Irdeto M7 čítačku nepoužiješ a zostanú ti CI-moduly. Je otázkou či E2 vie obslúžiť korektne dva CI-moduly (myslím že to snáď ešte nikto neskúšal) a čo sa stane pri viacerých súčasných nahrávaniach
- netuším, či už konečne funguje korektne nahrávanie a sťahovanie EPG z deep stand-by. snáď ano
- za 429EUR máš 2xDVB-S2 tunery
- podľa recenzie je ventilátor na spodnej strane krabice!!! ako na toto prišli konštruktéri...
u mňa je SAT položený na zemi pod skrinkou a ventilátor by nasával špinu z koberca. inou možnosťou je položiť ho na AVR a tu bude nasávať horúci vzduch z AVR mriežok na hornej časti.
- nie je to závažný problém, ale pre niekoho aby sa mohol pochváliť v krčme môže byť. neviem či ET10000 už upscaluje na 1080p. Ukázalo sa, že 9500 to nevedel a táto hodnota bola do parametrov primiešaná v inom zmysle.

ISIO STC
- linux ale uzatvorený, dostaneš to, čo uznal za vhodné programátor (ale bohate). Budeš to buď nenávidieť alebo milovať, tretia cesta nie je.
- nastavenie za 10 min, nové sieťové služby povedzme hodinka a nemáš viac čo robiť.
- šuplík pre HDD/SSD, možno teda meniť interné disky bez potreby rozoberať krabicu
- dekodovanie vždy pomocou CI-modulu, je to jedno či je karta ICE, PiSys, M7.
- Dualne dekodovanie s príslušným modulom a hendlovanie dvoch modulov.
- za 369EUR máš v základe kombo prijímač 2xDVB-S2 + 2xDVB-C + 2xDVB-T. Možnosť doplniť ďalší twin tuner.
- PIP/PAP z dvoch vysielaní alebo vysielanie + záznam. Na VU+ solo2 sa napríklad o funkčnosti tohto nedá hovoriť.
- zostavenie vlastných emulovaných TV kanálov
- spoločný list programov zo všetkých zdrojov - DVB-S/T/C/IPTV/watchme
- riadený ventilátor na zadnej stene, zatiaľ sa ešte nikomu nespustil. Ale nikto ešte nemá kombináciu s extra tunermi a HDD v šuplíku.

Takže summasummárum:
pre ICE/PiSys karty zostala jediná výhoda open linuxu zdieľanie karty a stále ešte možnosť "kradnutia" zopár posledných prelomených kodovaných programov, aplikácia CSFD
pre M7 sa možno mýlim, ale open linux v súčasnom stave je normálne nepoužiteľný

všetko ostatné je s menšími obmenami rovnaké.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 23. 12. 2014 08:13

Dagy: prosim Ta, nemas nejake konkretne info ohladne ISIO STC?
Mam na mysli typ a frekvenciu CPU, flash, ram...

Este taka poznamocka, osobne uprednostnujem vystup na stb nastaveny na 720p.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pynkpanter30 23. 12. 2014 18:22

Ja som myslel, ze pri tom zdieľaní karty fungujú všetky programy, aj keď mne ide o nahrávanie viacerých programov súčasne. To csfd je do budúcna možné aj na technisate, alebo nie?
pynkpanter30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 24. 12. 2014 16:43

bylinnycaj píše:Dagy: prosim Ta, nemas nejake konkretne info ohladne ISIO STC?
Mam na mysli typ a frekvenciu CPU, flash, ram...

Este taka poznamocka, osobne uprednostnujem vystup na stb nastaveny na 720p.


1/ nemám tušenie. Ale vieš, bez toho že by som chcel jeden prijímač vyzdvihovať a iný zatracovať - rýchlosť CPU, flash atď nemajú "skoro" nič spoločné s tým ako rýchlo funguje prijímač a čo všetko naraz dokáže. Honba za počtom jadier CPU, taktovanie, veľkosť pamäti je niečo, čim sa chvastajú výrobcovia a snažia sa na to chytiť hlúpejšiu časť užívateľov. Zle napísaný SW dokáže zabiť aj ten najrýchlejší HW. Príklady?
- VU+ Solo2 - pod hlavičkou "len a len výkon" ale PIP dvoch programov funguje buď vôbec alebo sekane. Pritom na mnohých slabších strojoch je to OK
- Android na to, aby obstojne bežal potrebuje 4-jadro, iné systémy si vystačia s dvojjadrom
- môj PC s i7 zahltený nezmyslami, ktoré mi do neho ládujú naši itčkari niekoľkokrát mesačne sa ledva plazí. Štart trvá ca 5÷7 min, otvorenie prílohy z outlooku 2÷3min. Stará 486-ka bežala rýchlejšie
atd atd.

2/ ak dáš na výstup STB 720p tak ho telka musí dopočítať do 1080p (ak máš FHD TV). teda ty osekáš pixle ktoré si dostal z éteru v rozlíšení 1080i a potom ich nechávaš opäť dopočítavať. ak má STB 1080p tak dopočítavanie prebehne len raz.
ale je to samozrejme na tvojich očiach.

3/ CSFD u Technisatu asi ťažko bude niekedy... Je to nemecký výrobok, nemecký trh tvorí možno 90% predajov. CSFD a čokoľvek iné mimo nemecko nie je pre vývoj SW finančne zaujímavé. Je to tak.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 25. 12. 2014 11:21

Dagy, urcite s tebou suhlasim vo vela veciach, ale predsa len:
Nepride ti to trosicka zvlastne (u tak renomovaneho vyrobcu, za akeho Technisat pasuju), ze sa clovek nevie dopatrat zakladnych parametrov? Za pristroj ISIO TC si pytaju viac ako 400€ :hmm:

Inak som vlastnikom VU+Solo2 (VTI image). S tym PIP mas +/- pravdu. Popravde, aj mna zlakali parametre pristroja + pozitivne recenzie a ohlasy. Rychlostne (start,prepinanie kanalov SD-SD,SD-HD,HD-HD...podla mna) patri medzi spicku na trhu (aspon co mozem povedat z roznych porovnavani s inymi pristrojmi).
Takze tie parametre by som az tak "nebagatelizoval"...lebo su zakladnym predpokladom k dalsim vlastnostiam pristroja.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 26. 12. 2014 08:24

určite ak zoberieš rovnaký SW, napr. E2 a k tomu rovnaký image tak na lepšom HW pôjde rýchlejšie. dobrý sw (netvrdím v žiadnom prípade, že ho má trebárs technisat) poznáš podľa veľkosti zdrojového kodu. Keď sme začínali s diernymi štítkami tak hneď každý videl rozdiel. niekto vyšiel na zadanie s 50 štítkami, inému sa nevošli do cestovnej kabele...

"výhoda" uzavretého linuxu u technisatu by mala byť v tom, že sw stavia jeden tým, na začiatku sú stanovené ciele a spôsoby akými to dosiahnuť. takto to fungovalo po ISIO S1 a podľa prvých skúseností snáď sa zase k tomuto vrátili. staršie prístroje fungujú svižne a HW u predchádzajúcich STB bol podľa mňa o dve triedy slabší než u linuxovej konkurencie. sw bol podľa mňa optimalizovaný na tento sw. ak by systém otvorili pre kohokoľvek tak zrejme zbúra prvým zásahom stabilitu systému.
Napísať teda do špecifikácie že mám hw jednojadro a 256MB pamäte by bol kliniec do rakvy hneď na začiatku pre potencioálnych nových kupcov. ten kto pozná technisat a vyhovuje mu tento systém, tak to vie a po papierových dátach nepátra.

vu+ má priamo na krabici napísané, že nič len výkon a "the most powerfull", prvý prijímač čo podporuje PIP a neviem čo ešte. tiež som sa s tým nechal zlákať, navyše po radách "zainteresovaných" som bol o tom presvedčený o výnimočnosti tohto prístroja. Kým som nevyskúšal. Musel po týždni preč.

doporučená cena STC je 399,90eur, nie cez 400! v ponukách je od 315eur. to že shoppie na slovesnku predáva isio s1 za 750 je iná káva.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Quido56 26. 12. 2014 17:47

Uzavreny linux ma tu vyhodu, ze se s nim nic neda delat pouze koukat, otevreny linux ma mnoho moznosti jak travit odpoledne, vecer nebo noc.
To ze momentalne linuxove pristroje mohou nahravat odkodovane, se vsak take treba zitra muze zmenit a protoze ci u nich jsou pouze ci ne ci+ muze to byt taky konecna.
osobne bych vsak nedbal a zvolil jednoznacne otevreny linux vu+, dreambox, xtrend, gigablue atd.
A rychlost CPU? to je uplne jedno, na spravne nastaveny s CPU 400MHz Dreambox DM800se nema dle meho temer zadny novy stroj.
Quido56
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků